Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

For WME related articles and tutorials visit WME Resource Center.

Author Topic: Problém s 3D postavami  (Read 7880 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DSE

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 7
    • View Profile
Problém s 3D postavami
« on: July 21, 2006, 02:37:38 PM »

Zdravím všechny! Při načtení 3d charakteru do WME se objevují po kompilaci na modelu díry :). Dalším problémem je animace, kdy se geometrie deformuje invertně než by měla (nejde třeba o špatnou orientaci pivotu kostí, i když v maxu je animace správná a bez problemu?) pozn. používám 3dsmax8 a panda exporter.
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Problém s 3D postavami
« Reply #1 on: July 21, 2006, 03:47:47 PM »

A jak se ten model jevi treba v model viewru nebo ve fragMOTION? Pokud se jevi spatne i tam, bude patrne treba vyladit nastaveni exporteru.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

DSE

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Problém s 3D postavami
« Reply #2 on: July 21, 2006, 04:07:09 PM »

Díky za rychlou odpověď :)V Mesh view se geometrie jeví bez problémů, jen animace je nesprávná,v případě té animace je teda nejspíše problém se špatným nastavením exporteru?

Ještě add:
často se stává, že je třeba přetočit model aby byl správně, jenže po otočení a následnym exportu model otočen není a stává se, že se zase jindy po několika exportech otočí, těžko říct jestli kvůli tomu dávnýmu otočení nebo...

u jiného testovacího modelu se také stává, že v model viewru jsou obrácené normály, zatímco ve wme jsou normálně, zato jsou tam ony díry (obrácené normály?)

a po spuštění a vypnutí projektu bohužel padá projectman ("provedl neplatnou operaci...")
« Last Edit: July 22, 2006, 10:56:43 AM by DSE »
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Problém s 3D postavami
« Reply #3 on: July 22, 2006, 11:30:35 AM »

Díky za rychlou odpověď :)V Mesh view se geometrie jeví bez problémů, jen animace je nesprávná,v případě té animace je teda nejspíše problém se špatným nastavením exporteru?
Zrejme. Je treba si s tim pohrat. Je lepsi pouzivat nastaveni Position-Rotation-Scale, ne matrix keys.

často se stává, že je třeba přetočit model aby byl správně, jenže po otočení a následnym exportu model otočen není a stává se, že se zase jindy po několika exportech otočí, těžko říct jestli kvůli tomu dávnýmu otočení nebo...
To jsem nejak nepochopil...

u jiného testovacího modelu se také stává, že v model viewru jsou obrácené normály, zatímco ve wme jsou normálně, zato jsou tam ony díry (obrácené normály?)
Nejake screenshoty by nebyly?


a po spuštění a vypnutí projektu bohužel padá projectman ("provedl neplatnou operaci...")
"Spusteni a vypnuti projektu" rikas cemu? Spusteni hry z ProjectManu? Po ukonceni hry spadne ProjectMan, nebo...?
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

DSE

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Problém s 3D postavami
« Reply #4 on: July 22, 2006, 11:51:13 AM »

Díky
1/ Ok, díky, podívám se na to

2/ dobře takže - měl jsem model v maxu, ve wme byl natočený jinak než bylo potřeba, tak jsem model v maxu natočil tak, aby to ve wme bylo správně, exportoval, ale ve wme nenastala žádná změna, žádné otočení. Potom jsem po nějaké práci, kdy jsem ten model neotáčel a byl otočený jak jsem dělal onu úpravu znovu exportoval a poté už byl otočený...toto se bohužel stává vícekrát (samozřejmě užívám refresh)

3/ snad to takhle bude stačit:
www.dspectrum.net/send.rar

4/ omlouvám se - ano, po ukončení hry spadne projectman
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Problém s 3D postavami
« Reply #5 on: July 22, 2006, 12:17:24 PM »

2/ dobře takže - měl jsem model v maxu, ve wme byl natočený jinak než bylo potřeba, tak jsem model v maxu natočil tak, aby to ve wme bylo správně, exportoval, ale ve wme nenastala žádná změna, žádné otočení. Potom jsem po nějaké práci, kdy jsem ten model neotáčel a byl otočený jak jsem dělal onu úpravu znovu exportoval a poté už byl otočený...toto se bohužel stává vícekrát (samozřejmě užívám refresh)
To je... zvlastni. Na to nevim co rict, WME rozhodne nacita model, tak jak je ulozen na disku. Zadne cachovani, nic takveho. Samozrejme je nutne hru ukoncit a spustit znovu.

3/ snad to takhle bude stačit:
www.dspectrum.net/send.rar
Opet, nevim. Export z 3D progamu je obecne dost "magie". Panda ma nejaka nastaveni ohledne normal (flip normals..). Zkusil bych model nahrat do fragMOTION a prozkoumat ho tam. Nekdy dokonce staci ho nahrat a ulozit ve fragMO a uz funguje spravne.

4/ omlouvám se - ano, po ukončení hry spadne projectman
Obecne, ProjectMan nema se spustenou hrou nic spolecneho, je to samostatny proces. Problem muze nastat na konfiguracich s hodne malou videopameti, kde hra si zabere vsechnu pamet pro sebe a na ProjectMan uz nezbyde.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

DSE

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Problém s 3D postavami
« Reply #6 on: July 22, 2006, 12:28:07 PM »

Dobře, každopádně díky! nějak se s tím zabojuje
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Problém s 3D postavami
« Reply #7 on: July 22, 2006, 12:30:11 PM »

Mozna az se tu objevi nekdo, kdo ma s exportem modelu vetsi zkusenosti (meta, hanser...), tak bude mit uzitecnejsi rady. Ja jsem v tomhle bohuzel ponekud mimo.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

DSE

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Problém s 3D postavami
« Reply #8 on: July 22, 2006, 01:47:51 PM »

diky moc, uz se to doresilo, ty nespravne animace byli kvuli opacne souradnicove orientaci kosti a modelu v maxu, diry na modelu zmizeli po spravnem nastaveni panda exporteru j to nastavovani exportu je vazne trosicku magie.

Jinak opravdu skvely a vychytany engine!

WME rulez  :)
Logged

killer

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
    • View Profile
Problém s 3D postavami
« Reply #9 on: February 18, 2007, 10:06:36 PM »

Chtěl bych se na něco zeptat:mam 2 místnosti a postřebuju aby v každý z nich měla postava jinou velikost.U 2D postavy se to dělá přes ty Scale Levely ale nevim jak to udělat u 3D postavy.Ve skriptu k postavě jsem našel SCALE ale jakmile ho změnim tak už třeba velikost odpovídá té druhé místnosti ale zase je v té první postava malá.Neví někdo jak na to???
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Problém s 3D postavami
« Reply #10 on: February 18, 2007, 10:24:15 PM »

ve scene_init.script kazde sceny muzes nastavit

actor.Scale = x; kde x je nejake cislo. Tim muzes pro kazdou scenu nastavit velikost, jakou potrebujes.
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet
 

Page created in 0.046 seconds with 19 queries.