Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

For WME related articles and tutorials visit WME Resource Center.

Author Topic: Opakovani sceny  (Read 4686 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kracho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
    • View Profile
Opakovani sceny
« on: March 22, 2005, 05:55:56 AM »

Ahoj lidicky mam dost zasadny problem, teda aspon pre mna. Dejme tomu ze, muj hrdina chce telefonovat, kdyz klikne LMB na telefon, napise mu to, ze musi najst cislo. ked ho najde a klikne s nim na telefon, prebehne hovor. Ak klikne LMB na telefon znova, chcem aby mu to napisalo nieco ako: teraz nie je vhodna chvila na volanie. To vsetko som samozrejme napisal a krasne to funguje, problem je v tom, ze ked odidem z tejto sceny, a vratim sa zpatky, cely cyklus sa opakuje, coz ja nechci a chci aby mi to napisalo to, ze neni vhodna chvila na volani. Moze byt problem v globalnych premennych???Neviem, ci som niekde urobil chybu, alebo je to tam nejak implicitne dane ze sa asi nacita skript znovu a nebere v uvahu zmenenu promennu a dosadi tam tu puvodni. DIk za odpoved.
Logged

kracho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Opakovani sceny
« Reply #1 on: March 22, 2005, 01:51:26 PM »

tak uz som na to prisiel. problem bol v tom, ze ak som mal trebars premennu global Time, a Time.Telefonovani = 1;
tak tuhle hodnotu 1 sem mel zadat do scriptu pro scenu a ne do scriptu pro konkretni objekt.

Mimochodom nevie mi niekto poradit hadam poslednu vec co ma trapi (iked ono to urcite pride pridavanim animacii) a sice, ako donutit nejaky sprite aby sa pohyboval po scene dajme tomu od hodnot X-150 Y-400 po hodnotu X-150 Y 120 a zpet??? da sa ovlivnit rychlost toho pohybu??? Ozaj mozu byt dvaja actory v jednej scene najednou??? a posledni, da se nastavit delka zobrazeni titulku??? diky moc.
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Opakovani sceny
« Reply #2 on: March 22, 2005, 09:26:28 PM »

Mimochodom nevie mi niekto poradit hadam poslednu vec co ma trapi (iked ono to urcite pride pridavanim animacii) a sice, ako donutit nejaky sprite aby sa pohyboval po scene dajme tomu od hodnot X-150 Y-400 po hodnotu X-150 Y 120 a zpet??? da sa ovlivnit rychlost toho pohybu??? Ozaj mozu byt dvaja actory v jednej scene najednou???

Ano, muzou. A pro tohle je to, myslim, idealni reseni. Byl by to actor, ktery by mel vyplneny jen animace pro chuzi nahoru a dolu a ve svem skriptu by mel neco jako

while(true)
{
  this.GoTo(150, 400);
  this.GoTo(150, 120);
}


a posledni, da se nastavit delka zobrazeni titulku??? diky moc.
Jednak se da pri kazdem volani Talk() zadat doba (pokud se nezada, spocita se na zaklade poctu znaku), globalne se da rychlost nastavit pomoci Game.SubtitlesSpeed.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

kracho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Opakovani sceny
« Reply #3 on: March 23, 2005, 02:38:25 PM »

Mnemonicu dikes za odpovede vsetko pomohlo. este raz dik.
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Opakovani sceny
« Reply #4 on: March 23, 2005, 05:37:46 PM »

Mimochodom nevie mi niekto poradit hadam poslednu vec co ma trapi (iked ono to urcite pride pridavanim animacii) a sice, ako donutit nejaky sprite aby sa pohyboval po scene dajme tomu od hodnot X-150 Y-400 po hodnotu X-150 Y 120 a zpet??? da sa ovlivnit rychlost toho pohybu??? Ozaj mozu byt dvaja actory v jednej scene najednou???

Ano, muzou. A pro tohle je to, myslim, idealni reseni. Byl by to actor, ktery by mel vyplneny jen animace pro chuzi nahoru a dolu a ve svem skriptu by mel neco jako

while(true)
{
  this.GoTo(150, 400);
  this.GoTo(150, 120);
}


a posledni, da se nastavit delka zobrazeni titulku??? diky moc.
Jednak se da pri kazdem volani Talk() zadat doba (pokud se nezada, spocita se na zaklade poctu znaku), globalne se da rychlost nastavit pomoci Game.SubtitlesSpeed.


ale fuj. A co takhle Sleep(10); ?  :D
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Opakovani sceny
« Reply #5 on: March 23, 2005, 10:54:00 PM »

Aha tak nic. Mnemonic me poucil, ze u GoTo to nehrozi. Jinak u konstrukce

Code: [Select]
while (true)
{
...
}

je potreba dat Sleep, jinak engine nedostane prostor pro ostatni cinnost a vytuhne.
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet
 

Page created in 0.044 seconds with 20 queries.