Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: Postava v scene  (Read 3052 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PoselSmrti

  • Guest
Postava v scene
« on: May 10, 2005, 04:37:29 PM »

Zdravím!

Mám menší problém! :) Ide tu o to, že mám scénu z Posla Smrti. Neviem, či si to hral, ale to je jedno ;D. Takže:

1. Vytvorím si novú scénu, napr. 1.scene
2. Nastavím si "floor".
3. Do scene_init.script zapísem suradnice postavy napr. na poziciu 658, 529.
4. Spustím si hru. Dá sa povedat, ze je to vsetko OK. Ked sa hybem postavou, tak mi nejde priamo po ceste. Mám na mysli to, že ta postava je asi 2-3 cm nad priestorom, kde ma chodit. Ako to mam vyriesit? Aby bola postava "nalepena na zemi, aby ked niekde kliknem, isla by po zemi"??? ???

Díky moc!

ČAu!
Logged

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Postava v scene
« Reply #1 on: May 10, 2005, 05:37:49 PM »

Mozna, ze moje rada nebude zcela presna, ale presto:

Nepises jestli je postava 3D, ale pocitam s tim, ze ano. Takze...postava, kterou si vytvoris musi byt vytvarena na pozici 0 0 0 - to znamena: na pocatku souradneho systemu. Pak by se mela postva pohybovat ve vysce sveho vytvoreni, pokud neni v animacich urceno jinak.

Tvuj dotaz jsem prilis nepochopil, ale take to muze byt tim, ze jsi nevytvoril zadne waipointy (body pro otoceni postavy na rohu objektu).

Snad jsem ti pomohl...  ;)
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

PoselSmrti

  • Guest
Re: Postava v scene
« Reply #2 on: May 12, 2005, 07:41:21 PM »

Ahoj!

No, ak by si mal čas a volu, tak sa prosim Ta kukni sem : http://www.futuregames.cz/poselsmrti/images/Screenshots/Wales_noc.htm Posel Smrti_Wales_Screenshot. ;) Mno, ide tu o to, že chcem to vyskusat s Molly urobit tak, aby chodila proste po tej zemi a nie 2 cm na nad zemou...  ;D

Diky Ti moc za ochotu a čas! ::beer
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Postava v scene
« Reply #3 on: May 12, 2005, 08:25:14 PM »

Ja porad nejak nevim, co presne myslis tim, ze chodi 2 cm nad zemi. Muzes udelat screenshot, prosim?
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

PoselSmrti

  • Guest
Re: Postava v scene
« Reply #4 on: May 13, 2005, 03:36:40 PM »

Toto je tak bokom: nejak mi nie je jasne, naco je to, ako je v scene tutotrials, behind_desk??? AKú úlohu to plni?

Ohladne toho problemu: asi to bude v tom, ze ten "floor" region urcuje to, kde moze postava ist atd...asi v tom je ten problem, ze sa mi to nedari moc dobre nastavit, myslim tie pointy, aby mi postava chodila po tej podlahe...

Cau! :)



Logged
 

Page created in 0.056 seconds with 19 queries.