Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Pages: [1] 2  All

Author Topic: postavy  (Read 20839 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Capricho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 9
    • View Profile
postavy
« on: May 20, 2008, 03:02:24 PM »

Ahoj,
chtel bych se zeptat jestli by se nedali nekde stahnout preddefinovany postavy ktery se daji doupravit?
myslim postavy na zpusob Tonda Čurina.
Logged

Net

  • Gripped Software Programmer
  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Čurina
Re: postavy
« Reply #1 on: May 20, 2008, 03:54:41 PM »

Sice nevím, kde by se daly postavy na způsob Tondy Čuriny stáhnout, ale můžu ti říct, že se nejedná o ručně kreslenou postavu, ale model udělaná v 3D programu a vyrenderovaný.
Logged

!Errorcode!

  • Loader software
  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 137
  • www.loadersoftware.szm.com
    • View Profile
    • LOADER software
Re: postavy
« Reply #2 on: May 20, 2008, 07:18:11 PM »

To áno...3D model sa potom ťažko upravuje  :)...Ale prečo nenakresliť vlastný? :) :). Teda pokial chceš 3D.  ::slug
Logged

Capricho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: postavy
« Reply #3 on: May 24, 2008, 10:35:53 AM »

To áno...3D model sa potom ťažko upravuje  :)...Ale prečo nenakresliť vlastný? :) :). Teda pokial chceš 3D.  ::slug
A existuje nejaky lehky 3D program ve kterym  se snadno nauci i zacatecnik?
Nebo nejaky animacni program na 2D postavy?

Jiank tohle sem se stihnul naucit za 4 dny ve WME
http://cid-c01a019e8a0e365f.skydrive.live.com/self.aspx/Hra/MaxiObr.rar
Logged

Net

  • Gripped Software Programmer
  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Čurina
Re: postavy
« Reply #4 on: May 24, 2008, 11:05:06 AM »

Pěkně, pěkně, vypadá to dobře. Akorát mi nějak blbne chůze. Někdy po kliknutí neudělá nic, někdy se jenom otočí tím směrem.
Logged

!Errorcode!

  • Loader software
  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 137
  • www.loadersoftware.szm.com
    • View Profile
    • LOADER software
Re: postavy
« Reply #5 on: May 24, 2008, 12:25:12 PM »

Mne sa dosť páči grafika. Je taká vyhladená - pekná  :). Niekedy tá chôdza robila problém, ale to nevadí.  ::slug
Logged

!Errorcode!

  • Loader software
  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 137
  • www.loadersoftware.szm.com
    • View Profile
    • LOADER software
Re: postavy
« Reply #6 on: May 24, 2008, 12:26:18 PM »

PS: K tomu 3D programu. No myslím že všetky sú dosť ťažké, ale odporúčam program Canvas 3D, ktorý je podľa m
Logged

Capricho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: postavy
« Reply #7 on: May 25, 2008, 01:10:05 AM »

no ono mi to celkove nejak blbne i když chci spustit dialog. zkousel sem ze kdyz kliknu na naky misto tak zhruba po dvaceti vterinach se panacek teprve vyda na cestu. a nebo musim kliknout vicekrat.
Nevim kde mam chybu. jo a diky za pochvalu. to sem ani necekal.

jinak ten canvas vyzkousim treba se chytnu, zkousel sem blender ale zatim to na me bylo moc. chtelo by to nakej navod na nakou postavu, nejlip i se skusebnim souborem.
Jeste sem zkousel Poser o kterym sem si precet ze jen snad nej na postavy ale i na 2GB ram a dvoujadrovym procesoru mi to jede desne pomalu...
Logged

!Errorcode!

  • Loader software
  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 137
  • www.loadersoftware.szm.com
    • View Profile
    • LOADER software
Re: postavy
« Reply #8 on: May 25, 2008, 06:33:36 AM »

Kludne tvor adventúry s tou grafikou ako si vytvoril tuto hru, je pekná  :). Ale Blender som skúšal ale tiež bol na m
Logged

Iranicus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 45
  • .. something is wrong ..
    • View Profile
Re: postavy
« Reply #9 on: May 25, 2008, 01:32:33 PM »

Ahoj,
chtel bych se zeptat jestli by se nedali nekde stahnout preddefinovany postavy ktery se daji doupravit?
myslim postavy na zpusob Tonda Čurina.

Ahoj,

Ako už spomínal Net, postava typu Tonda Čuriny je vo finále renderom, teda výstupom z 3D grafického software. Samozrejme, že nie je problém spraviť 3D model tak, aby postava vyzerala ako nakreslená. V konečnom dôsledku je teda Tonda Čurina spritová 2D postava. V prípáde, ako je tento kontrétny, vidím veľkú výhodu v tom, že kebyže sa má postava z nejakých dôvodov upraviť, alebo sa má vyrobiť verzia pre špeciálne scény, bolo by dosť kruté pre grafika, kebyže musí kresliť všetko odznova. To si istotne vyžaduje svoj patričný talent (vidím to na našom grafikovi v tíme). Stačí využíť služby vyhľadávača Google, a nájsť si už hotové modely, ktoré sú k dispozícii na internete, a následne si ich upraviť v 3D softe.
Aký je ale najlepší, alebo najviac zvládnutenejší software pre 3D? Na túto otázku sa dá odpovedať iba po veľkej zručnosti, a práci s mnohými rôznymi software. Je pravda, že Blender je dobrý, ale mne sa veľmi páči zasa 3ds Max. Do sporu sa teda perie otázka názoru. Ak chceš ale niečo dokázať, musíš sa učiť, musíš s tým pracovať. A to za týžden, ani za dva nespravíš! Keď v niečom robíš 3 roky, neznamená to, že už to vieš! Stále je čo zdokonalovať.

