Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Author Topic: Hledám lidi pro práci na Dark Ages II: Secret Prophecy of ancient Babylon  (Read 10411 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SacRoS

  • Lurker
  • *
  • Karma: 1
  • Offline Offline
  • Posts: 11
    • View Profile

 Touto formou se snažím dát dohromady team lidí, kteří by byli schopni vzájemně tvořit pokračování hry Dark Ages: Evil Brotherhood´s Territory. Jelikož jednička byla obyčejná textovka ještě za éry 80486dx2 procesorů a tak nějak se na ni zapomnělo, mezi velkým rozhodováním jestli udělat remake první hry, nebo pokračování tohoto propadáku jsem se rozhodl pro to druhé. Rozhodl jsem se tentokrát pro styl Adventurní styl hry namísto RPG a na vytvoření jsem se rozhodl použít WME Engine od Mnemonica. Ale ted k věci:


Sháním:

Odborníka na WME Script nebo šikovného programátora

-podmínkou je perfektní znalost WME Engineu a dostatecná praxe v uplatnování jej ve hrách

Jakéhokoliv člověka dokonale ovládajícího Angličtinu a Češtinu, příp. Němčinu a ochotného mezi těmito jazyky překládat texty ze hry


Zvukaře

- někoho, kdo umí velice dobře ovládat Cubase, Reasona nebo podobný software na profesionální úpravu hudby jedno jaké verze (Můžou to být i freeware programy) a kdo si umí vytvořit nebo vyhledat potřebné podklady (samply např.)...

Grafika

- jelikož jsem se rozhodl pro 2.5D adventuru, ocenil bych schopnost zájemce práce v Blender3D nebo jiném graficky zaměřeném programu a rovněž schopnost vytvářet si vlastní textury a podklady k práci... (Například ve Photoshopu nebo Gimpu:-) Rovněž ho prosím aby počítal s tím, že hra by měla být ručně kreslená, ale není to podmínkou... Jsem i pro rendering...

WebM@stera

- Tady jsou požadavky naprosto jednoznačné - zájemce musí umět pracovat s jazyky html, css, znalost javascriptu a jiných programovacích jazyků vítaná)


Pomocného scénáristu

- Ocenuji především vysokou představivost, schopnost vymýšlet logické hádanky a pomáhat mi je začlenovat do děle, schopnost upravovat příběh, pokud to situace vyžaduje

Počet lidí nerozhoduje, jenom vás všechny zájemce prosím o nějaké ukázky vaší dosavadní práce, urychlí to mé rozhodování...

Pokud jste se dostali ve čtení textu až sem, máte mou poklonu. Asi jste z předchozích řádků trošku dezorientováni a docela Vás chápu (Je to fakt síla) ale zároven je to jedinný způsob, jak si sehnat zkušené lidi, kteří by danému problému rozumněli... Dříve než mě začnete odsuzovat a všelijak mi nadávat co si o sobě myslím, Vám chci jen říct že mám k této věci osobní vztah a záleží mi na tom, aby to všecko bylo perfekt, proto ty profesionální kecy...

Jinak by jste to měli brát spíše jako zábavu pro volný čas (nikoho Vás k tomu nenutím) a zároven jako výzvu, která otestuje hranice Vašich možností... Nemůžu Vám dát žádné záruky, práce kterou dělám je dobrovolná a nikdy sem nepřemýšlel, že bych dělal něco komerčního a proto vše, co mi kdy pomůžete udělat, děláte nejspíš jen pro dobrý pocit, že jste něco vytvořili pro druhé...

Jsem naprosto přesvědčen, že společně dokážeme vytvořit mistrovské dílo...

Pokud Vás přečtení těchto řádků neodradilo, můžete mi svoje nabídky psát na e-mail:    ivan(tecka)putna(zavinac)seznam(tecka)cz         A do předmětu emailu uvedte prosím Konkurz do teamu (lépe se pak v tom orientuje)...

