Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - !Errorcode!

Pages: [1] 2 3 ... 9
1
Obecné fórum / Re: Mrtvé Město 2 - Vývoj obnoven - 2019
« on: May 20, 2019, 08:50:42 PM »
Keď bude treba, rád priložím ruku k dielu. (dabing, možno grafika a pod). Aj keď sám mám rozrobený projekt, ale vždy sa niečo snad zmestí bokom :-)

2
Obecné fórum / Ako je na tom scéna adventur?
« on: March 09, 2019, 10:25:41 PM »
Zdravím všetkých. Po strašne dlhej dobe som sa prihlásil na tomto fóre a pozerám, že je to docela mrtvé. Tvorí sa niečo na SK/CZ scéne adventur? Začínam stále viac rozmýšlať, že sa pustím do menšej adventúry :-) Posledná vydaná (Stratený v čase - 2015) sa vcelku hrala, tak snad sa to podarí aj pri ďalšej..

3
Mnemonic: Viac menej som sa snažil minimalizovať chyby ale podla mňa je už WME asi zastaralý. Ked som vydával (aj ked o dost menšie hry) hry v roku 2007 a 2008 nebol žiadny problém s kompatibilitou. Teraz to bolo utrpenie aby ta hra jak-tak fungovala, hlavne na notebookoch s menším rozlíšením hra nejde ako by mala - len v okne. Je to škoda, rád by som pokračoval v tvorbe na WME ale bojím sa do budúcna pri vačšom projekte a novších verziách Windowsu, že tam budú zase problémy :/

4
Hi, settings program can't find a graphic card driver, and that's the reason, why the 'OK' button is disabled and player can't continue. I have zipped a copy of game where are a few files - ,,game.exe" ,,settings.exe" "data.dcp". I think there is no DLL file to copy with that or? WME compiler hasn't made any to packages folder.

5
Technical forum / WME compatibility? Game will not start on 2 notebooks!
« on: November 25, 2015, 04:33:28 PM »
I have made a new adventure game, but there are few bugs which don't alow me to release that. This game is working good on my desktop computer, but on 2 other notebooks not. Laptops have both Windows 7 64bit and I just tryed to play the game on these 2 another machines and mine. Does WME have problems with play games on laptops? It seems, that on laptop WME doesn't load graphic card drivers.. What can I do?  :(

http://s1.postimg.org/e1k40c06n/bug1.png

6
Technické fórum / Error pri zapínaní hry na niektorých PC!
« on: November 20, 2015, 11:58:29 PM »
Už dlhšie vyvýjam hru, ktorá je viac menej hotová a sme vo fáze testovania. No zistil som nemilú vec. Na 2 iných notebookoch kde sa hra testovala sa nedala zapnúť, pri načítavaní okna s nastaveniami sa nenačítali ovládače grafiky a je tam nemožnosť pokračovat. Toto sa deje na notebookoch s Windows 7 64bit, na iných som to zatial netestoval. Na stolnom PC s týmto OS to ide v pohode a takisto aj na Windows 8. Používam WME 1.9.001.


http://s1.postimg.org/e1k40c06n/bug1.png

7
Technické fórum / Re: Viac zvukov hrá zároveň
« on: November 10, 2015, 10:22:36 AM »
hmm túto metódu ani nepoznám keď mám pravdu povedať :) (Každopádne hru nemám urobenú tak, ako je vo WME demo, kde sa kliká pravým tlačítkom a vyberá talk, look, walk a pod. Dokonca ani actora tam nemám.)

8
Technické fórum / Viac zvukov hrá zároveň
« on: November 08, 2015, 11:28:39 PM »
Vedeli by ste ktosi poradiť, ako jednoducho urobiť v hre, aby sa dabing hlavnej postavy neprekrýval? Po kliknutí na predmet sa v hre prehrá dabing pomocou Game.PlaySound(); Niekedy ale počas hovorenia - prehrávania zvuku dabingu kliknem na iný predmet, kde sa má prehrať iný dabing a zvuky sa prekrývajú. Starý dabing nedohral a nový sa naraz s ním prehráva. Teda postava ,,kecá" 2 nahrávky naraz.

9
Technické fórum / Re: Čakanie programu na dokončenie animácie
« on: September 16, 2015, 11:24:54 PM »
Ani ma nenapadla jedna vec. V hre mám podobnú situáciu už zakomponovanú a tá funguje!

Code: [Select]
        clovek_talk = Scene.LoadEntity("sprites/clovek_talk.entity");
clovek_talk.active = true;
clovek_talk.SkipTo(624, 205);
          Game.PlaySound("sounds/clovek_pozdrav.ogg");
  Sleep(2600);
          Game.DeleteEntity(clovek_talk);
  clovek_talk.active = false;

Tento kód pracuje vlastne rovnako. Kliknem, zobrazí sa animácia človeka, ktorý rozpráva ,,clovek_talk" a po čase Sleep(2600) ,,clovek_talk" zmizne. Ten čas som si dal ako dĺžku hovoreného slova.

O čo ide? Chcem aby funkcia Sleep zabezpečila, aby hráč videl animáciu otvárania dverí, bez nej to len preblikne, vykoná sa čo sa má, no nevidieť animáciu. Ak tam ten Sleep mám, dvere sa otvoria, no zostane to stáť a už sa nevykoná Game.DeleteEntity(EntOtvorenie);.. Jak je to možné, že to Sleep tu robí blbosti? Už to riešim naozaj dlho a nechápem. Každopádne tá istá situácia mi v tomto prípade ,,clovek_talk" funguje a pri dverách nie.

