Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: Par pripominek  (Read 4107 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OndraSter

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 13
    • View Profile
Par pripominek
« on: June 13, 2006, 07:34:55 PM »

Tak jsem tu zpet po dlouhe dobe, jiz sem zupgradoval grafarnu(GF2 MX 400 s 64MB asi DDR, podpora Dx7 a OpenGL nevim kolik)

Meli bychom (ja a Nipal) par pripominek/napadu, jak by se dal wme vylepsit:

1) uvodni napis Nacitam... (Loading... nebo jeste lepe /SYSENG0027/) je psan standadnim outline_white.fontem a nedokazu to zmenit.

2) chybi zpusob, jak vymazat slot s ulozenou hrou a vsechny nasledujici posunout o jednu pozici zpet, aby se ten vymazany slot zaplnil. (pomoci emptySlot se jen vymaze, ale neposunou se pozice)

3) Mam resource soubor tlacitko (tlacitko.button) a potrebuju, aby obrazek (IMAGE) byl nejak nastaveny, ale aby pri disabled bych jej chtel skryt. Muzu sice udelat prazdny obrazek (prazdny.png) nebo sprite a ten priradit k IMAGE_DISABLE, ale neslo by to nejak jednoduseji? Zkousel jsem IMAGE_DISABLE = NULL, IMAGE_DISABLE = "" apod. ale to je proste chybna syntaxe nebo spatny obrazek (Je to v INVENTORY_BOXu, takze si nemuzu zrovna pohodlne dovolit nejake Visible = false apod)
snad to je zatim vse..
Logged

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Par pripominek
« Reply #1 on: June 14, 2006, 12:29:26 AM »

1) uvodni napis Nacitam... (Loading... nebo jeste lepe /SYSENG0027/) je psan standadnim outline_white.fontem a nedokazu to zmenit.

Já ti asi moc nepomůžu - tohle je spíš pro Mnemonica... Jen mě tak napadlo: Ty stíháš ten nápis "Loading" přečíst?! Já tedy nevím co máš za stroj, ale já sem ten nápis neviděl nikdy dýl jak cca 1s a to bylo na poměrně dost staršim PC. Myslím, že pokud si WME nezačne přednačítat nějaká další data, tak nemá smysl řešit "Loading screen" - příjde mi to zbytečné ::)

To ostatní je asi problém, ale já jsem zatím ani jeden ze jmenovaných neřešil. Nicméně mě napadá, jestli by u těch slotů pro ukládání nestačilo po vymazání obsahu jednoho slotu, všechny znovu načíst - nejsem si tím jistý, ale mohlo by to pomoct. I když, abych se přiznal - tak tohle mi příjde taky zbytečné řešit. Proč mazat slot s uloženou hrou?! Nestačí prostě přepis?

Ale to jsou jen moje názory ;)
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Par pripominek
« Reply #2 on: June 14, 2006, 06:56:02 AM »

1) Text "Loading" neni psan fontem outline_white, ale proste systemovym fontem Windows. V te dobe jeste engine neni inicializovan, takze nebezi ani manazer fontu, textur atd. Ten napis je tam jen aby se nereklo, a jak uz poznamenal Hanser, vetsinou tam problikne jen na zlomek sekundy, takze bych to taky nevidel jako zasadni problem.

2) Co se tyce ulozenych pozic, cele to save/load okno ve WME demu je kompletne naskriptovane, takze ti teoreticky nic nebrani v tom, abys upravil nacitani pouzitych pozic a vynechaval ty nepouzite.

3) Prirazeni prazdneho obrazku disabled stavu tlacitka je naprosto legalni, klidne tenhle pristup pouzij. Tlacitka se chovaji tak, ze pokud nektery stav nema prirazenu zadnou grafiku, pouzije se grafika pro stav "normalni tlacitko", to tak je schvalne, protoze ve vetsine pripadu je to zadouci.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Nipal

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Par pripominek
« Reply #3 on: June 14, 2006, 02:35:46 PM »

1) Text "Loading" neni psan fontem outline_white, ale proste systemovym fontem Windows. V te dobe jeste engine neni inicializovan, takze nebezi ani manazer fontu, textur atd. Ten napis je tam jen aby se nereklo, a jak uz poznamenal Hanser, vetsinou tam problikne jen na zlomek sekundy, takze bych to taky nevidel jako zasadni problem.

Tak tohle resit uz nebudu, proste tam hodim prazdny string, aby me to nestvalo. Bylo by hezky, kdyby ty pisma byly jednotnys tema, co mam v projektu, klidne ten loading udelat i pres obrazek... vidim jej vterinku, takze to asi vazne nema cenu.

2) Co se tyce ulozenych pozic, cele to save/load okno ve WME demu je kompletne naskriptovane, takze ti teoreticky nic nebrani v tom, abys upravil nacitani pouzitych pozic a vynechaval ty nepouzite.

To sice muzu vynechat, jenze ja mam promenny pocet pozic. Pozice pocitam tak, ze jedu od nulte a pricitam, dokud je pozice obsazena. Cili jakmile se objevi dira, skoncim pri pocitani na ni. Nehlede na to, ze scrolloffset a dalsi podobne kravinky by pri par derach a klidne znamem konstantnim poctu ulozenych her i tak docela slusne haprovaly, proste by to vynechani znamenalo zesloziteni algoritmu. Pokud teda vynechanim nemyslite "zobrazeni prazdneho mista". Ja bych proste chtel, abych v tom nemel diry a pritom mel promenny pocet ulozenych her, coz si vyzaduje absenci der i v adresari saves.

Pokud spatne spocitam pocet pozic, nezobrazim posuvniky na dalsi stranku - na kazde mam max. 4 pozice.

Jsou dve reseni. Budto si napisu vlastni funkci, ktera za pouziti objektu directory a prace se soubory atd. vymaze dany save a vsechny nasledujici prejmenuje, NEBO bude takova funkce obsazena primo v enginu, coz by bylo hezke. Proste k funkci Game.EmptySaveSlot() pridat funkci Game.DeleteSaveSlot() nebo tak nejak.

3) Prirazeni prazdneho obrazku disabled stavu tlacitka je naprosto legalni, klidne tenhle pristup pouzij. Tlacitka se chovaji tak, ze pokud nektery stav nema prirazenu zadnou grafiku, pouzije se grafika pro stav "normalni tlacitko", to tak je schvalne, protoze ve vetsine pripadu je to zadouci.

Ano, ale musim kvuli tomu vytvorit ten obrazek. Zapis typu IMAGE_DISABLED = NULL by byl kratsi a nevyzadoval by dalsi soubor.

Dekuji za pozornost.
Logged
 

Page created in 0.099 seconds with 24 queries.