Jsem si vědom že to bude nejspíš náročné a zdlouhavé a pokud máte chut se s tím porvat se mnou, neváhejte a pisnete mi, budu se zabývat všemi doručenými emaily... A poslední věc - Počet uchazečů nerozhoduje, at je Vás jen 5 nebo 30 můžu vzít klidne všechny... (svými organizačními schopnostmi si nejsem zdaleka tak jist, jako mé okolí:-)


                                                                                                                                         SacRoS
« Last Edit: April 18, 2007, 05:23:01 AM by SacRoS »
Logged

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz

Ahoj,

i když jsi mi psal i na icq, rozhodla jsem se napsat odpověď sem, především na tenhle tvůj příspěvek.

Přečetla jsem si to pozorně (a dokonce až do konce) a když to shrnu (a nebudu tě šetřit, to nemám ve zvyku:) :
V podstatě je to tak, že nenabízíš nic a chceš od lidí všechno. Jinými slovy bys ten tvůj dlouhý text mohl nahradit větou "ja budu šéf a nechci nic moc dělat, sháním lidi co to odřou za mne" plus si tam ještě vypočteš, co všechno mají ty lidi umět a neumět...Tohle všechno by bylo fajn, pokud bys chtěl dělat komerční hru a měl kapitál a ty lidi platil....V opačném případě musím jen konstatovat, že ti přeju hodně štěstí se sháněním takových lidí.

A když tedy žádáš o radu mě - tak ano, poradím ti : Začni svou hru, projekt, nebo jak to nazveš dělat sám. Pak až budeš mít něco v ruce, hledej někoho kdo ti s něčím eventuelně poradí. Při tvorbě freeware her ale spíš platí staré známé pravidlo "co si člověk neudělá sám, to nemá".
Vím, třeba to tak dělat nechceš a chceš mít všechno hned a naprosto profi - pak se na radu neptej mne, protože já hry tímhle způsobem netvořím.

Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

SacRoS

  • Lurker
  • *
  • Karma: 1
  • Offline Offline
  • Posts: 11
    • View Profile

"to:jnsfbi"

               Čauky

 Já tu hru vytvořím, i kdybych na to měl být sám a mělo to trvat 4 roky... Já vím, že nic nenabízím, a potřeboval bych jen pomoc, protože sám na to nejspíš nemám... Setřela si mě pěkně, to jo... Udělala jsi ze mě totálního loosera který nic neumí a jen všechny komanduje, ale to není pravda... Prostě chci s někým vytvořit a shrnout pár mých představ a jestli to bereš jen jako že já se budu dívat jak ostatní tvoří, tak to seš na omylu... Každý přispěje svou troškou do mlýna a jiný způsob, jak poprosit lidi aby mi pomohli mě nenapadl... A taky jsem neřekl že jim budu říkat co mají dělat, jenom co by tak měli ovládat. Nedělám si ambice na nějakou profesionální hru. Ani jsem neřekl že chci být leader... Prostě jenom prosím o pomoc lidi, kteří to umí a je to pro ně zábava... Jestli tady ovšem takoví jsou a ne jenom materialisticky založení....

P.S. Docela jsi mě rozesmála tím, že toto není tvůj styl... Já to nikomu nevnucuju jenom mám rád ve všem pořádek to je vše, a ten text jsem dělal podle šablony, co sem našel na netu...
Logged

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz

Já se s tebou nehodlám hadat (nebo hodlám?:-) ne asi ne!) jen jsem napsala, co si  o tom myslím já. Ale ok, za 4 roky checknu tohle forum a stáhnu si tvou hru.

Já jen že my (nechci říci starší:-)) jsme už podobných threadů četli...a to je asi tak všechno, jak se ti lidé projevili:)

Že jsem tě rozesmála jsem ráda, nevím jestli jsi looser nebo ne, neznáme se....

