Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

For WME related articles and tutorials visit WME Resource Center.

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - pirko7

Pages: [1] 2 3
1
WME Lite / Convert game by windows to android
« on: August 11, 2013, 05:12:50 PM »
Hello guys,

i tried demo.apk and worked fine.

I have little question. My wish is: convert my completed game on windows to android.

It is possible? Please can you give me steps for this?

I finded manual on wiki. But i have problem with point where i must copied dcp on folder assets => I do not have this folder.

Quote
Building a game package from precompiled libraries

    Note: Before starting, make sure you are capable of building an Android app using one of the examples from the Android SDK.
    If not already done, install the SDK platform for Android 2.3.3 (API 10).
    Obtain sources from Mercurial repository: https://bitbucket.org/MnemonicWME/wmelite
    Download dependencies for Android (dep_android_*.zip): https://bitbucket.org/MnemonicWME/wmelite/downloads
    Unpack dependencies into the wmelite/android folder.
    Place your game files into the wmelite/android/assets/raw folder and rename them from ".dcp" to ".png". If you are going to distribute your game via the Google Play store, your game must not be bigger than 50 MB in total.
    Change the package and class name of org/example/yourapppackagename/YourGameName.java located at wmelite/android/src/ into something meaningful for your game.
    You need to change the AndroidManifest.xml as well, which is located at wmelite/android/, to reflect your changes. Edit package="org.libsdl.app" and android:name="SDLActivity" to match your changes.
    Edit res/values/strings.xml located at wmelite/android/ to fill in the name of your app.
    Modify the game package and file path to point at the asset directory. Edit org/deadcode/wmelite/WMELiteFunctions.java located at wmelite/android/ and change the return values of the getGamePackagePath() and getGameFilePath() from "/mnt/sdcard" to "asset://raw".
    If you use bitmap fonts with a different locale than "US-ASCII", fill in the proper locale in the functions getEncodedString() and getUTFString().
    Build the Android app.BR


pirko7

2
Obecné fórum / WME pro android
« on: December 31, 2012, 06:14:04 PM »
Zdravím,

tento dotaz je spíše pro tvůrce WME. Chtěl bych se zeptat, jestli se neuvažovalo o předělání programu pro tvorbu adventur pro system android  (.*apk).

Ja osobně bych to velice rád uvítal (ihned bych udělal PC hru "kulivočko" i pro tuto platformu.

S pozdravem


Pirko7

 

3
Obecné fórum / Připojení hry ke službě steam
« on: January 18, 2012, 06:55:48 PM »
Ahoj,

chtěli bysme prodej naší hry "kulivočko", tvořenou ve WME připojit ke službě steam. Má s tím někdo zkušenosti?
Do WME je údajně potřeba připojit jakýsi SDK Kid od Valve. Zajímá mě, zda je možné implementovat ten Kid nějak do WME?

Vážím si a předem děkuji za každou pomoc.

S pozdravem


Roman

4
Technické fórum / Game.PlayTheora - černa obrazovka
« on: December 04, 2011, 12:45:41 AM »
Zdravím,

video ve formátu avi kontejneru, ogg theora kodek, zvuk v ogg vorbisu. Scéna naběhne, hudba v ní běží, efekty nejspíš taky a vše, je ale vidět jen černá tma a nejde nic dělat, ani zavřít hru.

Už jsem tento problem četl na forum, ale nebyl vyřešen.

(Video mám vložené ve volné složce nepackagovane s názvem videa.)

Příkaz mám takhle: Game.PlayTheora("intro.avi");

5
Technické fórum / Minihra - Posun myši po mapě s překažky
« on: March 01, 2011, 05:51:31 PM »
Zdravim,

vytvořil jsem si prototyp na jednu minihru. Hra má ale jeden problem, dortik (cursor, kterým se jede po dráze) má určitou velikost a krajů, kterých by se neměl dotýkat, se dotkne a furt se nic nestane. Má někdo nějaký napad jak to jednoduše ošetřit, aby hra končila když se dotkne jeho okraj kraje dráhy?

Prototyp:
http://leteckaposta.cz/601232784

6
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat jestli je třeba šetřit s množství while a for ve scriptech na jedné scéně. Mám poměrně hodně světel na scéně, které plynule "pulzují", aby budily dojem svíčky. Pár oči který pozhasínají, a pár dalších "whileu" v jiných věcech. Na starých strojích už tato scéna začíná dělat problémy s rychlostí. Kdybych nahradil cykly světel za animaci pomohl bych si?

