Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Forum rules - please read before posting, it can save you a lot of time.

Author Topic: Brana do budoucnosti  (Read 5501 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz
Brana do budoucnosti
« on: May 28, 2006, 12:06:44 PM »

Nenasla jsem nikde thread, ktery oznamuje vydani teto hry, ale jestli tu nekde je, tak se omlouvam za duplicitu:-)
A protoze to je prvni adventura, kterou jsem v tomto roce dohrala, neodpustim si malou recenzi:-)

Grafika se mi docela libila, zvlast v posledni fazi hry (pred policejni stanici), pekna je mezihra ale trvalo mi, nez jsem si uvedomila ktere tlacitko na tabletu je leve:)
Hudba je jednoducha, nevic se mi libila ta u mapy:)

Co se mi ale nelibilo - nejprve technicke veci
- u prechodu na mapu zbytecne dlouhe cekani, zapricenene pravdepodobne chybejicim Game.Interactive=false.
- lanko v inventari nema rozsireny radius pro uchopeni, proto se z chytnuti stava pravy pixel hunting:-)
- urcite bych byla pro, aby se dodelaly hlasky u predmetu, ktere spolu nejdou kombinovat...jak znamo hrac v adventure zkousi vsechno na vsechno - a zvlast u puzzlu ktere jsou pouzity v teto hre - takze by se z toho dal vytriskat jak vtip, tak i zpestreni pro hrace.
- hra opravdu pusobi jako pohadka o kohoutkovi a slepicce (aniz bych predem cetla recenzi na Hrej,  napadlo me toto prirovnani) Bez hlubsich duvodu musi hrac sehnat nejaky predmet, aby se dostal dal..mozna by pomohlo, kdyby se mezitim dalo delat neco jineho, lec to nelze
- asi nejvic mne nastvalo puzzle s nozikem a krabickou i kdyz mam oba predmety, nemuzu je dat dohromady (jasne, protoze by nesla nozikem provest jedna akce) to se mi zdalo proste hodne spatne.
- rozhodne bych vymenila deafultni font z wme za nejaky jiny, vlastni:-)
- lokace rozpohybovat - staticke postavy ve hre pusobi mrtve

Nicmene i pres napsane skutecnosti hra jde hrat a memu petiletemu synovi se libila (a nutno dodat, ze on hraje valecne strategie, takze neni zadny neznalec:))
Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Brana do budoucnosti
« Reply #1 on: May 28, 2006, 12:47:05 PM »

Nemůžu nic než souhlasit s jnsfbi. Mně se taky hra líbila - na odreagování VÝBORN
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Re: Brana do budoucnosti
« Reply #2 on: May 28, 2006, 07:04:18 PM »

Děkuji jnsfbi za thread  ;D
V Seven Souls tyto chyby nebudou. Tuhle hru jsme dělali jen proto, aby jsme se seznámili v celém týmu, naučili spolupracovat a abych si zkusil lidi kteří měli zájem dělat v TjestStudiu. Na vývoji brány se vystřídalo poměrně dost scénáristů. 8)
K těm pravopisným chybám: jsou tam asi kvůli tomu že jsme psali dialogy narychlo - prostě ve scénáři vůbec nebyly, neměli jsme a nenašli pořádnýho schopnýho scénáristu. Teď už ho máme!  :)
Logged

NaRCo

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 38
    • View Profile
    • NaRCoNoMiCOn
Re: Brana do budoucnosti
« Reply #3 on: June 03, 2006, 02:08:06 PM »

No na první hru to není vůbec špatné, já teda vůbec nedoufal, že ta hra někdy vyjde. Jnsfbi už přede mnou vypsala všechny vážnější chyby, které mě hraní vcelku zbytečně štvali, takže se nebudu opakovat. Grafika je na freeware hru dosti dobrá, je na ní poznat, jak se grafik (či grafici?) ke konci zlepšoval, třeba vězení se mi vážně líbilo. Ale ta hudba....ach jo, proč ji někdo takhle odfláknul? Sotva několika sekundové, neustále se opakující nudné smyčky mě přinutily po pár minutách hraní vypnout zvuk. To je vážně takový problém oslovit někoho, kdo má s hudbou více zkušeností, popřípadě použít nějaké už hotové skladby od nějakého nezavislého nekomerčního muzikanta, kterých je na netu asi tak trilión? Co se týče dialogů, přesně takový problém jsem měl při tvorbě i já, když jsem dialogy psal narychlo tzv. za pochodu přímo při skriptování akcí, takže chápu ;) Jsem docela zvědavý, jak dopadne vaše další gamesa Seven Souls, když už teď víte, jak na to.
Logged
 

Page created in 0.018 seconds with 24 queries.