Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

For WME related articles and tutorials visit WME Resource Center.

Author Topic: Data balíček  (Read 7633 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nemis

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 4
    • View Profile
Data balíček
« on: September 18, 2005, 08:50:12 PM »

Zdravím, mám dotaz
když z celého projektu příkazem compile packages vyrobím soubour data.dcp, lze z něj nějakým zpátečním postupem zase vyvtořit scény, a vše okolo na které bych se mohl v WME project manageru opět dívat a upravovat je?
nebo je data.dcp "nevratné" a musím zase pracovat z předchozích souborů?
Thanx
Logged

PoselSmrti

  • Guest
Re: Data balíček
« Reply #1 on: September 18, 2005, 08:53:41 PM »

Zdravím, mám dotaz
když z celého projektu příkazem compile packages vyrobím soubour data.dcp, lze z něj nějakým zpátečním postupem zase vyvtořit scény, a vše okolo na které bych se mohl v WME project manageru opět dívat a upravovat je?
nebo je data.dcp "nevratné" a musím zase pracovat z předchozích souborů?
Thanx

Zdravím!

Dufam, ze som Ta pochopil ;). Takže, veškerá data sa nachadzajú v zlozke data v ProjectMan. Ked chce hru skompilovat, tak si nastaviš ikonu, exe, atd:-) a potom skompilujes, a vo zlozke, kde mas ten projekt, sa Ti vytvori zlozka package. A všetko to, čo si mal, Ti normálne ostane v ProjectMane, takze s tým možeš manipulovat, ako chces... Tým, že hru skompilujes, nezmazes data v ProjectMane...
Logged

Nemis

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Data balíček
« Reply #2 on: September 18, 2005, 08:58:43 PM »

nene, nepochopil :)
chápu, že je sice nesmažu
ale zajímá mne, zda z toho balíčku jsem schopen zcompilovaná data vypreparovat ;)
ale i tak díky za snahu :)
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Data balíček
« Reply #3 on: September 18, 2005, 09:03:41 PM »

ahoj,

kompilace je nevratna a specialne scripty z toho neni sance dostat. Takze pokazde musis svou praci kompilovat. ;)
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Data balíček
« Reply #4 on: September 18, 2005, 09:04:24 PM »

A proc to chces vedet? :)
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Nemis

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Data balíček
« Reply #5 on: September 18, 2005, 09:06:29 PM »

A proc to chces vedet? :)

napadlo mne, že bych se učil již z vytvořených her, jak to mezi nimi funguje, jelikož jsem neangličtinář ;)
Logged

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Data balíček
« Reply #6 on: September 18, 2005, 11:34:03 PM »

napadlo mne, že bych se učil již z vytvořených her, jak to mezi nimi funguje, jelikož jsem neangličtinář ;)

...hehe...dej se na reverzni inzernirstvi :) ...treba nejdes zpusob jak balicky dekodovat  >:D
Jinak pro vsechny neanglictinare: nas tym (presneji ja a Daniel, ktereho tady asi nikdo neznate) jsme zacali s lokalizaci tutorialu z wiki, ktere napsal metamorphium. Budeme prekladat i ukazky kodu, vcetne nazvu promenych, atd...takze by to pak mel snad kazdy pochopit  ;)

to metamorphium: heh...doufam, ze nevadi, ze jsme to zacali prekladat bez svoleni  :-[ ...mozna pak eventuelne napisu neco cesky (az prijdu na to co a jak  ::) ) a nekdo jiny si da tu praci a predela to do anglictiny  ;D
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Data balíček
« Reply #7 on: September 19, 2005, 08:26:46 AM »

Hanser: to je naopak velmi dobre. Zrovna jsem si tak rikal, jestli bude krome Mnemonica a me nekdo do wikki psat.

off topic: vcera jsem zkousel udelat dalsi WME plugin a tentokrat bych opravdu potreboval slusne reverzni inzenyrstvi, protoze
analyzovat muj pet let starej assemblerovej (a ktomu tezce optimalizovanej) kod bylo peklo. Smutne je, ze narozdil od displacementu
ten ohen vypada v hires hnusne, takze budu muset vymyslet nejakej gramotnejsi algoritmus jak to delat.  ???

Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Data balíček
« Reply #8 on: September 19, 2005, 09:00:49 AM »

napadlo mne, že bych se učil již z vytvořených her, jak to mezi nimi funguje, jelikož jsem neangličtinář ;)
Ty balicky jsou zamerne takhle uzavrene, aby se autorum nikdo nehrabal v jejich datech proti jejich vuli. Netvrdim, ze by to neslo dekodovat, a zrucny hacker by s tim asi nemel velky problem (teda krome skriptu), ale oficialne to podporovano nikdy nebude.
Pokud se chces ucit ze zdrojaku, mas k dispozici WME demo, pripadne ve Wiki jsou linky na dalsi projekty, jako je Wilma Tetris, Sunny Demo nebo Spank the Hero, vsechno se zrojaky a s pokrocilym skriptovanim.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

djb

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 28
  • ... dream journey beyond ...
    • View Profile
    • DreamJourneyBeyond.com
Re: Data balíček
« Reply #9 on: September 19, 2005, 10:47:08 AM »

Ty balicky jsou zamerne takhle uzavrene...
Hehe, minule som akurat rozmyslal na dodatocnymi sposobmi, ako by sa tie balicky dali uchranit este viac pred "zrakom ostatnych", a ono by ich niekto chcel aj rozoberat ... :D

Mnemonic, neviem ci si sa niekedy stretol z kniznicami Allegro ... tam sa tiez pouzivali balicky dat, ktore mohli byt encryptovane heslom a v programe sa otvarali prave tymto heslom ... nerozmyslal si nad niecim takym? 8)
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Data balíček
« Reply #10 on: September 19, 2005, 10:56:12 AM »

Myslim, ze to neni nutne. Navic napriklad Ogg zvuky/hudba se streamuji primo z balicku, a tam by nejake kryptovani bylo spis na obtiz.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Data balíček
« Reply #11 on: September 19, 2005, 12:20:54 PM »

off topic: vcera jsem zkousel udelat dalsi WME plugin a tentokrat bych opravdu potreboval slusne reverzni inzenyrstvi, protoze
analyzovat muj pet let starej assemblerovej (a ktomu tezce optimalizovanej) kod bylo peklo. Smutne je, ze narozdil od displacementu
ten ohen vypada v hires hnusne, takze budu muset vymyslet nejakej gramotnejsi algoritmus jak to delat.  ???
WOW... :o ...plug-in na ohynek  ;D ...to bych bral hned ...podobne casticove efekty mi ve wme hodne chybi...takova para z trubky nebo, tak neco...lahoda! Drzim palce abys to nejak dotvoril...ja jsem zacal delat plug-in na nacitani formatovaneho textu (jednoduche RTF), ale zatim mi to moc nefunguje...resp. vubec, tak nevim jestli se na to nevykaslu  ???
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Nemis

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Data balíček
« Reply #12 on: September 19, 2005, 03:00:39 PM »


... jako je Wilma Tetris, Sunny Demo nebo Spank the Hero, vsechno se zrojaky a s pokrocilym skriptovanim.

okey, děkuji, pokusím se :)
Logged

djb

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 28
  • ... dream journey beyond ...
    • View Profile
    • DreamJourneyBeyond.com
Re: Data balíček
« Reply #13 on: September 19, 2005, 04:56:05 PM »

...Ogg zvuky/hudba se streamuji primo z balicku...
Aha sorry, tak to som nevedel :-\ ... ale myslim, ze aj tak su tie data dost neprehladne pre obycajnych userov :)
Logged

PoselSmrti

  • Guest
Re: Data balíček
« Reply #14 on: September 19, 2005, 06:11:08 PM »

Aha sorry, tak to som nevedel :-\ ... ale myslim, ze aj tak su tie data dost neprehladne pre obycajnych userov :)

Pockaj, ako to myslíš, ze su nepriehladné? :(
Logged
 

Page created in 0.131 seconds with 24 queries.