Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: Jak můžu udělat to,abych měla více postav,ale pohybovala jen s jednou?  (Read 6708 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile

Jak můžu udělat to,abych měla více postav,ale pohybovala jen s jednou?Jde to nějak udělat,chtěla bych těch postav udělat víc,bohužel mám zatím jen jednu,ale není si moc podobná,vůbec nevim,jak kreslit :'(

Ale,potřebuju to vědět... ???

Jo a chci se ještě zeptat,jestli musím u ostatních postav dělat více směrů chůze atd.???
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site

Postavu nahrajes takhle:

global NejakaPostava = Game.LoadActor("cesta\soubor.actor");

Kdz das tenhle radek do game.script, tak se postava nahraje hned na zacatku hry (uz se tam nekde nahrava hlavni postava, jak muzes videt).

Vice smeru delat nemusis, pokud je nepotrebujes, ale kazda postava musi mit alespon jeden smer.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile

Postavu nahrajes takhle:

global NejakaPostava = Game.LoadActor("cesta\soubor.actor");

Kdz das tenhle radek do game.script, tak se postava nahraje hned na zacatku hry (uz se tam nekde nahrava hlavni postava, jak muzes videt).

Vice smeru delat nemusis, pokud je nepotrebujes, ale kazda postava musi mit alespon jeden smer.

Můžete mi to říct trochu podrobněji???Zkoušela jsem tam dát global,ale,když jsem zapla hru,byla tam černá obrazovka a když jsem to global smazala a nechala tam jen actor,tak se pohybovala vedlejší postava,ne hlavní...???A když jsem vyměnila pořadí,tak se to obrátilo,ale ta hlavní postava mohla procházet tou vedlejší...Udělala jsem tam něco špatně???Přidala jsem si tam normálně 2. actora... :'(
Logged

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio

global actor = Game.LoadActor("cesta\soubor.actor");
- tímhle nahraješ hlavní postavu, kterou pak můžeš ovládat ze všech scriptů (implicitně)

Pokud chceš takhle ovládat i jinou postavu, tak ji nahraješ takhle:
1) do base.inv přidáš třeba: global jina_postava;
2) v game.script nahraj postavu úplně stejně (nezáleží na pořadí)

Hlavní postavu (kterou ovládáš) nastavíš pomocí: Game.MainObject = actor; (také už je v game.script) nebo třeba: Game.MainObject = jina_postava; (tak ji můžeš změnit). Všechno, co chceš spravovat ze všech scriptů, musíš nastavit na global v těch cílových scriptech nebo v base.inc

Doporučuji ti projít návody na wiki, kde se dozvíš, jak fungují globální a lokální proměnné - pokud vím, tak jsem jeden překládal do češtiny ;)
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz

Postavu nahrajes takhle:

global NejakaPostava = Game.LoadActor("cesta\soubor.actor");

Kdz das tenhle radek do game.script, tak se postava nahraje hned na zacatku hry (uz se tam nekde nahrava hlavni postava, jak muzes videt).

Vice smeru delat nemusis, pokud je nepotrebujes, ale kazda postava musi mit alespon jeden smer.

Můžete mi to říct trochu podrobněji???Zkoušela jsem tam dát global,ale,když jsem zapla hru,byla tam černá obrazovka a když jsem to global smazala a nechala tam jen actor,tak se pohybovala vedlejší postava,ne hlavní...???A když jsem vyměnila pořadí,tak se to obrátilo,ale ta hlavní postava mohla procházet tou vedlejší...Udělala jsem tam něco špatně???Přidala jsem si tam normálně 2. actora... :'(


Jde ti opravdu o to, abys tam měla dva actory? Nechceš spíš jenom mít actora a další postavičku ve scéně? Pokud je tomu tak, tak to uděláš tak, že přidáš do scény entitu ...není to náhodou v tutoriálu? :-)

Jinak se nezlob, ale na icq nemám čas odpovídat..zvlášť když je těch dotazů hodně..
Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile

global actor = Game.LoadActor("cesta\soubor.actor");
- tímhle nahraješ hlavní postavu, kterou pak můžeš ovládat ze všech scriptů (implicitně)

Pokud chceš takhle ovládat i jinou postavu, tak ji nahraješ takhle:
1) do base.inv přidáš třeba: global jina_postava;
2) v game.script nahraj postavu úplně stejně (nezáleží na pořadí)

Hlavní postavu (kterou ovládáš) nastavíš pomocí: Game.MainObject = actor; (také už je v game.script) nebo třeba: Game.MainObject = jina_postava; (tak ji můžeš změnit). Všechno, co chceš spravovat ze všech scriptů, musíš nastavit na global v těch cílových scriptech nebo v base.inc

Doporučuji ti projít návody na wiki, kde se dozvíš, jak fungují globální a lokální proměnné - pokud vím, tak jsem jeden překládal do češtiny ;)

jj,jasně,možná jsem to jen špatně vystihla,chtěla jsem mí další potavu ve scéně,ale jinak dík,možná se mi to bude hodit :D
Logged
 

Page created in 0.021 seconds with 24 queries.