Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

For WME related articles and tutorials visit WME Resource Center.

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - !Errorcode!

Pages: [1] 2
1
Obecné fórum / Ako je na tom scéna adventur?
« on: March 09, 2019, 10:25:41 PM »
Zdravím všetkých. Po strašne dlhej dobe som sa prihlásil na tomto fóre a pozerám, že je to docela mrtvé. Tvorí sa niečo na SK/CZ scéne adventur? Začínam stále viac rozmýšlať, že sa pustím do menšej adventúry :-) Posledná vydaná (Stratený v čase - 2015) sa vcelku hrala, tak snad sa to podarí aj pri ďalšej..

2
Technical forum / WME compatibility? Game will not start on 2 notebooks!
« on: November 25, 2015, 04:33:28 PM »
I have made a new adventure game, but there are few bugs which don't alow me to release that. This game is working good on my desktop computer, but on 2 other notebooks not. Laptops have both Windows 7 64bit and I just tryed to play the game on these 2 another machines and mine. Does WME have problems with play games on laptops? It seems, that on laptop WME doesn't load graphic card drivers.. What can I do?  :(

http://s1.postimg.org/e1k40c06n/bug1.png

3
Technické fórum / Error pri zapínaní hry na niektorých PC!
« on: November 20, 2015, 11:58:29 PM »
Už dlhšie vyvýjam hru, ktorá je viac menej hotová a sme vo fáze testovania. No zistil som nemilú vec. Na 2 iných notebookoch kde sa hra testovala sa nedala zapnúť, pri načítavaní okna s nastaveniami sa nenačítali ovládače grafiky a je tam nemožnosť pokračovat. Toto sa deje na notebookoch s Windows 7 64bit, na iných som to zatial netestoval. Na stolnom PC s týmto OS to ide v pohode a takisto aj na Windows 8. Používam WME 1.9.001.


http://s1.postimg.org/e1k40c06n/bug1.png

4
Technické fórum / Viac zvukov hrá zároveň
« on: November 08, 2015, 11:28:39 PM »
Vedeli by ste ktosi poradiť, ako jednoducho urobiť v hre, aby sa dabing hlavnej postavy neprekrýval? Po kliknutí na predmet sa v hre prehrá dabing pomocou Game.PlaySound(); Niekedy ale počas hovorenia - prehrávania zvuku dabingu kliknem na iný predmet, kde sa má prehrať iný dabing a zvuky sa prekrývajú. Starý dabing nedohral a nový sa naraz s ním prehráva. Teda postava ,,kecá" 2 nahrávky naraz.

5
Technické fórum / Čakanie programu na dokončenie animácie
« on: September 15, 2015, 10:10:07 PM »
Zdravím zase. Riešim jeden docela problém, ktorý mi zase nedáva logiku. Situácia je jednoduchá. Mám v hre dvere, ktoré potrebujem otvoriť. Po kliknutí na dvere sa začnú otvárať - to jest spustí sa animácia otvárania dverí a zostanú otvorené. Ja som to riešil nasledovne:

1) Na začiatku sú zobrazené zatvorené dvere - entita s názvom ,,Dovnutra"
2) Pri kliknutí sa presne na tom istom mieste zobrazí entita ,,Otvorenie" - animácia kde sa otvárajú dvere. Ešte predtým sa ale vymaže pôvodná entita ,,Dovnutra".
3) Po prehratí animácie otvorenia dverí zmažem entitu ,,Otvorenie" a zobrazím entitu ,,dvere_otvorene", čo je len 1 obrázok - posledný z animácie otvárania dverí.

Je to pomerne komplikovaný spôsob aj keď docela logický, no nefunguje to ako by malo! Problém je, že sa to všetko vykoná v závislosti od rýchlosti procesora za pár stotín a animácia otvorenia dverí sa nestihne prehrať. Ako zabezpečiť aby hra počkala, kým sa neotvoria dvere, tj. kým neskončí animácia otvárania? Skúšal som to napr. tak, že som za tým vložil funkciu Sleep(2500); kde som dal 2500 ako dĺžku animácie otvárania. Hra zamrzla na Sleep a ďalej sa nepohla.

Zmazanie entity Otvorenie a následné nahranie už otvorených dverí som riešil pre to, lebo pri opustení scény a následnom návrate by sa entita ,,Otvorenie" vždy prehrala, a stále by sa otvárali dvere pri príchode do scény dokola.

