Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Latest WME version: WME 1.9.1 (January 1st, 2010) - download

Author Topic: 2D postavy - nastavenie rýchlosti prehrávania snímkov  (Read 4486 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Iranicus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 45
  • .. something is wrong ..
    • View Profile
2D postavy - nastavenie rýchlosti prehrávania snímkov
« on: October 03, 2007, 02:52:53 PM »

Zdravím!

Je pravda, že v našom projekte využívame 3D modely postáv, ale tak isto by som sa chcel naučiť pracovať aj s klasickými 2D postavami. Tu ale nastáva otázka, ktorú možno rieším na nesprávnom mieste, ale vzhľadom na to, že som to už diskutoval s grafikom, a nedostal som žiadanú odpoveď, chcel by som sa opýtať ľudí, ktorí majú s týmto už skúsenosti.

Dobre, vo WME je rýchlosť prehrávania snímkov poďľa tzv. europskeho štandardu, t.j., rýchlosť prehrávania snímkov je 25 fps. Keď mám postavu, ktorá má napr. 29 snímkov, ako, alebo podľa čoho jej mám na jednotlivý snímok priradiť čas trvania?

Skúsme to takto: rýchlosť chôdze postavy, ktorú práve skúšame, je približne 1 sekunda. Postava má 29 snímkov. Ale tu už končím. V tejto oblasti nemám absolútne žiadne skúsenosti, preto prosím, aby ste mi poradili, ako sa dá doba trvania vypočítať. Alebo je to snaď len metodou - pokus - omyl?
Logged
Where is the will, there is the way.

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: 2D postavy - nastavenie rýchlosti prehrávania snímkov
« Reply #1 on: October 03, 2007, 05:32:25 PM »

WME neprehrava animace rychlosti 25 snimku za sekundu. Snimkova frekvence je zpravidla podstatne vyssi, a frekvence snimku animace, jak ji uzivatel definuje ve SpriteEditu, neni konstantni, ale je mozno zadat jak dlouho se ktery snimek zobrazuje. Pokud animace ma trvat 1 sekundu, a ma 29 snimku, tak proste nastav prodlevu jednotlivych snimku na 1000/29.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: 2D postavy - nastavenie rýchlosti prehrávania snímkov
« Reply #2 on: October 03, 2007, 05:37:06 PM »

Nastavuje se to ve Sprite Editoru (parametr delay). Pak následuje jednoduchá matematika:

Zajímá nás doba trvání jednoho snímku. Protože se jich má přehrát 25 za vteřinu, jeden snímek
trvá 1/25 = 0.04 vteřiny.

Vzhledem k tomu, že delay je v milisekundách, násobíme 1000 takže do všech snímků dáš delay 40.


Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: 2D postavy - nastavenie rýchlosti prehrávania snímkov
« Reply #3 on: October 03, 2007, 05:37:34 PM »

heh. Mnemonic jako obvykle rychlejší...  0:) moje odpověď slouží pro nastavení Tebou zmi
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

Iranicus

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 45
  • .. something is wrong ..
    • View Profile
Re: 2D postavy - nastavenie rýchlosti prehrávania snímkov
« Reply #4 on: October 04, 2007, 02:40:01 PM »

V prvom rade by som sa chcel poďakovať obom za odpoveď. Presne toto som potreboval vedieť, len som to nevedel vyšpekulovať :).

To, čo som napísal o tej rýchlosti prehrávania snímkov vo WME nebolo z mojej hlavy, ale (aj keď nechcem bonzovať :)) od tol-a.
Logged
Where is the will, there is the way.
 

Page created in 0.02 seconds with 23 queries.