Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: Ukladanie hry inak  (Read 4039 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NAItReIN

  • Guest
Ukladanie hry inak
« on: September 19, 2006, 07:40:01 PM »

Ahoj,

v našej hre mám dve varianty herného menu. Kedže prvé menu tvorí aj grafická zložka Uložit hru, je jasné, že keď sa jedná o prvú scénu po spustení hry, táto volba nefunguje, pretože by to nemalo zmysel, aby. Preto som si vytvoril to isté menu, ale voľba Uložit hru je už možná. Ale ja som si to okno zavolal na samostatnú scénu, pretože tam chcem fade. Je teda nejako možné spraviť to, aby hráč stlačil klávesu ESC, zmenila sa scéna, a tam by si zvolil možnosť Ulozit hru, ktorá by uložila predošlú scénu? Ja nechcem iba samostatné okno, ale aby to bolo na scéne. Snaď som sa vyjadril dosť jasne..

Díky :)
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Ukladanie hry inak
« Reply #1 on: September 19, 2006, 08:28:57 PM »

pokud Te chapu spravne, normalne das Game.ChangeScene na scenu s Tvym menu a ulozis hru (tim se ulozi vsechno)

pak po navratu do hry zmenis scenu zpatky na

Game.ChangeScene(Game.PrevSceneFilename);

Jedina nevyhoda je, ze se takhle nedaji ukladat pozice s ikonkama sceny. :)
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

NAItReIN

  • Guest
Re: Ukladanie hry inak
« Reply #2 on: September 19, 2006, 08:53:57 PM »

pokud Te chapu spravne, normalne das Game.ChangeScene na scenu s Tvym menu a ulozis hru (tim se ulozi vsechno)

pak po navratu do hry zmenis scenu zpatky na

Game.ChangeScene(Game.PrevSceneFilename);

Jedina nevyhoda je, ze se takhle nedaji ukladat pozice s ikonkama sceny. :)


A neuloží sa iba tá scéna "menu"?
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Ukladanie hry inak
« Reply #3 on: September 19, 2006, 08:56:26 PM »

save ulozi kompletne vsechno. Je to snapshot stavu hry.
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

NAItReIN

  • Guest
Re: Ukladanie hry inak
« Reply #4 on: September 19, 2006, 08:58:59 PM »

save ulozi kompletne vsechno. Je to snapshot stavu hry.

Aha, tak potom je to v poriadku. Toto som nevedel. Vďaka za radu :).
Logged

NAItReIN

  • Guest
Re: Ukladanie hry inak
« Reply #5 on: September 19, 2006, 09:17:30 PM »

Ešte by som chcel jednu vec, za ktorú sa chcem ospravedlniť, ale v poslednej dobe mám dosť veľa iných starostí, takže mi všetko nejde tak, ako by som chcel.

Vo WME Demo 3D som si vytvoril novú scénu s názvom Menu_In, na túto scénu som pomocou scriptu nahral okno, ktoré je v interface - mainmenu. Potom som ošetril podmienku v game scripte, a napísal som, aby sa pri stlačení klávesy zmenilá scéna na scénu s oknom mainmenu. Skúsil som možnosť Save game, ale akosi mi ušla podstata, o ktorej sme sa tu bavili. Neviem, kde mám Game.ChangeScene(Game.PrevSceneFileName); Prosím Ta, meta, porad mi ešte :).
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Ukladanie hry inak
« Reply #6 on: September 19, 2006, 09:34:00 PM »

tohle volani je, kdyz se chces vratit do sceny, ze ktere jsi volal main menu. Napriklad po opetovnem stisknuti tlacitka Esc.

   if (Scene.Name == "MainMenu" && Game.PrevScene != "MainMenu")
        Game.ChangeScene(Game.PrevSceneFilename);
   else
       Game.ChangeScene("scenes\MainMenu\MainMenu.scene");

Pokud by se Tvoje menu scena jmenovala MainMenu a existovala na uvedene ceste, mohl bys do game.script na Esc udelat
takovouhle podminku
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

NAItReIN

  • Guest
Re: Ukladanie hry inak
« Reply #7 on: September 20, 2006, 04:11:04 PM »

tohle volani je, kdyz se chces vratit do sceny, ze ktere jsi volal main menu. Napriklad po opetovnem stisknuti tlacitka Esc.

   if (Scene.Name == "MainMenu" && Game.PrevScene != "MainMenu")
        Game.ChangeScene(Game.PrevSceneFilename);
   else
       Game.ChangeScene("scenes\MainMenu\MainMenu.scene");

Pokud by se Tvoje menu scena jmenovala MainMenu a existovala na uvedene ceste, mohl bys do game.script na Esc udelat
takovouhle podminku

To s tou podmienkou je jasné, ale asi si ma zle pochopil, pretože som sa zle vyjadril. Takže, ešte raz. Keď stlačím klávesu ESC, zmení sa mí scéna na scénu, kde mám menu, ktoré tvorí okno. V tomto menu mám možnosť uložiť hru. Na uloženie pozície sa používa atribut Game.SaveGame(Slot, Description). Problém je v tom, že ja chcem, aby sa mi uložíla pozícia tej hry, odkiaľ hráč stlačil ESC, a tým sa scéna zamenila na scénu s menu. Takto sa mi uloží scéna menu! A ja chcem, aby sa mi uložíla práve tá predošlá scéna :).
Logged
 

Page created in 0.045 seconds with 24 queries.