Postnem časť mojho kódu. Ako by ste to riešili vy?

Code: [Select]
    .....
 
    EntDovnutra.Active = false;   // odstránenie pôvodných dverí
     // Game.Interactive = false;
     EntOtvorenie = Scene.LoadEntity("objekty\dvere\dvere.entity");
     EntOtvorenie.active = true;
     EntOtvorenie.SkipTo(515, 211);  // prehranie animácie otvárania dverí

     //Game.Interactive = false;
     //Sleep(2500);                (program pri tomto zastaví/zacyklí)
     //Game.Interactive = true;

      Game.DeleteEntity(EntOtvorenie);  // odstránenie entity otvárania dverí
      EntOtvorenie.active = false;
      dvere_otvorene = Scene.LoadEntity("objekty\dvere_otvorene\dvere_otvorene.entity");
      dvere_otvorene.active = true;
      dvere_otvorene.SkipTo(515, 211);  // zobrazenie jednoduchej entity - obrázku otvorených dverí
   .....

6
Technické fórum / Poradie entit na scéne nefunguje správne
« on: June 15, 2015, 12:02:32 PM »
Zdravím všetkých po nekonečnej dobe. Stále makám na hre (s prestávkami už od 2012), ktorá sa už pomaly začína kryštalizovať do úspešného konca ale opravujem aj kdejaké bugy. Jeden z nich Vám posielam do videa, ktoré som nahral na Youtube.

Ako vidieť na videu, najprv položím kameň a naň potom drevený ,,most". Potrebujem dosiahnuť aby most bol skutočne nad kameňom a nie pod ním. Keď opustím scénu a vrátim sa, všetko je ako má byť. Ako je to možné? Ako docieliť aby to hneď po položení fungovalo? Mám to ,,nastavené" aj v Scene editovaní, kde mám entity zoradené podla poradia - t.j. podla vrstiev nad sebou. Neviem si dať s tým rady, aj keď je to primitívna záležitosť..  ::slug

https://www.youtube.com/watch?v=8SUUGZc7DPk

7
Obecné fórum / Zhá?am dabéra/dabérov do rozrobenej hry!
« on: March 04, 2013, 11:28:05 PM »

8
Technické fórum / DeleteEntity nefunguje..
« on: January 29, 2013, 12:12:06 AM »
Mám problém, ktorý riešim všemožnými cestami cez premenné a neviem ako ale stále to nefunguje. Situácia vyzerá nasledovne:

Prídem na scénu, kde sa načíta Entita v 'scene_init' -

Code: [Select]
o1 = Game.LoadEntity("objekty\o1\o1.entity");
o1.active = true;
o1.SkipTo(505, 280);

pomocou predmetu 'predmet1' ktorý mám v inventári ju zničím a ona zmizne zo scény -

Code: [Select]
on "predmet1"
{
  Game.DeleteEntity(o1); //skúšal som aj UnloadObject
}

Entita zmizla, úspešne som ju zničil predmetom ktorý mám v inventári. Lenže..
Idem na inú scénu, vrátim sa sem naspäť a objekt ktorý som zničil sa znova objavil na scéne. Riešil som to aj pomocou premennej, kde pri zabití priradím premennej hodnotu a potom zisťuje pri načítaní objektu či sa tá premenná nerovná tej hodnote. Nefunguje.

9
Technické fórum / Nefunguje sprite..
« on: January 11, 2013, 12:14:58 AM »
Viem že to je riešenie primitívnej záležitosti, no neviem prísť na to, prečo mi nefungujú na scéne súbory (.sprite). Objekt môžem vložiť len vo formáte obrázku. To by bolo OK, lenže použiť musím aj pohyblivé sprity zložené z obrázkov. Namiesto sprite mi v SceneEditu ukazuje Invalid Image. Čím to môže byť?

10
Technické fórum / Problém s vytvorením objektu
« on: November 05, 2012, 12:57:04 AM »
Mám jeden dotaz, ktorý znie dost jednoducho, no nechápem prečo mi nefunguje. mám objekt v inventári, ktorý chcem po kliknutí na oblast ,,podlaha" položiť. tj zmizne z inventára a objaví sa na scéne položeny na zemi. nový objekt je entita s názvom 'object2' a celé to robím tak, ze v scripte pre ten objekt v inventári dám kód, ktorý sa vykoná pri kliknutí ním na podlahu. a to: object2.active="true";. lenze nič nefunguje, pretože súbor scriptu pre objekt v inventári nepozná premennú oblasti 'podlaha'. akým sposobom mam teda jednoducho položiť objekt na zem presne do polohy x,y??

