Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: Otázky  (Read 4728 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hooke

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 38
    • View Profile
Otázky
« on: March 29, 2006, 02:00:26 AM »

Hellou všem.

Mám pár otázek.

1.
Představte si, že zavolám metodu actor.GoTo( x, y ) a potom actor.TurnToAngle( ang ) při průzkumu entity. Problém je, že postava dojde na souřadnice o jeden pixel vedle (občas dojde i na správnou lokaci). Natvrdo jsem použil i 2D bloky (na danou souřadnici by actor měl být schopen dojít bez problémů). Takže je to buďto ve WME (možná chyba v zaokrouhlování, nebo nějaký algoritmus pro výpočet cesty, který počítá s odchylkou?), nebo mám špatný walk plane (což potom ale nechápu :)).

Setkal se s tímto problémem už někdo? (nebo znáte "jednoduché" řešení :) ). Tu přesnost opravdu potřebuji.

Abych osvětlil proč potřebuji onu přesnost. Mám svoji vlastní funkci GoToLocation( PosX, PosY, Rotation ) - asi z ní udělám metodu :)  - a tu volám v každém objektu například při průzkumu. Jenže v případě, že actor dojde k předmětu, něco pronese a já například zkusím provést průzkum znova (nepohnu se, nenatočím se atd.) dojde k situaci, že se model natočí do určitého úhlu a potom se natočí zpátky do původní pozice ze které začínal :).
Pokud by ona nepřesnost nešla nějak vyřešit, mám možnost to udělat tak, že budu testit v té funkci vzdálenost od bodu zájmu a pokud je dostatečně blízko od toho bodu tak se nepohnu a zůstanu na místě - myslím, že by to mělo být funkční (bohužel ale ne čisté)).


2.
Mám interface pro Save/Load menu (jeden skript) a v něm 2 funkce - function SaveGameSlot( i ) a function LoadGameSlot( i ). Ve  funkci SaveGameSlot zavolám Game.SaveGame(...) a poté hned vytípnu screenshot (funguje v pořádku). Když ale zavolám funkci LoadGameSlot, kde se volá Game.LoadGame(...) tak se stane to, že onen obrázek, který jsem vytípnul je přepsán a je do něho uložen Screenshot černé obrazovky (loading). Pokud externě nastavím atribut onoho obrázku na "jen pro čtení" tak alespo
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Otázky
« Reply #1 on: March 29, 2006, 07:18:54 AM »

1. Dobna nepresnost u 3D postav muze nastat. Je to dano prevodem souradnic z 2D do 3D a zpatky.
2. Po nahrani pozice hra pokracuje presne v miste po SaveGame(), cili v tomhle pripade pokracuje sejmutim obrazku. Brani neco tomu, vytipnout screenshot pred volanim SaveGame() misto po nem?
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Hooke

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Otázky
« Reply #2 on: March 29, 2006, 10:56:33 AM »

1. Dobna nepresnost u 3D postav muze nastat. Je to dano prevodem souradnic z 2D do 3D a zpatky.
2. Po nahrani pozice hra pokracuje presne v miste po SaveGame(), cili v tomhle pripade pokracuje sejmutim obrazku. Brani neco tomu, vytipnout screenshot pred volanim SaveGame() misto po nem?

ad 1. - ok, budu s tím počítat a předělám tu funkci jak jsem psal.

ad 2. - jo jo, s tím sejmutím obrázku jsi měl totální pravdu :). Mně nenapadlo, že to bude pokračovat hned po Save Game ;D. Když už to vím, tak už si to nějak vyřeším :).

Díky za rady.

A ještě malý dotaz. Neuvažoval jsi, že by jsi ve SceneEditu, kde přiřazuješ souřadnice objektu (kvůli funkci GoToObject( ... )) umožnil vkládat místo těch jediných 8 směrů natočení přímo úhel pootočení (degrees) ? Ono pro 3D modely se mi zdá těch 8 směrů nedostačujících.
Logged

Hooke

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Otázky
« Reply #3 on: March 30, 2006, 10:45:29 AM »

Opět zdravím.

Nemá smysl zakládat stále nové topicy, tak to rovnou píšu sem. Snad to nikomu nevadí :).

Problém:
----------------------------------------
var item=Game.GetItem( "ItemName" );

metoda item.GetSprite() mi vrátí sprite, který je ale roven hover sprite.
metoda item.GetHoverSprite() mi vůbec nefunguje a vrací to runtime error - Call to undefined method 'GetHoverSprite'. Ignored.
----------------------------------------

Díky za odpověď.
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Otázky
« Reply #4 on: March 30, 2006, 12:14:49 PM »

Aha, tak to je bug. Opravim.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Otázky
« Reply #5 on: March 30, 2006, 05:39:14 PM »

hotfix (1.6b2)
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Hooke

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Otázky
« Reply #6 on: March 31, 2006, 09:03:20 AM »

Super, funguje to v pohodě  ::thumbup, díky.
Logged
 

Page created in 0.042 seconds with 23 queries.