Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - hanser

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15
46
Obecné fórum / Re: Nova verze fora, cestina
« on: August 22, 2006, 03:08:57 PM »
A planuje se take podpora hebrejstiny?:-)
Myslím, že pokud bude dostatečný zájem, tak to není problém: http://experts.about.com/e/s/si/Simple_Machines_Forum.htm ;D ..sepiš petici ;)

47
Obecné fórum / Re: Kdo pomůže???
« on: August 17, 2006, 10:28:59 PM »
Ahoj...

Poradím ti přesně to, co již napsal Metamorphium tady:
http://forum.dead-code.org/index.php?topic=1642.msg11367#msg11367

...je to ten nejlepší postup - věř mi ;)

48
Obecné fórum / Re: flash adventury
« on: August 14, 2006, 09:43:05 PM »
Já mylim že se to nedá pořádně ani porovnávat.
Ok... omlouvám se - napsal jsem hloupost. Samozřejmě, že nejde WME s Flashem porovnávat. Každá technologie je mířena na něco jiného a Flash je samozřejmě mnohem více obecnější.

Já jsem chtěl jen říct, že se mi hry ve Flashi nelíbí moc obecně - možná to bude trochu v tom, že se mi moc nelíbí vektorová grafika. Prostě Syberia, Broken Sword, ... to je klasika :D ..ikdyž uznávám, že Happy Tree Friends sou taky prima ;)

49
Obecné fórum / Re: flash adventury
« on: August 14, 2006, 03:04:36 PM »
Mno, možná, že jsem puritán, ale abych řekl pravdu, tak z flash adventur se mi zatím libila jen jedna. Myslím, že se jmenovala "Vesmírná becherovka". Jinak jsem skalní zastánce klasických adventure her - flash je dobrá věc, ale musí se to umět... WME je podle mého názoru lepší.

Teď trochu (spíš úplně) off-topic: Nemáte někdo originál CZ verzi Syberie první díl? Moc bych ho chtěl, ale už ho nikde nějak neprodávají... Není to tak dlouho, co byl ve Score nebo tak - klidně bych bral i tak. Dejte pls kdyžtak vědět ::)

50
Technické fórum / Re: změna 2D postavy
« on: August 11, 2006, 06:09:41 PM »
Pokud se stridaji, a nikdy nejsou ve hre soucasne, nejlepsi je starou postavu vyhodit z pameti a nahradit ji novou:

Game.UnloadObject(actor);
actor = Game.LoadActor("cesta\soubor.actor");
Game.MainObject = actor;
..mno, tak to jsi me tedy predbehl :)

51
Obecné fórum / Re: Programování
« on: August 09, 2006, 04:56:37 PM »
Ahoj a vítej.

Ja myslím, že WME neni špatným začátkem, nicméně to není programování v pravém slova smyslu. Je to skriptování, ale vzhledem k tomu, že s tím ještě nemáš (jak píšeš) žádné zkušenosti, tak předpokládám, že asi nevíš jaký je rozdíl mezi programováním a skriptováním a tím pádem ti to bude asi i jedno :D

Naučit se dělat hry ve WME je podle mě docela snadné i pro člověka, který nikdy předtím nic nenaprogramoval a ani pořádně neví, jak na to... Důležité je, zvládnout některé pojmy a základy syntaxe a pak už pohoda... to těžky za nás už udělal Mnemonic ;)

ps: moc holek co chce programovat neznám (krom jnsfbi, samozřejmě) - když bys potřebovala soukromé hodiny... >:D

to NAItReIN: Proč si teď každý mění nick ??!

52
Technické fórum / Export 3D postav do DirectX formátu - postup ;)
« on: August 01, 2006, 09:16:29 PM »
Zdravím všechny ;D

Docela často se ptáte, jak exportovat do Direct.X formátu z jiných 3D editorů, než je 3ds MAX, kde funguje námi všemi oblíbený Panda exportér. Pro nás v týmu byl export z XSI dlouhou dobu nepřekonatelný problém, až to teď!

Zde je postup:

1) Nejdříve si ze stránek společnosti Autodesk stáhněte exportně-importní plug-in pro FBX formát http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?siteID=123112&id=6839916 pro váš software (zde najdete pro XSI a Maya - pro jiné musíte hledat bohužel jinde) a pro 3ds max (poslední verzi)

2) Nainstalujte plug-iny. V XSI je nutné doinstalovat ručně, přímo ve spuštěném programu.

3) Pluginy obsahují generické kostry, které musí být použity při rigovaní postav. Taktéž musí být vypnuté všechny!! rozšiřující volby daného programu. Kostry je možné libovolně upravovat - obsahují všechno potřebné pro plnohodnoutnou animaci.

4) Po narigovaní a naanimování postavy je nutné vytvořit klíčový snímek na každém kloubu, který se pohybuje (nezávisle na kinetice kostry - musí být na všech, co se pohybují). Toho docílíme takzvaným plottováním animace.

