Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Poll

Co rikate na "omni" (360° - styl Atlantis) adventury?

Mam je rad
- 2 (25%)
Nevadi mi
- 1 (12.5%)
Jedine jako v Post Mortem
- 1 (12.5%)
Nemusim, ale prekousnu
- 3 (37.5%)
Ne, takovou hru bych nehral
- 1 (12.5%)

Total Members Voted: 7


Author Topic: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa  (Read 10404 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« on: October 26, 2005, 10:17:52 PM »

Zajimalo by me jaky nazor mate vy vsichni na omni styl adventure her. Me osobne nevyhovuje a krome Post Mortem od legendarnich Microids (at je jim lehka zem) jsem nedohral zadnou takovou (a tuhle jsem hral jen kvuli velkemu jmenu a fajn zpracovani).

Me nejvice sedi bud pekna 2D grafika ve stylu 5 zenichu a 1 navic nebo kvalitne provedene 2.5D. Ikdyz takovy Broken sword mel jako uplne 3D take svuje kouzlo.

Jaky je Vas nazor na soucasne styly adventur a co si myslite o zanru celkove? Nezda se Vam, ze i pres velky pocet titulu na scene zanr upada?
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #1 on: October 27, 2005, 11:47:04 AM »

Zajimalo by me jaky nazor mate vy vsichni na omni styl adventure her. Me osobne nevyhovuje a krome Post Mortem od legendarnich Microids (at je jim lehka zem) jsem nedohral zadnou takovou (a tuhle jsem hral jen kvuli velkemu jmenu a fajn zpracovani).
Jsem na tom uplne stejne. Jsem toho nazoru, ze tenhle styl dokaze spolehlive zlikvidovat i treba peknou grafiku, protoze ten pseudo-3D pohled vsechno tak nadherne zdeformuje, ze se na to neda divat. O obtizne navigaci po predem stanovenych bodech ani nemluve. Navzdory tomu vsemu mel Post Mortem jine kvality, ktere to vyvazily, ale jsem moc rad, ze pro Still Life uz pouzili normalni 2.5D pohled.


Jaky je Vas nazor na soucasne styly adventur a co si myslite o zanru celkove? Nezda se Vam, ze i pres velky pocet titulu na scene zanr upada?
Pripada mi, ze se klade velky duraz na puzzly a veci okolo a na pribeh se zapomina. Pritom pribeh by mel byt u adventur to hlavni. Nakonec, uspech Fahrenheitu dokazuje, ze hra postavena temer pouze na pribehu dokaze zaujmout i hrace jinych zanru a me bavil asi tak tisickrat vic, nez stupidni puzzly ve Still Life, typu peceni pernicku ci paceni zamku.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #2 on: October 27, 2005, 12:45:59 PM »

...monza, ze je to i jinymi faktory. Spusta vyvojaru se papriklad pokousi o zcela revolucni system ovladani, ktery vsak malokomu sedne. Zde podle me byl jeden z hlavnich problemu a duvodu, proc nemel uspech Moment of Silence - jinak velmi podarene dilo.

Nedavno jsem mel moznost videt hru Polda 5 a musim rict, ze jsme byl dost nadsen. Maji zajimavy a velmi prijemny styl grafiky zasazeny do jekehosi 2D/3D enginu, ktery podporuje fyziku!! To vsechno je vsak stale adventura s vybornym dabingem. Jsem opravdu zvedav na finalni verzi. Takovy titul je myslim predurcen k uspechu.
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Tinny

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #3 on: October 27, 2005, 01:10:08 PM »

ahoj, nemám zkušenost. Měl jsem půjčenou Atlantidu, ale po chvíli se mi kousla (vždy na stejném místě). Obecně se mi to moc nelíbí, ale jak říká, nemám zkušenosti ze hry.

Jaký styl? Nemám moc rád takový ten co připomíná vektorové obrázky z klipártů MS.  A takové ty domečky, kde není rovná stěna taktéž ne. Líbí se něco jako Indi4- nebo Monkey Island 3.

