Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Pages: [1] 2  All

Author Topic: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...  (Read 19962 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

James.Rodrigez

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 9
    • View Profile
    • Myš Maš Studio
Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« on: March 11, 2006, 07:21:26 PM »

Je to trochu zkrácená verze základního příběhu... hra bude freeware stavěná na WME enginu... Jak jinak taky, že??? :-)


Příběh:

Hlavní hrdina se jmenuje Francek Kopřiva a není vůbec výjmečný. Dokonce nemá ani nadpřirozené schopnosti. Když za takovou schopnost nepovažujeme požití dvaceti piv za jednu noc. Francek je obyčejný šestnáctiletý punkáč, ne příliš bohatý, je tichý, uzavřený sám do sebe, bydlí s rodiči na samotě kousek od jednoho nevýznameného maloměsta jménem Lopuch citi, které se nachází pod vrcholky obrovské hory... jež se jmenuje Prostě hora...

 Na tuto horu náš Francek sází určitý druh ilegálních rostlin... Povětšinu času do města moc nechodí, jen když je nějaká párty, ale jednoho dne se začnou v jeho zcela obyčejném životě dít neobyčejné věci. V maloměstě se začínají strácet lidi...policista...majitel fabriky...učitelé...jeho rodiče a další... časem zbyla ve městě jen malá hrstka nejhorších vyvrhelů, jenž poznal tento svět. Zůstali pouze ti, který zřejmně ani tajuplní únosci nechtěli, mimo ně i náš hrdina a starosta, který pro náš příběh nemá téměř žádný význam...

Po pár dnech propukne v Lopuch citi anarchie a z města se stane jedna velká megapárty... všichni co zůstali ve městě jsou šťastní a nikoho nezajímá co se stalo s těmi co zmizeli!

 Až do doby kdy se jednoho blíže nejmenovaného rána, pátek 13. července stalo něco velmi nepravděpodobného. V to ránno se totiž náš hrdina probudí po šílené opici a při prvních krocích běží k oknu, které otevírá a... zvrací... Asi po vyzvracených  dvaceti pivech a deseti panákách si otře zvratky z úst a pohlédne na Prostě horu, kde má zasazené své kytičky... ale... (nyní cituji hrdinu) řekne: "KURVA, CEL
Logged

James.Rodrigez

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 9
    • View Profile
    • Myš Maš Studio
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #1 on: March 12, 2006, 02:18:48 PM »

Tak co dobrý příběh pro srandovní adventuru??? Lidi...kritizujte...nadávejte...chvalte...a buh ví co ještě jen potrřebuji vědět jak se vám to líbí, bo jsem začátečník ohledně scénářů a vůbec tvorby ve WME... Dííííík    ::) nebo se podívejte na nový team který tvoří převážneě ve WME na adrese: www.mysmas.webgarden.cz
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #2 on: March 12, 2006, 04:08:17 PM »

Promi
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

gajdy

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5
  • data
    • View Profile
Logged
gajdyi

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #4 on: March 12, 2006, 08:05:41 PM »

Mno, nejdřív jsem se moc nechtěl vyjadřovat. Ale teď samozřejmě souhlasím z metamorphium a gajdy.  8)  ::thumbdown
Co jinak už jsou screenshoty? :-X

Logged

James.Rodrigez

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 9
    • View Profile
    • Myš Maš Studio
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #5 on: March 12, 2006, 09:52:10 PM »

Byl to velký omyl... člověk, kterýho jsem přijal do Myš Maš studia jako administrátora a zárove
Logged

gajdy

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5
  • data
    • View Profile
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #6 on: March 13, 2006, 03:35:53 PM »

Byl to velký omyl... člověk, kterýho jsem přijal do Myš Maš studia jako administrátora a zárove
Logged
gajdyi

Hooke

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #7 on: March 13, 2006, 09:12:59 PM »

To all:
Nevím proč tady tak vehementně řešíte odkaz na stránky s torrenty a naprosto to odsuzujete. Docela by mne zajímalo, kolik z Vás si přes bittorrent síť někdy stáhlo něco nelegálního (já bych řekl, že tu nebude člověk, který by si nikdy nic nestáhl).

To gajdy:
Code: [Select]
std::cout << "I like C++\n"; je sice korektní zápis, ale pokud chceš opravdu "C++", tak to změ
Logged

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #8 on: March 13, 2006, 10:51:16 PM »

Ahoj

No, tak jsem se tedy rozhodl na to taky něco napsat. Já si to rád zahraju, hraju totiž všechny hry co se vytvoří ve WME a je mě jedno jestli mají takový, nebo takový příběh. Jen chci říct že při čtení toho příběhu jsem některé věci nepochopil, musel jsem se vracet pořád zpět. Prostě je to poněkud zamotané. Buď jsi byl pod vlivem speciálních kytiček  ;D (jak říká Hooke), nebo jsi byl prostě v dobrý náladě a chtěl jsi mít tak humorný příběh, kde se vyskytuje pár sprostých slov. Myslím že přehnané je toto "KURVA, CEL
Logged

