Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: Využití "Flooru" pro portování actora  (Read 4938 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pirko7

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 166
    • View Profile
Využití "Flooru" pro portování actora
« on: November 13, 2009, 11:23:59 PM »

Ahoj, tentokrat bych měl dotaz, který se mi nedařilo najít v dokumentaci, ale tuším že tam je. Mám na lokaci místa, kde actor chodí mimo lokaci a jde dlouho až vejde do popředí lokace. Chtěl bych tuto cestu zkrátit tím, že si umístím na určite místo další floor, na který když se actor postavý (respektivě jím projde) tak ho to hodí na moji, určitou nadepsanou pozici. Floor jsem si pojmenoval port1, ktery povede tam a pak budu mít port2 který povede zpět. Připojil jsem mu script ale zjistil jsem že on "actor" je hloupost a já nevím jak se zeptat, že actor stojí zrovna na floor. Vím že to jde řešit jinak, popřípadě přes přímou otazku na actor souřadnice, ale chtěl bych skusit trošku jiné metody.  :)
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Využití "Flooru" pro portování actora
« Reply #1 on: November 14, 2009, 01:14:28 PM »

Region ve scéně by musel mít připojen skript, a v něm něco jako:

Code: WME Script
  1. on "ActorEntry"
  2. {
  3.   // něco
  4. }
  5.  
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

pirko7

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Využití "Flooru" pro portování actora
« Reply #2 on: November 14, 2009, 06:12:15 PM »

Paráda, funguje. Jenom teď asi musím vyřešit ještě spojenej problem a to je: V popředí mám zvonek, no a když kliknu actorem na něj, on teď projde přes port (floor) a pak se skipne a popojde na určite místo. A pravě takhle při kliknutí na zvonku jde, skipne a dojde do popředí ale tam už jen stojí. Dalo by se tohle nějak jednoduše vyladit?
Logged

dream

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Využití "Flooru" pro portování actora
« Reply #3 on: November 15, 2009, 09:03:43 PM »

Paráda, funguje. Jenom teď asi musím vyřešit ještě spojenej problem a to je: V popředí mám zvonek, no a když kliknu actorem na něj, on teď projde přes port (floor) a pak se skipne a popojde na určite místo. A pravě takhle při kliknutí na zvonku jde, skipne a dojde do popředí ale tam už jen stojí. Dalo by se tohle nějak jednoduše vyladit?

Ak správne chápem, on sa do toho popredia dostane tak, že sa tam skipne cez actor.SkipTo(MouseX, MouseY)? Pretože ak hej, je prirodzené, že tam už iba stojí:). Stačí za ten príkaz napísať actor.GoTo(MouseX, MouseY), pričom to budú logicky súradnice toho miesta, kde má actor prísť a zazvoniť na ten zvonček. Lenže, actor sem iba príde. Pokiaľ by si chcel, aby sa prehrala nejaká animácia, alebo prebehol nejaký text, musíš si to znova zabezpečiť. Napr. použiť další región..
Logged

pirko7

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Využití "Flooru" pro portování actora
« Reply #4 on: November 18, 2009, 01:55:26 PM »

No zkoušel jsem různě napsat "delay" k actorovi, ale to byl jen takovej nápad. Nedalo by se na určitej floor nastavit rychlost pohybu actora? Že by mi přes ten region mimo obrazovku proběhl?
Logged

dream

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Využití "Flooru" pro portování actora
« Reply #5 on: November 18, 2009, 02:30:51 PM »

No zkoušel jsem různě napsat "delay" k actorovi, ale to byl jen takovej nápad. Nedalo by se na určitej floor nastavit rychlost pohybu actora? Že by mi přes ten region mimo obrazovku proběhl?

Zo skriptu nie je možné meniť parametre actora, ako je napr. delay snímku, a pod. Vravíš, že potrebuješ zmeniť animáciu postavy. Kebyže používaš 3D model, išlo by zmeniť rýchlosť pohybu postavy pomocou vlastnosti Velocity (viac dokumentácia). V prípade spritových postáv si každú animáciu musíš spraviť samostatne.
Logged
 

Page created in 0.082 seconds with 25 queries.