Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Pages: 1 2 [3]  All

Author Topic: New game.....  (Read 33470 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #30 on: June 12, 2007, 04:56:33 PM »

doporucuju ukladat obrazky jako png s pruhlednosti. Pak Ti odpadne problem s ruzovou barvou a navic muzes pouzivat vyhlazovani do syta. :)

A jak udelat pruhlednost? Je pravda, ze ted mam postavu a predmety takovy ,,okousany" a bohuzel GIMP a jemu podobne graficke editory s milionem funkci moc neovladam.
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: New game.....
« Reply #31 on: June 13, 2007, 08:48:54 AM »

Vsechny pokrocilejsi graficke editory umoznuji editovat tzv. alfa kanal. To je skryta cernobila vrstva v obrazku, ktera udava pruhlednost. Je to vlastne cernobily obrazek, kde uroven sedi udava pruhlednost v kazdem bodu obrazku. Bohuzel to je tak vsechno, co ti k tomu jsem schopen rict. O neco vic informaci je ve Wikipedii, pripadne by se tu mohl rozpovidat nejaky grafik :)
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #32 on: June 13, 2007, 11:10:21 AM »

Vsechny pokrocilejsi graficke editory umoznuji editovat tzv. alfa kanal. To je skryta cernobila vrstva v obrazku, ktera udava pruhlednost. Je to vlastne cernobily obrazek, kde uroven sedi udava pruhlednost v kazdem bodu obrazku. Bohuzel to je tak vsechno, co ti k tomu jsem schopen rict. O neco vic informaci je ve Wikipedii, pripadne by se tu mohl rozpovidat nejaky grafik :)

Ja jednoho znam takho sem zkusim pozvat  ::beer
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #33 on: June 13, 2007, 07:59:56 PM »

Nebo se da pekne pocist o vrstvach zde: http://docs.gimp.org/cs/gimp-dialogs-structure.html
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Bily font pisma
« Reply #34 on: June 21, 2007, 01:14:20 PM »

Prosim kde nastavit jakou barvou postava mluvi? (neumim to lepe pojmenovat) Kdyz moje postavicka mluvi, tak mluvi cervene a ja bych potrebovala bile. Prohledala jsem vsechny skripty ale nikde jsem to nenasla (asi prehlidla) ???
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: New game.....
« Reply #35 on: June 21, 2007, 03:40:59 PM »

V definici postavy (soubor neco.actor) je radek FONT = "cesta_k_fontu". Tady si prepis font na nejaky jiny, ktery chces pouzit.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #36 on: August 28, 2007, 01:06:48 PM »

Mam dotaz - chci vyrobit takovou miniadventurku, a intro v ni formou komiksu, ale nevim jak na to.. 0:)    Tak prosim porad Mnemonicu  :).
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: New game.....
« Reply #37 on: August 28, 2007, 02:02:53 PM »

To se da udelat ruzne. Ale rekneme nejjednodussi (a ne az tak programatorsky elegantni :)) reseni by bylo tohle:

Pro kazdy obrazek komiksu vytvor jednu scenu. V kazde scene bude jedna entita, ktera bude mit prirazen obrazek.
K te entite pripoj skript, ve kterem bude jen:

Code: WME Script
  1. on "LeftClick"
  2. {
  3.   Game.ChangeScene("cesta\k_dalsimu\obrazku.scene");
  4. }
  5.  
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #38 on: August 28, 2007, 04:17:14 PM »

(a ne az tak programatorsky elegantni :)) reseni



Moc diky, mne to pripada elegantni dost  :D.
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Tinny

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #39 on: October 08, 2007, 08:19:34 PM »

Pirátské adventura z Karibiku? Tak to fandim a přeji ať se podaří  ::thumbup

Pro tohle téma mám nějak dětinskou slabost... před 6-8 lety jsem si sepsal dokonce dva zcela různé "pirátské" příběhy (nikoli scénáře, tj. hru jsem podle toho nikdy nedělal). Jeden spíš trochu robinsonský a druhý trochu ala "treasure run". Pak se objevila hra Ztracený ostrov a trochu mě nakrklo, že mi "vzali" jeden nápad (tak jsem jí říkal Zatracený ostrov  :D). A pak začla mánie s filmy s Piráty z Karibiku a tak jsem to hodil do šuplíku. Stejně bych to nebyl schopen nikdy naprogramovat a nakreslit.  ::hijack
« Last Edit: October 08, 2007, 08:28:42 PM by Tinny »
Logged

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #40 on: April 19, 2008, 06:12:48 PM »

Pirátské adventura z Karibiku? Tak to fandim a přeji ať se podaří  ::thumbup

Pro tohle téma mám nějak dětinskou slabost... před 6-8 lety jsem si sepsal dokonce dva zcela různé "pirátské" příběhy (nikoli scénáře, tj. hru jsem podle toho nikdy nedělal). Jeden spíš trochu robinsonský a druhý trochu ala "treasure run". Pak se objevila hra Ztracený ostrov a trochu mě nakrklo, že mi "vzali" jeden nápad (tak jsem jí říkal Zatracený ostrov  :D). A pak začla mánie s filmy s Piráty z Karibiku a tak jsem to hodil do šuplíku. Stejně bych to nebyl schopen nikdy naprogramovat a nakreslit.  ::hijack

Mno ja uz to vzdala.. po par neuspesich s koncetinami piratu me to nakrklo tak, ze jsem s tim flakla (resp. vyhodila tu slozku) a sla radsi do kina na piraty z karibiku na konci sveta :) ted zase zacinam na necem novym a to uz nenecham krachnout, nevimproc ale adventura je muj sen...  ::slug ( fakt peknej smajl  :) ) to s tvou je teda skoda, neco ala treasure run by bodlo  :)
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

!Errorcode!

  • Loader software
  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 137
  • www.loadersoftware.szm.com
    • View Profile
    • LOADER software
Re: New game.....
« Reply #41 on: April 20, 2008, 12:34:30 PM »

Ja som tiež pri vývoji hry AcX myslel že to vzdám, ale nešlo to :) Nakoniec som ju vidal a bol som rád...že som rád  ;D. Teraz len aby som vidal už dvojku  :D
Logged

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #42 on: April 22, 2008, 01:40:13 PM »

Ja som tiež pri vývoji hry AcX myslel že to vzdám, ale nešlo to :) Nakoniec som ju vidal a bol som rád...že som rád  ;D. Teraz len aby som vidal už dvojku  :D

Mi vrtalo hlavou co to je AcX? :) Nakonec to skoncilo tak, ze to mam nainstalovane a rozehrane na compu a uz to resim :). Hodne stesti pri vyvoji dvojky  ::thumbup 0:)
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

!Errorcode!

  • Loader software
  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 137
  • www.loadersoftware.szm.com
    • View Profile
    • LOADER software
Re: New game.....
« Reply #43 on: April 22, 2008, 08:25:24 PM »

DIKY!!! Som rád, že si aspo
Logged
Pages: 1 2 [3]  All
 

Page created in 0.023 seconds with 25 queries.