Tinny

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #9 on: March 14, 2006, 09:04:47 AM »

Ahoj. Já se moc často neozývám a k většíně věcí se nevyjadřuji, ale teď udělám vyjímku (když autor tak žadoní).  ;)

Příběh je zajímamý, docela komplikovaný (což nepovažuji za nevýhodu) a s nečekanými pointami. Vylíčen byl celkem nápaditě a barvitě. Charakteristika hlavní postavy a místa kde žije mi ovšem připadá velmi povědomá. Mám pocit, že takoví típkové jsou hrdiny spousty českých adventurek. Je to přesně ten typ, co vůbec nemám rád a vůbec bych to nehrál. Ale každému se líbí něco jiného, že? Jen by mě ještě zajímalo, zda je postava zcela smyšlená, nebo zda nese nějaké autobiografické prvky. Jestli se fantazie dnešní mládeže bují jen v okruhu něčeho na "super hulení", tak mě to dost děsí. Jen tak pro zajímavost by mě zajímalo, jakou literaturu autor četl... (bez urážky, jen čistě akademicky).
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #10 on: March 14, 2006, 10:35:28 AM »

Hooker: něco jiného je si něco stáhnout a něco jiného je dávat přímé odkazy na torrenty. A můžu Tě ubezpečit, že od dosažení jistého věku si hry opravdu kupuju. Když mi bylo sedmnáct, tak byla samozřejmě situace jiná, ale po dosažení finanční nezávislosti považuju hry za něco, co si člověk buď může dovolit nebo ne. Každopádně Tvoje poznámka mi připadá zbytečná, protože jak píšu v úvodu asi nechápeš rozdíl mezi vypálením/stažením hry a pravidelně aktualizovaným seznamem nejnovějších pirátských release (včetně independent titulů jako Agustinova hra Scratches, kterou autor dělal bez financování několik let a je očividně v jiné situaci než třeba Valve). Pokud toto nechápeš, je další diskuze zbytečná.

James.Rodrigez: čekal jsem, že po Tvé litanii pirátské linky zmizí a ono nic. Má podmínka trvá.
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #11 on: March 14, 2006, 12:39:04 PM »

Zdravím... poslední dobou nemám moc času, ale tenhle thread se zajímavě rozjel a tak jsem se rozhodl také vyjevit můj názor...

metamorphium: 100% s tebou souhlasím! Nebudu si hrát na svatouška - netvrdím, že mám veškerý soft legálně (myšleno i hry), ale v současné době už si hru opravdu raději koupím. Né, že bych byl na tom tak dobře finančně, ale příjde mi trapné si brát něco, na čem někdo dřel a dal do toho svoje očekávání. Pokud chci novou televizi, tak si ji taky musím koupit a nejdu ji ukrást. Sám vím jak je vývoj hry (často bez financí) složitý a NESMÍRNĚ náročný - pirátství odsuzuji!!! Ikdyž praktiky některých distributorů (hlavně českých) také nejsou zrovna čisté, ale to je jiná diskuze....

Hooke: Ptal ses kdo tady nikdy nestáhl přes torrenty něco nelegálního - odpovídám, že já a za tím si stojím. BitTorrent používám pouze na šíření open-source softwaru, hlavně pak distribucí Linuxu, tedy na to, k čemu byl původně určen! Dříve jsem tě považoval za poměrně dobrého programátoru (což třeba já zatím určitě nejsem) a byl jsem rád, že jsi se ujal projektu UIG, u kterého jsem já z různých důvodů nemohl zůstat. Po téhle diskuzi jsi však u mě silně poklesl. Vím, že ti to může být celkem jedno, ale prostě jsem ti to musel říct. Nevím kde pracuješ, ale je vidět, že asi nebudeš amatér a také zřejmě asi nemáš moc potuchu o skutečném snu, jako je udělat dobrou hru, která dokáže zaujmout, něco do toho vložit a něco očekávat - nevrdím, že jen finanční odměnu, ale už ten pocit, že jsi prorazil z free sféry někam dál a že to někoho zajímá a je za to vděčný (tím nechci říct, že u free se nemůže stát to stejné...to jistě ne - 5MA nebo Mrtvé město jsou živoucím důkazem). To pak dokáže takový pirátský blog hodně zamrzet...

Neznám tě, ale takhle na mě působíš...

James.Rodrigez: Tady zase musím mírně souhlasit s Tinnym. Já osobně jsem velký milovník adventur a dohrál jsem jich OPRAVDU velké množství (ať už free nebo proprientální). Musím říct, že jsi se pustil do nelehkého boje, protože v dnešní době někoho rozesmát, nebýt trapný a ještě navíc směřovat k nějakému ději je velmi složité a hromada hulení k tomu jistojistě nestačí. Nehledě na to, jak je tohle téma již otřepané si uvědom, že spousta lidí bere speciální kytičky jako samozřejmost dnešní doby a nepříjde jim to (pokud je zrovna neužívají) moc zajímavé a ani vtipné.

