Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Forum rules - please read before posting, it can save you a lot of time.

Author Topic: Rada s inventářem  (Read 4955 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MartyB

  • Lurker
  • *
  • Karma: 1
  • Offline Offline
  • Posts: 12
    • View Profile
Rada s inventářem
« on: January 27, 2012, 01:16:52 PM »

Zdravím,

na úvod bych chtěl napsat, že začínám s Wintermute enginem (mimochodem je vážně skvělej nástroj) a potřeboval bych trochu poradit. Už jsem zkoušel pár věcí a také jsem shlédnul všechny tutoriály na YouTube od "ahedov" a tak nějak chápu jak na to v podstatě to není ani tak moc složité. Zkouším si vytvořit pro začátek takovou menší adventurku a chtěl bych mít vše vyladěné. Ale co se týká mého problému s inventářem, "chtěl bych mít inventář podobný jako je v poslovi smrti 2 a 3", jedná se tedy o toto:

1. chtěl bych mít průhledný pozadí inventáře (to jsem udělal ve Photoshopu jako černý pruh a 50% průhledností ve formátu *.png, což mi ve hře funguje) tak snad jsem to udělal dobře, nebo existuje nějaký jiný způsob...?

2. co se týká rolovacích šipek inventáře, rád bych aby se zobrazily (zaktivovaly) až při přesáhnutí počtu předmětů které se vejdou na obrazovku, pokud předmětů bude méně aby šipky nebyly viditelné. Jak na to...?

3. mám vytvořené předměty, také ve formátu *.png, ale problém je v tom, že když je předmět úzký (např. tužka) tak kurzor myši v inventáři zaktivní až když najedu na předmět, což u slabé tužky je celkem problém, musím najet kurzorem přesně na daný úzký pedmět. Otázka zní zda-li je možné aby byl kurzor aktivní už při najetí na dlaždici předmětu v inventáři...? Popřípadé na najetí na tuto dlaždici se předmět o trochu zvětšil...?

Za odpovědi... popřípadě nějaké to řešení předem moc děkuji, a držím palce všem co dělají adventury, však jsou to nejlepší hry  :) a hlavně velký dík Mnemonicovi za skvělý engine  :)
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Rada s inventářem
« Reply #1 on: January 27, 2012, 04:08:51 PM »

1. To je naprosto legální způsob.

2. WME tlačítka u inventáře neschovává, ale nastavuje je automaticky jako neaktivní. Tj. musel bys pro ta tlačítka zadefinovat takový styl, aby se v neaktivním stavu tvářila jako schovaná.

3.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

MartyB

  • Lurker
  • *
  • Karma: 1
  • Offline Offline
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Rada s inventářem
« Reply #2 on: January 27, 2012, 04:39:05 PM »

Děkuji mnohokrát, to je přesně co jsem potřeboval vědět...  :)

Jen bych měl ještě jednu otázku...

Popisek předmětu po najetí v inventáři se zobrazí u myši a pohybuje se s ní... je možné udělat pevný popisek nad předmětem...?
Logged

ahedov

  • Lurker
  • *
  • Karma: 2
  • Offline Offline
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Rada s inventářem
« Reply #3 on: January 27, 2012, 05:34:13 PM »

Ano je, popisky se dají odsunout kam potřebuješ. Je to část kódu v souboru game_loop.script:

Code: WME Script
  1. // handle the standard foating caption
  2.   if(Game.Interactive && ActObj!=null)
  3.   {
  4.     if (Game.SelectedItem==null)
  5.     {
  6.       WinCaption.X = 0; //pozice popisku na pevné místo
  7.       WinCaption.Y = 700; //pozice popisku v ose y
  8.       WinCaption.Width = Game.ScreenWidth; //šířka okna pro popisek
  9.       WinCaption.Height = 30; //výška okna pro popisek
  10.       WinCaption.TextAlign = TAL_CENTER; //zarovnání textu v okně
  11.       WinCaption.Text = ActObj.Caption; //objeví se text podle názvu předmětu
  12. }
  13. ...
  14.  

Jinak i na tohle už mám v plánu udělat nějaká videa. Ale už jich mám v plánu tolik, že je nestíhám vyrábět:-)
Logged

MartyB

  • Lurker
  • *
  • Karma: 1
  • Offline Offline
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Rada s inventářem
« Reply #4 on: January 28, 2012, 10:07:41 AM »

Opět mnohokrát děkuji, tohle mi moc pomůže...
Logged
 

Page created in 0.052 seconds with 24 queries.