11
Obecné fórum / Stratený v čase
« on: October 09, 2012, 02:30:04 PM »
Zdravím všetkých, za team LOADER software (mám(e) momentálne nefunkčný web) predstavujem pripravovanú adventúru Stratený v čase! Hra bude ručne kreslená o rozlíšení 1280x800 s hudobným doprovodom a bude plne nadabovaná. Hlavnú postavu dabujem ja - !Errorcode!. Hra je hotová z cca 20-30%. Zatial na ukážku z hry posielam nejaký screen.


12
Obecné fórum / Je niečo vo výrobe? Krachuje scéna adventur?
« on: October 01, 2012, 10:40:13 AM »
Za LOADER software menšie info - Je vo výrobe dabovaná kreslená adventúra a zatial spravených cca 20-30%.

13
Technické fórum / Par problemov
« on: November 02, 2009, 03:03:20 PM »
Zdravím, mám pár problémov, ktoré nedokážem vyriešiť a to:

1) AKo je možné, že keď kliknem na nejaký objekt a má sa mi pridať 5 korún (AddMoney), tak sa predošlé vymaže - t.j. predošlých 12 korún a zmení sa na 5 korún? Ako by šlo urobiť, aby som mohol len raz zobrať tie peniaze? Pretože stále ked klikám, tak sa mi pridáva po 5 korunách...

2) Dalej nemôžem dojsť na to ako urobiť, to že po kliknutí na určitý objekt sa prehrá náhodný zvuk uložený v určitom priečinku.. Napr. pripojim k tomu 3 zvukove subory, a po kliknutí sa prehrá náhodne jeden z nich.

3) Vacsi problem mam ale s nasledujucim kodom -
 
Code: [Select]
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

on "drot"
{
  Game.Interactive = false;
  Game.PlaySound("sounds/drot_zohnutie.ogg");
  Game.DropItem("drot");
  Game.TakeItem("hak");

  var EntHak = Scene.GetNode("hak");
  EntHak.Active = true;

  Game.Interactive = true;
}

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Tento kod je zo suboru vesiak.script, a ked zoberem objekt ,,drôt" tak sa ten objekt zmení v inventáry na zohntuý drôt, t.j. ho na vešiaku zohnem. Ale ako je možné že to vôbec nefunguje?? Je tu niečo zle? Pretože podobných kódov, som napísal už veľa ale vždy to fungovalo...  ::slug

Díky, za prípadné odpovede!

!Errorcode!

14
Obecné fórum / hudba
« on: March 27, 2009, 10:36:31 PM »
Zdravím.
Môžete poradiť web(y), kde by sa dala zohnať zdarma hudba do vlastnej hry aj na komerčné použitie? Lebo väčšina je len pre vlastné použitie, alebo na freeware hru. PS: Nemusí to byť len hudba, môžu byť aj samples.
Dík  ::slug

15
Technické fórum / Zase problém :)
« on: November 28, 2008, 09:33:38 PM »
Ja som sa chcel opýtať na jeden (zase) problém. Mám v scéne ,,región" na ktorý ked kliknem pridá sa do inventára predmet, idem na inú scénu a tiež kliknem na určitý region a pridá sa do inventara druhý predmet. Ked ich spojim vznikne jeden iny. Ale vtedy mozem zase zobrat predosle predmety a spajat dokola a dokola. Priklad: 1. scena - Flaska
                                                          2. scena - víčko na flasku
Po spojeni vznikne zatovrena flaska ale potom mozem zase zobrat z regionu flasku a vicko a zase spojit  ???::slug

PS: dodavam. Neslo by to spravit pomocou podmienky? teda ked uz zoberiem z regionu objekt aby sa zmenila cesta k scriptu (t.j. iny subor scriptov) v ktorom bude uz len komentar ked kliknem alebo pod. Ale aby to fungovalo aj ked odidem zo sceny a zase pridem, lebo tuto mavam dost problemy  :-\.

Pages: [1] 2

Page created in 0.184 seconds with 15 queries.