10
Technické fórum / Čakanie programu na dokončenie animácie
« on: September 15, 2015, 10:10:07 PM »
Zdravím zase. Riešim jeden docela problém, ktorý mi zase nedáva logiku. Situácia je jednoduchá. Mám v hre dvere, ktoré potrebujem otvoriť. Po kliknutí na dvere sa začnú otvárať - to jest spustí sa animácia otvárania dverí a zostanú otvorené. Ja som to riešil nasledovne:

1) Na začiatku sú zobrazené zatvorené dvere - entita s názvom ,,Dovnutra"
2) Pri kliknutí sa presne na tom istom mieste zobrazí entita ,,Otvorenie" - animácia kde sa otvárajú dvere. Ešte predtým sa ale vymaže pôvodná entita ,,Dovnutra".
3) Po prehratí animácie otvorenia dverí zmažem entitu ,,Otvorenie" a zobrazím entitu ,,dvere_otvorene", čo je len 1 obrázok - posledný z animácie otvárania dverí.

Je to pomerne komplikovaný spôsob aj keď docela logický, no nefunguje to ako by malo! Problém je, že sa to všetko vykoná v závislosti od rýchlosti procesora za pár stotín a animácia otvorenia dverí sa nestihne prehrať. Ako zabezpečiť aby hra počkala, kým sa neotvoria dvere, tj. kým neskončí animácia otvárania? Skúšal som to napr. tak, že som za tým vložil funkciu Sleep(2500); kde som dal 2500 ako dĺžku animácie otvárania. Hra zamrzla na Sleep a ďalej sa nepohla.

Zmazanie entity Otvorenie a následné nahranie už otvorených dverí som riešil pre to, lebo pri opustení scény a následnom návrate by sa entita ,,Otvorenie" vždy prehrala, a stále by sa otvárali dvere pri príchode do scény dokola.

Postnem časť mojho kódu. Ako by ste to riešili vy?

Code: [Select]
    .....
 
    EntDovnutra.Active = false;   // odstránenie pôvodných dverí
     // Game.Interactive = false;
     EntOtvorenie = Scene.LoadEntity("objekty\dvere\dvere.entity");
     EntOtvorenie.active = true;
     EntOtvorenie.SkipTo(515, 211);  // prehranie animácie otvárania dverí

     //Game.Interactive = false;
     //Sleep(2500);                (program pri tomto zastaví/zacyklí)
     //Game.Interactive = true;

      Game.DeleteEntity(EntOtvorenie);  // odstránenie entity otvárania dverí
      EntOtvorenie.active = false;
      dvere_otvorene = Scene.LoadEntity("objekty\dvere_otvorene\dvere_otvorene.entity");
      dvere_otvorene.active = true;
      dvere_otvorene.SkipTo(515, 211);  // zobrazenie jednoduchej entity - obrázku otvorených dverí
   .....

11
Technické fórum / Re: Poradie entit na scéne nefunguje správne
« on: June 15, 2015, 04:51:11 PM »
Tu je script zo súboru ,,kamen_pilier"
Code: [Select]
global dreva_most;


on "dreva_komplet"
{

Game.DropItem("dreva_komplet");
        dreva_most = Scene.LoadEntity("objekty\dreva_most\dreva_most.entity");
dreva_most.active = true;
dreva_most.SkipTo(138, 258);

z=1;
Game.PlaySound("sounds/most_hotovy.ogg");     

}

To je základná logika toho. Položenie drevených častí, čo technicky znamená že sa tam po kliknutí na ten kameň zobrazia tie drevá. Ako vidieť ale na videu, zobrazia sa pod úrovňou kameňa. Správne sa zobrazia až po opätovnom vrátení na scénu. Teraz vlastne rozmýšlam, že to vyskúšam spraviť tak, že pri pokladaní pridám funkciu ChangeScene aby sa scéna reštartovala. Vyskúšam..

12
Technické fórum / Poradie entit na scéne nefunguje správne
« on: June 15, 2015, 12:02:32 PM »
Zdravím všetkých po nekonečnej dobe. Stále makám na hre (s prestávkami už od 2012), ktorá sa už pomaly začína kryštalizovať do úspešného konca ale opravujem aj kdejaké bugy. Jeden z nich Vám posielam do videa, ktoré som nahral na Youtube.

Ako vidieť na videu, najprv položím kameň a naň potom drevený ,,most". Potrebujem dosiahnuť aby most bol skutočne nad kameňom a nie pod ním. Keď opustím scénu a vrátim sa, všetko je ako má byť. Ako je to možné? Ako docieliť aby to hneď po položení fungovalo? Mám to ,,nastavené" aj v Scene editovaní, kde mám entity zoradené podla poradia - t.j. podla vrstiev nad sebou. Neviem si dať s tým rady, aj keď je to primitívna záležitosť..  ::slug

https://www.youtube.com/watch?v=8SUUGZc7DPk

13
Obecné fórum / Re: Dead City 2 Obnoven vývoj
« on: September 17, 2013, 02:20:21 PM »
Netrvá ten vývoj už nejak dlho? Mám pocit že sa začalo už niekedy pred 2-3 rokmi ne?  :)

14
Technické fórum / Re: StringTableMgr.exe
« on: August 17, 2013, 10:21:43 PM »
Riešenie - nainstaluj normálny OS  ;D

15
Obecné fórum / Re: Zhá?am dabéra/dabérov do rozrobenej hry!
« on: June 13, 2013, 03:02:24 PM »
Stále je to aktuálne, kto má záujem o dabovanie postavy v hre, nech napíše na mail - gamespace@centrum.sk

Pages: [1] 2 3 ... 9

Page created in 0.156 seconds with 15 queries.