Tvůj příběh nijak neodsuzuji a pokud hru doděláš a bude volně k dispozici, tak si ji určitě stáhnu, nainstaluju a spustím... zbytek slibovat nebudu...
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Hooke

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #12 on: March 14, 2006, 01:42:17 PM »

Hooker: něco jiného je si něco stáhnout a něco jiného je dávat přímé odkazy na torrenty. A můžu Tě ubezpečit, že od dosažení jistého věku si hry opravdu kupuju. Když mi bylo sedmnáct, tak byla samozřejmě situace jiná, ale po dosažení finanční nezávislosti považuju hry za něco, co si člověk buď může dovolit nebo ne. Každopádně Tvoje poznámka mi připadá zbytečná, protože jak píšu v úvodu asi nechápeš rozdíl mezi vypálením/stažením hry a pravidelně aktualizovaným seznamem nejnovějších pirátských release (včetně independent titulů jako Agustinova hra Scratches, kterou autor dělal bez financování několik let a je očividně v jiné situaci než třeba Valve). Pokud toto nechápeš, je další diskuze zbytečná.

No, pokud si všimneš, tak jsem se zmínil o tahání všeobecně (nejenom her) a úvodem se zmi
Logged

Hooke

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #13 on: March 14, 2006, 02:00:43 PM »


Hooke: Ptal ses kdo tady nikdy nestáhl přes torrenty něco nelegálního - odpovídám, že já a za tím si stojím. BitTorrent používám pouze na šíření open-source softwaru, hlavně pak distribucí Linuxu, tedy na to, k čemu byl původně určen! Dříve jsem tě považoval za poměrně dobrého programátoru (což třeba já zatím určitě nejsem) a byl jsem rád, že jsi se ujal projektu UIG, u kterého jsem já z různých důvodů nemohl zůstat. Po téhle diskuzi jsi však u mě silně poklesl. Vím, že ti to může být celkem jedno, ale prostě jsem ti to musel říct. Nevím kde pracuješ, ale je vidět, že asi nebudeš amatér a také zřejmě asi nemáš moc potuchu o skutečném snu, jako je udělat dobrou hru, která dokáže zaujmout, něco do toho vložit a něco očekávat - nevrdím, že jen finanční odměnu, ale už ten pocit, že jsi prorazil z free sféry někam dál a že to někoho zajímá a je za to vděčný (tím nechci říct, že u free se nemůže stát to stejné...to jistě ne - 5MA nebo Mrtvé město jsou živoucím důkazem). To pak dokáže takový pirátský blog hodně zamrzet...

Neznám tě, ale takhle na mě působíš...

Pokud sis opravdu nestáhl nikdy nic nelegálního (nepočítám pouze bittorrent síť) tak ti skládám hold. Takového člověka jsem ještě nikdy neviděl (pokud nepočítám lidi, co nemají počítač :)).

Zatím zde žádná diskuze neproběhla a uznávám, že jsem se vyjádřil neobratně. V minulém příspěvku dávám na správnou rovinu jak jsem to skutečně myslel.

Líbí se mi, že nemáš strach někomu napsat svůj vlastní názor o tom, co si o něm myslíš (takových lidí, kdyby bylo více...). Člověk potřebuje mít "zrcadlo" a samozřejmě mi není jedno jak se na mne dívají ostatní. Pokud mám ale určitý názor, tak si za ním stojím (můj názor je, že se tento thread změnil na odsuzovaní odkazu na webových stránkách, místo toho aby mu někdo napsal svůj názor na jeho scénář). Dále si stojím za tím, že veškerá vina padá na člověka co si to stáhne a nemám důvod bojkotovat James.Rodrigez kvůli odkazu na seznam torrentů (nehledě na to, že jich je tolik, že to snad ani nejde spočítat :)). Ono, když člověk zabije někoho jiného pistolí, tak za to může pistole, nebo ten člověk? Jak říkám, tohle všechno je jenom můj subjektivní názor. Kdyby všichni měli stejný názor, tak by to bylo smutné ;).

Kdybych neměl potuchu o tom, jaké to je mít pocit z dobře vykonané práce, která bude sloužit pro pobavení lidí, tak bych se 100% nedal na tvorbu freeware her. Jinak, pokud se objeví torent na UIG tak budu neskonale rád, protože to bude ukazovat na zájem o tuto hru :) (kdyby to ale nebyl freeware, tak bych asi tak rád nebyl  ;D).
Logged

James.Rodrigez

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 9
    • View Profile
    • Myš Maš Studio
Re: Ohodnoťte příběh práve připravované adventury...
« Reply #14 on: March 14, 2006, 09:06:35 PM »

Ahoj...
 Předem moc děkuji za kritiku k příběhu moc jsem potřeboval vědět co vylepšit a jestli vůbec má cenu pokračovat ve vývoji... A rozhodnutí??? Ano... tato hra rozpoutala velkou vlnu kritiků a vůbec všeho okolo a oto my šlo... Proč dělat stále ty super hry co už se opakují??? Udělám něco co vyrazí dech... co vás rozesměje... ale zárove
Logged
Pages: [1] 2  All
 

Page created in 0.021 seconds with 24 queries.