Že je důraz na puzzle souhlasím, někdy to úplně zazdí příběh. Zvláštní ovládání a "inventář" měla hra Loom. Mám ji horně rád, i když je archaická...
Logged

PoselSmrti

  • Guest
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #4 on: October 27, 2005, 02:37:32 PM »

Ked som hral Posla smrti, chcel som o tom napísat návod, neskor som o tom chcel napíat web. Potom ma velmi zaujímalo, ako je to spravené, tak som spustil seba vývoj takého človeka, ako je so mna dnes ;). Osobne nemám nič proti 3D, ale nedokázal by som hrat 3D adventúru!

2D adventúry s kombináciou 3d modelov postáv sa mi páčia najviac, je to moj najoblúbenejší styl adventúr, a myslím, ze tento názor nezmení žiadna adventúra... :)
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #5 on: October 27, 2005, 03:22:15 PM »

Nedavno jsem mel moznost videt hru Polda 5 a musim rict, ze jsme byl dost nadsen. Maji zajimavy a velmi prijemny styl grafiky zasazeny do jekehosi 2D/3D enginu, ktery podporuje fyziku!! To vsechno je vsak stale adventura s vybornym dabingem. Jsem opravdu zvedav na finalni verzi. Takovy titul je myslim predurcen k uspechu.
To je vec nazoru. Me treba nechava Polda 5 naprosto chladnym, stejne jako predesle dily >:D
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #6 on: October 28, 2005, 04:47:22 PM »

To je vec nazoru. Me treba nechava Polda 5 naprosto chladnym, stejne jako predesle dily >:D
...ja tim nemyslel, ze je Polda jako takovy hyper ultra bezva hra. Ja tim myslel, ze adventure zanr se zacina pohybovat trochu jinam smerem...stale vice k akcnosti. Treba ta zminena fyzika. Kolik adventur (ale adventur - ne neco jako Silent Hill - dobra hra, ale k adventuram bych ji neradil) ma ve svych ukolech a mezihrach zakomponovanou fyziku? Otazkou je, jestli je to dobre nebo spatne. Pokud se totiz moje predtucha vyplni a Polda se bude ve svete dobre prodavat, tak k tomuto kroku pristoupi i dalsi vyrobci. Napriklad Micro applications (byvali Microids) maji docela radi inovaci, ale podle me by jim to moc neprospelo.
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

!Errorcode!

  • Loader software
  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 137
  • www.loadersoftware.szm.com
    • View Profile
    • LOADER software
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #7 on: March 28, 2008, 01:49:04 PM »

Po ,,dlhšom" čase odpovedám  :). Ja hrám najradšej adventúry typu - Život není krásný, Únos aneb tajemství...Jednoducho ručne na skicáry kreslené adventúry. Nakresliť peknú adventúru na skicáry je myslím umenie a pre m
Logged

!Errorcode!

  • Loader software
  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 137
  • www.loadersoftware.szm.com
    • View Profile
    • LOADER software
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #8 on: March 28, 2008, 01:55:47 PM »

PS: Adventúry sú najlepšie hry na svete  ::thumbup  ::beer
Logged

iVirus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 1
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 42
    • View Profile
    • Undying team
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #9 on: March 30, 2008, 12:09:47 PM »

Jo ZNK a UNOS aneb THL to jsou pecky, ale myslim si že kouzlo těhle dvou adventur není v grafice, mají silný příběh a jsou jednoduché na ovládání, ale tak někomu se ten styl grafiky líbit nemusí.

Edit : mimochodem Errorcode máš odemně soukromou zprávu tak počti ;)...
« Last Edit: March 30, 2008, 12:17:51 PM by iVirus »
Logged
WME: Bez peněz do hospody nelez, Život je boj, Povídka o opilém santovi, Kingdom Wars, Kingdom Wars 2: New Age

!Errorcode!

  • Loader software
  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 137
  • www.loadersoftware.szm.com
    • View Profile
    • LOADER software
Re: Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« Reply #10 on: March 30, 2008, 06:12:45 PM »

Jasne :) Je to hlavne príbehom, ktorý je úplne vymakaný ale grafika tiež  ;D
Logged
 

Page created in 0.021 seconds with 27 queries.