7
Technické fórum / Manuálně nastavitelný pohyb scény.
« on: November 21, 2010, 04:05:22 PM »
Zdravím,

mám lokaci která je na výšku delší, než rozlišení okna hry. Takže se mi scéna posunuje za postavou, tak aby postava byla pokud možno uprostřed obrazu.
Já bych ale potřeboval, aby to u jedné lokace bylo dělané tak, že scéna nebude přímo hlídat postavu uprostřed ale bude o 1/3 nad postavou, aby bylo vidět pár entit nad ní, který teď nejsou vidět. Zkoušel jsem scénu zamrazit na určitou pozici pomocí while, ale je nepatrně vidět při pohybu postavy miniaturní škup obrazu. Takže tenhle script vložen do scene scriptu nepomohl. Lze to udělat i jinak?

Code: [Select]
while(true)
{
Scene.SkipTo(620,600);
Sleep(2);
}

8
Technické fórum / Příkaz pro pohyb entity. "VY
« on: November 20, 2010, 12:24:20 AM »
Zdravím,

trochu mě zaskočilo, že mám problém rozpohybovat obyčejnou entitu na scéně. Na scéně mám mrak a chci, aby mi pomalinku přejížděl z leva do prava. Dřív jsem to řešil přes particles, ale představoval bych si něco prostějšího. Napadá mě použití "for", ovšem nepřišel jsem jak ho sepsat. Na alfu jej používám běžně, ale v tomhle použití nevím.  ???

9
Technické fórum / Miniatura při sebrání předmětu "VY
« on: May 30, 2010, 12:43:34 PM »
Ahoj, vytvořil jsem si na lokaci do leveho horního rohu, entitu. Jeji aktivitu jsem zakázal aby nebyla vidět, předměty ktere lze sebrat v lokaci jsem vytvořil také jako entitu v levem horním rohu. Při sebrání předmětu se plynule za pomocí alfy a FORU zobrazí předmět který byl sebrán. Nejsem s tím ale moc spokojen. Tak jsem to začal tvořit jinak: Při sebrání předmětu dám příkaz k zobrazení window, ve kterem je jíž svítek a na něm obrazek předmětu zobrazen. Po přehrání plynulého zobrazení a následného pohasnutí window closnu a unloadnu ho z paměti. Problem ale nastává když hráč přejde do jiné lokace a window je ještě zobrazené. Když se tak stane window nezmizí a stále je "plně" zobrazeno. Dalo by se to nějak ošetřit, nebo vymyslet lepší způsob? Příjde mi rozmíšťování entit na scenu trochu neohrabané.  :D

10
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak mám udělat následující zadání:

Na sceně mám zrcadlo, při každém najetí se v něm zaleskne (sprite animace).

Vytvořil jsem si region na zrcadlo, pak jsem si vytvořil i animaci zalesknutí ve spritu. Při najetí na region mám tento script:

Code: [Select]
#include "scripts\base.inc"


var lesk_zrcadla = Scene.GetNode("lesk_zrcadla");
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
on "MouseEntry"
{
lesk_zrcadla.Active = true;
}
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
on "MouseLeave"
{
lesk_zrcadla.Active = false;
}

Můj problem je, že se zrcadlo zaleskne jednou a pak už ne, animace je ukončena a je stále na konci. Ano dáva to logiku ale jak ji vyresetovat?

11
Technické fórum / String - Aneb jak řešit dabing? "VY
« on: May 20, 2010, 08:32:45 PM »
Ahoj, jnsfbi mi poradila, že string na lokalizaci hry se vytváří po zakončení ostatní tvorby. Já bych se chtěl zeptat, jestli je nějaký "fígl" na dabing. Po vytvoření české hry bez dabingu, se udělá překlad včetně AJ dabingu. A já tam ten dabing buud muset vložit. Ale přepisovat každý script od začátku a vpisovat cestu na dabing by mě mohlo položit. Má někdo nápad jak to řešit. Můj obyčejný nápad bylo, programovat to jako kdybych tam dabing měl, a názvy souborů si evidovat ve wordu k větám. Takže pak bych jenom nakopiroval vytvořený dabing se správným pojmenováním do správného místa. Ale nejsem ani z toho nadšen.

12
Technické fórum / Nová hra, pomoci uložené pozice.
« on: May 18, 2010, 03:15:14 PM »
Ahoj, začal jsem teda předělávat možnost nové hry, když už má hráč rozehráno. Přes bug s responses jsem se rozhodl udělat to jak mi bylo porazeno, pomocí nahrání uložené hry. Problem mám ale s tím jak si takový "sejf" vytvořit, abych jej mohl dát do složky "data" a abych ho pak příkazem nahrál. Zjistil jsem že to funguje pouze přes sloty a hledá to ve složce pro uložené pozice. Lze to udělat tak jak bych chtěl, nebo ten "sejf" musím mít mezi uloženýma pozicema?