Jinač píšeš podle šablony...aha...tak to já zas radši píšu bez šablon:))


Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

SacRoS

  • Lurker
  • *
  • Karma: 1
  • Offline Offline
  • Posts: 11
    • View Profile

Já se nechci hádat a upřímně tě obdivuji, jenom sem se snažil nezvorat začátek, což se mi asi na celé čáře nepovedlo... To, že nejsem skušený jsi už asi poznala, ale odsuzovat mě proto nemusíš.. Pouze jsem přiznal, že mám své chyby.

P.S. Každý používá šablonu, aji ty, jenom si to neuvědomuješ (šablonou jsem myslel stylizaci textu podle pravopisu - i když se mi to asi taky moc dobře nepovedlo) Ale jsme přece lidé, musíme se poučit ze svých chyb:)
Logged

SacRoS

  • Lurker
  • *
  • Karma: 1
  • Offline Offline
  • Posts: 11
    • View Profile

Prosim tě, poradíš mi v čem dělat grafiku? (jaksi nemám talent pro malování)...

A s Blenderem3D mi to ještě moc nejde:´(

(Docela by mě zajímalo, v čem jsi dělala ty grafické prvky v 5-ti Kouzelných Amuletech...)


Nejsem dokonalý, ale chci se zlepšit, bud mi v tom pomůžete, nebo mě necháte tápat a budete si mne dobírat si mě ve svých threadech...

A věř mi, že odhodlání mám... (Jinak bych nezaložil ani tento topic)
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.

Myslím, že je trošku zbytěčné někoho hned po prvním postu takhle stírat. Na druhou stranu se pokusím SacRoSovi objasnit, proč je taková reakce poměrně pochopitelná. Budu mluvit z vlastní zkušenosti, ale pokud vím, budu mluvit asi za víc zkušenějších lidí.

1. Velice často se mi stane, že mě nějaký nováček chytne na ICQ a ptá se na spoustu otázek. Poté co mnoho hodin svého času věnuji zodpovídání otázek a pomoci, dotyčný vleze na forum a ptá se na to stejné ostatních.

2. V dnešní době existuje několik schemat dělání hry.
   a, freeware hra - tam to funguje pokud se najde skupinka nadšenců, kteří chtějí udělat hru, a kteří věří myšlence (příběhu, puzzle designu,       nějakému originálnímu prvku). Úmrtnost těchto her je cca. 92% (stačí srovnat, kolik nových her je měsíčně ohlášeno na různých fórech a kolik jich spatří světlo světa). Většinou je problém v tom, že si chce vývojář ukousnout sousto, které se ve freeware podmínkách nedá splnit.

   b, komerční hra - tam to funguje složitěji. Buď se "jede" na share split nebo se shání vydavatel. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je brutálně obtížné sehnat vydavatele před tím, než je hra dokončena. A pro team, který ještě nemá nic za sebou téměř nemožné. Jenže pokud se dodá vydavatelům hotová hra, znamená to, že vývoj je podobný jako u freeware hry jen s neurčitou vidinou toho, že z toho možná někdy něco bude, pokud se to dotáhne.

Teď pryč s teorií a něco o Tvém oznámení. Jak vidíš, nenabízíš nic, co by mělo případné zájemce motivovat ke spolupráci. Všichni musí být "profíci" (a někteří na tomto fóru jsou, takže problém není v tom, že by tu nebyli kvalitní lidé). Problém je v tom, že po přečtení Tvého postu je to pro mě "další takovej co chce dělat hru".

Píšeš, že chceš dělat scénář? Ale na scénář přece vůbec nepotřebuješ 30 členů teamu. Stačí, když si vezmeš tužku a blok, nebo word a napíšeš scénář. Co budou ostatní dělat, když nemáš zatím nic moc v ruce? čekat...

