Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: Správna chodza postavy  (Read 4013 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Iranicus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 45
  • .. something is wrong ..
    • View Profile
Správna chodza postavy
« on: August 17, 2008, 04:25:27 PM »

Zdravím,

aby som bol úprimný, hral som nejaké tituly, ktoré boli vytvorené pomocou WME. V každej tejto hre mi veľmi chýbala jedna vec, ktorú som si sám vytvoril a pridal do svojho testovacieho projektu.
O čo ide: Každá postava máj svoj hotspot (tento určuje súradnice postavy na pozadí). Trocha som využil poznatky z analytickej geometrie o vziadelonsti dvoch bodov v rovine. Napísal som si metodu, pomocou ktorej si vypočítam vzdialenosť postavy od bodu, na ktorý klikol hráč. Ak je táto vzdialenosť menšia, ako je počet pixelov v animácii pre dvojkrok postavy, postava sa proste nepohne. Problém ale spočíva v tom, že ak je vziadelonosť dvoch bodov napríklad 107, a dlžka dvojkroku je 50, potom sa dvakrát prehrá celá animácia chodze plus sa začne nová - a to vyzerá strašne! Samozrejme, existuje riešenie, kedy je možné spraviť to, aby postava prešla teda iba dva celé kroky, a tých zvyšných 7 pixelov proste nebude významných (ale budú použite vo vzorci na určenie bodu).

Moja otázka znie: Ako mám teda spraviť to, aby som nemusel aplikovať už hore zmienený vzorec o odčítaní súradnic, ale aby postava správne došla na zadané miesto, a správne sa prehrala animácia chodze? Mám na mysli ten istý prípad, ako je v Poslovi smrti, či NiBiRu.

:)
Logged
Where is the will, there is the way.

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Správna chodza postavy
« Reply #1 on: August 17, 2008, 06:46:26 PM »

no, koneckonců, nic Ti nebrání přetížit metodu GoTo a přepočítat souřadnice Tvým vzorcem:

(actor.script)

Code: WME Script
  1. method GoTo(x,y)
  2. {
  3.    var oX = this.X; //tady mas puvodni X
  4.    var oY = this.Y; // tady mas puvodni Y
  5.  
  6.     // tady prepocitej x a y na nx a ny svyma vzoreckama
  7.    GoTo(nx, ny);
  8. }
  9.  
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

Iranicus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 45
  • .. something is wrong ..
    • View Profile
Re: Správna chodza postavy
« Reply #2 on: August 19, 2008, 08:03:53 PM »

Ja mám svoju vlastnú, funkčnú metodu:). Okrem toho, už mám riešenie tohto problému načrtnuté v hlave, takže už to len naskriptovať:).
Logged
Where is the will, there is the way.

Iranicus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 45
  • .. something is wrong ..
    • View Profile
Dokrok 2D postavy vo WME
« Reply #3 on: September 04, 2008, 08:54:16 PM »

Ahoj,

nie je to tak dávno, čo som tu riešil dokrok postavy vo WME. Mám na mysli dokrok 2D postavy, pretože dokrok pre 3D postavu by mal byť podporovaný od verzie WME 1.5. Aby som však neostal iba pri slovách, túto myšlienku som si už skoro celú naskriptoval do WME. Prečo však hovorím skoro celú?

Jednoduchým algoritmom si vypočítam všetko, čo potrebujem. Problém však nastáva až pri samotnom aplikovaní daného, vypočítaného parametru, na postavu, resp. entitu. Potrebujem, aby bolo možné buď pristupovať k spritovému súboru postavy pomocou skriptu, alebo, čo by bolo jednoduhšie, použiť entitu, kde je tento prístup možný, ale tento objekt nemá metodu GoTo.

Mnemonic, bolo by možné to doriešiť?
Logged
Where is the will, there is the way.
 

Page created in 0.055 seconds with 25 queries.