Ďalej by som sa chcel vyjadriť k tej chôdzi. Mohol by si sem hodiť screen zo SceneEditu? Typoval by som to na waypointy a síce, buď ich tam máš, a máš ich to zle rozmiestnené, alebo uvidíme, ako bude vyzerať ten screen..
Logged
Where is the will, there is the way.

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: postavy
« Reply #10 on: May 25, 2008, 01:52:42 PM »

A co se tyce Poseru, zkus se mrknout na DAZ Studio. Umi totez co Poser, ma lepsi interface (aspon pro me) a je zadarmo.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Capricho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: postavy
« Reply #11 on: May 25, 2008, 04:13:03 PM »

Tady posílám odkaz na obrazek, ale nemyslim si že by byl problem ve waypointech je jich tam malo zacalo to delat kdyz sem pridal rozhovor s druhou postavou. zezacatku to slo normalne.
http://cid-c01a019e8a0e365f.skydrive.live.com/self.aspx/Hra/scene.JPG

Jinak dik za oba programy, jdu je hned vyzkouset.
Hlavni co potrebuju je ze, pokud se mi teda podari neco vymodelovat. Abych tu postavu pak moh nakym jednoduchym postupem, ne primo rozanimovat ale abych moh snadno posunot cast tela udelat export pak zas kousek posunout zase export a az budu mit vsechny obrazky tak z nich pak poskladam chuzi ve WME.

Je pravda ze u tech kreslenejch postav je pak hroznej problem udelat nakou specialni pozu a nebo i vubec je rozhybat protoze se musi kazdy pohyb slozite prekreslovat.
Tak doufam ze to v jednom z tehle programu pude takhle snadno udelat a ze se to hlavne naucim.

Jinak tam nekdo psal ze je ta grafika pekne vyhlazena:
Bylo to delany v Corelu a to tak, ze sem si hodil realnou fotku na pozadi a pak z jednotlivych vektoru sem prekresloval. samozrejme ze sem se to snazil odlehcit pokrivenou zdi a schvalne neproporcni aby to pusobylo jako kreslena adventura pak uz jen export do BMP.
Logged

Iranicus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 45
  • .. something is wrong ..
    • View Profile
Re: postavy
« Reply #12 on: May 25, 2008, 08:48:40 PM »

Tady posílám odkaz na obrazek, ale nemyslim si že by byl problem ve waypointech je jich tam malo zacalo to delat kdyz sem pridal rozhovor s druhou postavou. zezacatku to slo normalne.
http://cid-c01a019e8a0e365f.skydrive.live.com/self.aspx/Hra/scene.JPG

Ak by Ti to nerobilo problém, mohol by som sa na to pozrieť, a skúsiť vyriešiť problém, o ktorom píšeš. Potreboval by som ale celý projekt vo WME. Bolo by fajn, ak by si to niekam upol, aby si mi poslal PM alebo e-mail s linkom.
Logged
Where is the will, there is the way.

Capricho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: postavy
« Reply #13 on: May 25, 2008, 09:23:08 PM »

Jo v pohode tady to je:
http://cid-c01a019e8a0e365f.skydrive.live.com/self.aspx/Hra/hra.rar
Ale nesmej se mi je tam hroznej maglajs, nechaval sem tam i soubory ktere sem uz nepotreboval. jak rikam je to jen abych se to trochu naucil.

Jo a k tomu 3D programu. Zkousel sem to DAZ Studio, zda se mi opravdu lepsi nez poser ale pochopil sem jen to, ze se tam da hejbat uz s udelanou postavou. Vubec sem neprisel na to jak tam zacit modelovat svoji postavu. de to vubec?

Jedine co sem nasel je program DAZ Hexagon 2
http://www.daz3d.com/i.x/software/hexagon/-/?&_m=d
Podle videii sem pochopil ze v nem se postavy tvorit daji. jenze zase nevim jestli se pak daji snadno rozpohybovat nebo tam jdou jen staticke objekty a navic tento program neni zadara.
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: postavy
« Reply #14 on: May 27, 2008, 07:16:07 AM »

Jo a k tomu 3D programu. Zkousel sem to DAZ Studio, zda se mi opravdu lepsi nez poser ale pochopil sem jen to, ze se tam da hejbat uz s udelanou postavou. Vubec sem neprisel na to jak tam zacit modelovat svoji postavu. de to vubec?
Nejde. Poser i DAZ Studio jsou animacni programy. Modelovat se v nich neda. Vtip je v tom, ze DAZ ti da zadarmo animacni software a k nemu prodava tunu predpripravenych postav a ruznych doplnku k nim (obleceni, vlasy, rekvizity...).
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave
Pages: [1] 2  All
 

Page created in 0.022 seconds with 23 queries.