Hodně se dá zvládnout před tím, než se vůbec zajímáš o členy teamu. Například s Destinies to bylo tak, že rok jsem psal první verzi scénáře, a pak se teprve začal shánět engine, hledat lidi atd. Tohle byl dost extrém a u Ghost in the Sheet jsme postupovali živelněji, ale stejně je spousta práce, která se dá dělat aniž bys musel mít za zadkem webmastera.

A věř mi, že se Ti jiným způsobem bude shánět team, když první řádek Tvého postu bude "mám kompletní scénář, který poskytnu vážným zájemcům proti NDA nebo tak něco :))"

Teď ses rozhodl, že se do toho pustíš sám. Dobré rozhodnutí. Když uděláš krátkou zajímavou hru, bude se Ti mnohem lépe shánět parta. Protože můžeš říct - tohle jsem dělal. Podívej se na wme jednopokojové hry. Taky nepotřebuješ být grafik. Stačí Ti třeba foťák, nebo obrázky z internetu. Důležité je, že hra bude mít dobrý scénář, zajímavý příběh, dialogy puzzly. Třeba hra Other Worlds (vytvořená v AGS) používá čistě sesbíranou grafiku a přesto je zajímavá (http://www.alkis.org/eworlds.html).

Takže moje rada. Sedni a připrav si něco, co nás tady na foru má motivovat k tomu, abychom šli do Tvého projektu.
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz

Prosim tě, poradíš mi v čem dělat grafiku? (jaksi nemám talent pro malování)...

A s Blenderem3D mi to ještě moc nejde:´(

(Docela by mě zajímalo, v čem jsi dělala ty grafické prvky v 5-ti Kouzelných Amuletech...)


Nejsem dokonalý, ale chci se zlepšit, bud mi v tom pomůžete, nebo mě necháte tápat a budete si mne dobírat si mě ve svých threadech...

A věř mi, že odhodlání mám... (Jinak bych nezaložil ani tento topic)

Nebylo v mém úmyslu si někoho dobírat atd. Jen jsem někdy poněkud řekněme zklamaná - snažím se v rámci mých (omezených) možností poradit většině, kteří se mě via icq ptají na wme, na grafiku atd. Už mne proto nepřekvapuje fakt, že ti lidé pak tak nějak zmizí a žádnou hru od nich už nikdo nevidí...zařnou vyjímkou je Ixi, její hra se mi líbila moc a těším se, až bude mít po maturitě a hru dokončí:)
A i proto jsem třeba skeptická, když vidím podobný thread. Ale zas neříkám, že nemůžeš třeba i ty být ta vyjímka, chápeš:)

Ohledně grafiky ti mohu poradit na icq, ale s Blenderem těžko, ten vydržel na mém pc asi dvě hodiny:))
Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

SacRoS

  • Lurker
  • *
  • Karma: 1
  • Offline Offline
  • Posts: 11
    • View Profile

Tak jsem se venoval trosku vice tomu blenderu a ten scenar mam skoro hotovy... Od zakladu sem ho prekopal a vymyslel o neco vice Puzzlu... Ja tu hru udelam i kdybych mel pri tom vydechnout sam...   Diky za Vase rady, ja vim, ze jsem celkem dost newbie, ale nejak se do toho dostat musim, ne? kdyby jste chteli, tak sem ten scenar tedy hodim, ale neni to zanda slava, pac nemam ani tuseni, jak by mel normalni scenar vypadat...


Logged

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile

Tak jsem se venoval trosku vice tomu blenderu a ten scenar mam skoro hotovy... Od zakladu sem ho prekopal a vymyslel o neco vice Puzzlu... Ja tu hru udelam i kdybych mel pri tom vydechnout sam...   Diky za Vase rady, ja vim, ze jsem celkem dost newbie, ale nejak se do toho dostat musim, ne? kdyby jste chteli, tak sem ten scenar tedy hodim, ale neni to zanda slava, pac nemam ani tuseni, jak by mel normalni scenar vypadat...




Mne by teda zajimal, hod ho sem :).
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D
 

Page created in 0.024 seconds with 24 queries.