Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Forum rules - please read before posting, it can save you a lot of time.

Author Topic: 3D postavy - trochu inak  (Read 5407 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Iranicus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 45
  • .. something is wrong ..
    • View Profile
3D postavy - trochu inak
« on: July 03, 2007, 03:54:58 PM »

Ahoj!

Toto vlákno som založil preto, lebo by som si chcel ujasniť určité pojmy a praktiky, ktoré sa týkajú vývoja hier. S WME mám už svoje skúsenosti, avšak ešte stále sú otázky, na ktoré nemám odpovede.

1. V debug mode je v ľavom hornom rohu obrazovky nápis FPS, s príslušným číslom. Tento udáva, koľkokrát za sekundu sa prepočítava interný herný cyklus, do ktorého patrí zmena pozície kurzoru, pohyb postavy, prepočítavanie pozícii časticových systémov, herné scripty, a pod.?

2. Aká je rýchlosť prehrávanie snímkov vo WME? Môžem použíť vo WME 3D model postavy, ktorý má v animačnom programe nastavené FPS na počet 30?

Časom tu určite ešte prídem s podobnými otázkami. V prípade, že sa jedná o veci pre niekoho samozrejme, ospravedl
Logged
Where is the will, there is the way.

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: 3D postavy - trochu inak
« Reply #1 on: July 03, 2007, 08:39:43 PM »

1. V debug mode je v ľavom hornom rohu obrazovky nápis FPS, s príslušným číslom. Tento udáva, koľkokrát za sekundu sa prepočítava interný herný cyklus, do ktorého patrí zmena pozície kurzoru, pohyb postavy, prepočítavanie pozícii časticových systémov, herné scripty, a pod.?
Ano.

2. Aká je rýchlosť prehrávanie snímkov vo WME? Môžem použíť vo WME 3D model postavy, ktorý má v animačnom programe nastavené FPS na počet 30?
Ano. WME podle aktualniho casu vzdycky dopocitava patricny snimek animace podle nejblizsich klicovych snimku (keyframes), takze je vcelku jedno, jakou frekvenci keyframes model pouziva.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Iranicus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 45
  • .. something is wrong ..
    • View Profile
Re: 3D postavy - trochu inak
« Reply #2 on: July 05, 2007, 12:09:35 PM »

Ahoj,

v prvom rade by som chcel poďakovať za tie odpovede v prvom príspevku. Ale tentokrát mám znova otázku, ktorá sa týka 3D postavi. Animátor mi poslal skúšobnú model, v ktorom sa nachádza iba animácia chôdze. Najskôr som si tento model pozrel vo FragmoSoft, kde fungoval správne. Potom som ho vložil do engine, a v definičnom súbore som nastavil pre animáciu tento kód:

Code: [Select]
ANIMATION
  {
    NAME="walk"
    LOOPING=TRUE
  }

Po spustení hry bol výsledok prekvapujúci, a síce keď som klikol na nejaké miesto vo scéne, postava sa pohla, a prehrala sa aj animácia chôdze, avšak iba jedenkrát, potom sa postava síce hýbala, ale kosti v modeli sa nehýbali.

V čom môže byť problém? Bohužial, s 3D postavami práve začínam, takže mám minimálne skúsenosti, a potrebujem pri riešení problémov niekoho, kto už „niečo vie“.

Vopred vďaka :).
Logged
Where is the will, there is the way.

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: 3D postavy - trochu inak
« Reply #3 on: July 05, 2007, 12:26:03 PM »

Nevim, to by melo fungovat (za predpokladu, ze se ta animace v X souboru opravdu jmenuje "walk"). Kde presne mas napsany ten blok ANIMATION?
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

jar121

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: 3D postavy - trochu inak
« Reply #4 on: July 23, 2007, 05:12:18 PM »

Ahoj, navážu na úvod přízpěvku... Lze WME zadat kolik maximálně FPS má vykreslovat? Jde mi o to, že WME vykresluje maximum FPS, kolik je PC schopno vykreslit. Pustil jsem si svoji prezentci a  ukazatel ukazuje např 280 FPS... A procesor pocopitelně jede na 100%. Jsme schopen tedy programu zdat, aby vykresloval 30 FPS a víc nemusí? pro plynulou animaci to stačí...  zatím díky a  ::beer
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: 3D postavy - trochu inak
« Reply #5 on: July 24, 2007, 01:01:14 PM »

Ne, nelze. Vzdycky se vykresluje maximum co jde.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave
 

Page created in 0.044 seconds with 19 queries.