13
Technické fórum / Běhání actora
« on: May 15, 2010, 02:13:08 PM »
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli jde naprogramovat jednoduše běhání actora při dvojkliku a jak? Jedná se o 2D adventuru. Slovem jednoduše myslím to, že nebudu muset psát do každého scriptu předmětu na sceně, nějakou podmínku. Je to možné naprogramovat to a mít od toho klid?  :)

14
Technické fórum / FLashlight - nastavení a širší využití
« on: April 02, 2010, 02:44:50 PM »
Stáhnul jsem si tento udělaný projekt "FlashLight". Použiju jej do jedné tmavé podzemní lokace. Nastavil jsem si, aby mi osvětloval místa okolo actora. Chtěl jsem se zeptat, jestli jde nastavit, aby hráč nemohl kliknout nikam jinam než na osvětlené misto. Chtěl bych tím docílit, aby mi neprocházel lokaci na jedno kliknutí, ale aby se musel šoupat po kouskách kde má světlo. :-)
Snažil jsem se nějak "z interaktivnit" tmu, ale nepodařilo se.  :-[

15
Ahoj,
dostal jsem nový úkol. Chce se po mě, abych udělal: Když hráč stikne klávesu "TAB" zobrazí se na scéně obrázek hvězdičky, tam kde jsou interaktivní místa. Prototyp mám už sestavený. Ale vím že do budoucna s tím budu mít velkou práci. A pak se také bojím, jestli to nezpomalí hru.
   Accessibility, tam lze zapnout tuto funkci. Bohužel, scénáristovi se nelibí takováhle "obyčejnější" metoda, a chce to tak jak jsem zde popsal. Ve wme to fugnuje že se postupně proklikávam interaktivníma mistama, on ale chce na každou scénu jednu možnost použítí této funkce a plynulé zobrazení všech míst hvězdičkou. Hráč teda v každé sceně může použit nápovědu pomocí "TAB" pouze jednou. Zde vidítě co jsem napsal do game.scriptu, hra bude mít ale 66 lokací a budu sem muset umístit switch o 66 možnostech. Do každe z nich ale vložím příkaz attach script, abych neměl game.script tak dlouhej. Chci se zeptat, jestli to takhle může ovlivnit plynulý chod hry?
Prohledal jsem dokumentaci, ale našel jsem pouze accessibility. Je i jiná možnost jak tento úkol splnit?  :)

Code: [Select]
if(Keyboard.KeyCode==VK_TAB)
{
global pouziti_tab;

if(pouziti_tab.Active)
{
}
else
{
pouziti_tab.Active = true;
var alfa = 255;
var kniha_hvezda = Scene.GetNode("hvezda_kniha");
var kniha2_hvezda = Scene.GetNode("hvezda_kniha2");
var nic_hvezda = Scene.GetNode("hvezda_nic");
var kniha = Scene.GetNode("kniha");
var kniha2 = Scene.GetNode("kniha2");
var nic = Scene.GetNode("nic");
if(kniha.Active)kniha_hvezda.Active = true;
if(kniha2.Active)kniha2_hvezda.Active = true;
if(nic.Active)nic_hvezda.Active = true;
// plynule zobrazeni
for (alfa=1; alfa<254; alfa=alfa+4) //zapnutí hvězd
{
kniha_hvezda.AlphaColor = MakeRGBA(255,255,255,alfa);
kniha2_hvezda.AlphaColor = MakeRGBA(255,255,255,alfa);
nic_hvezda.AlphaColor = MakeRGBA(255,255,255,alfa);
Sleep(10);
}
Sleep(1000);
//plynule schovat
for (alfa=254; alfa>20; alfa=alfa-4) //pohasnutí hvězd
{
kniha_hvezda.AlphaColor = MakeRGBA(255,255,255,alfa);
kniha2_hvezda.AlphaColor = MakeRGBA(255,255,255,alfa);
nic_hvezda.AlphaColor = MakeRGBA(255,255,255,alfa);
Sleep(10);
}
kniha_hvezda.Active = false;
kniha2_hvezda.Active = false;
nic_hvezda.Active = false;
}
}

Pages: [1] 2 3

Page created in 0.043 seconds with 17 queries.