5) Nyní postavu vyexportujte do formátu FBX. V nastavení exportéru ponechte vše v základních volbách, kromě: neexportujte kamery a světla a nepovolujte rozšířené možnosti (např. XSI)

6) Následně importujte postavu ve formátu FBX do 3ds MAX s nastavením importéru:
  • Geometries -> Skin -> More -> Skin modifier (nepodařilo se mi použít Physique)
  • Neimportujte kamery a světla
  • Zaškrtněte Markers
  • ...ostatní volby ponechte základní

7) Pokud je vše v pořádku, tak už je export klasický, jako při použití samostatné Pandy ;)


Tento postup je 100% funkční na Softimage XSI 5.0 Advanced a 3ds MAX8 SP3. Na ostatním software by však neměl nastat žádný větší problém. Soubory FBX lze navíc velmi dobře editovat přímo v Motion Builder - zřejmě vůbec nejlepší aplikaci na tvorbu animací.

Způsob exportu jsme pilovali více než 4 měsíce, ale vždy jsme narazili na nějaký problém. Až teď se nám poštěstilo - snad vám to bude k užitku!

POZOR UPDATE!
Při importu FBX formátu se občas vypne (nevím proč) v nastavení importéru funkce Rescale - ta MUSÍ být aktivní!

53
Obecné fórum / Re: Vše nejlepší k narozeninám pro Hansera!
« on: July 19, 2006, 12:13:04 PM »
lol!
a tu becherovku koukej vratit:-)

...pozdě ::beer ::)

54
Obecné fórum / Re: Vše nejlepší k narozeninám pro Hansera!
« on: July 17, 2006, 05:21:21 PM »
mám narozeniny 7.1. a nikdy tomu jinak nebylo... ::)
Tak si potom opačne vyplnil v profile svoje dáta narodenia ... prehodil si mesiac s d

55
Obecné fórum / Re: Vše nejlepší k narozeninám pro Hansera!
« on: July 17, 2006, 01:44:38 PM »
Děkuji moc všem (Becherovku mám rád ;D ), ale moc nechápu, jaké narozeniny myslíte... teď jsem tu dlouho různě nebyl, tak jsem to přehlédl, ale přes to přese všechno mám narozeniny 7.1. a nikdy tomu jinak nebylo... ::)

56
Technické fórum / Re: 3D postavy (*.X) a jejich animace
« on: July 11, 2006, 03:20:09 PM »
Také zdravím!

Tak tyto záležitosti (po zbytečném snažení exportu z XSI už máloco považuji za problém :D ) jsem řešil také. Naše hlavní postava má opravdu velmi velké množství animací a to jak základních (chůze klasická, běh, smutná chůze, mluvení, ...) tak i speciálních (animace, které se vyskytují za hru např. jen jednou nebo dvakrát, jako třeba vytržení prken a následný pád, atd...). Proto jsem se rozhodl si vytvořit pro každou kapitolu (potažmo nějakou skupinu scén) zvláštní definiční soubor, ve kterém pak načítám jen ty animace, které opravdu potřebuji v dané části hry.

Protože je postava načtena (/změněna) ihned po načtení nové scény (kapitoly) nebo uložené pozice, není prodleva pro načtení postav znatelná.

Brigule se zviditel

57
Technické fórum / Re: ovliv
« on: June 30, 2006, 11:09:05 AM »
ale chtěl bych se ještě zeptat jak mam udělat to,když mam v tý jedný místnosti vypínač a chtěl bych s tim vypínačem zapnot motor (neaktivní sprite) v druhý místnosti.??

Úplně stejným způsobem - globální proměnná a podmínka ;)

58
General Discussion / Re: HAPPY BIRTHDAY MNEMONIC!
« on: June 23, 2006, 08:44:34 AM »
Happy Happy Happy BIRTHDAY!!!

 ::beer ::beer ::beer ::beer ::beer

Sadly celebrate you IT ;) ..and much nice games, nice gilrs, nice eXPeriences, etc...

59
Technické fórum / Widescreen monitory
« on: June 14, 2006, 08:43:01 PM »
Zdravím  ;)

Tak mám zase po dlouhé době jednu technickou. Mám teď pár dní doma na vyzkoušení širokoúhlý LCD monitor (na filmy fakt bezva :o ), ale specielně u WME me mrzí, že nemá podporu pro širokoúhlá rozlišení. Možná by bylo dobré, kdyby v dialogu nastavení byla možnost povolit widescreen a na scénách ten zbytek dokreslit nějakým obrázkem, který by šel měnit pomocí skriptů.

Je to jen nápad, ale widescreen LCD se pomalu a jistě rozmáhají a je určitě škoda, když hráči musí vidět scénu mázlou do stran ::)

60
Technické fórum / Re: Par pripominek
« on: June 14, 2006, 12:29:26 AM »
1) uvodni napis Nacitam... (Loading... nebo jeste lepe /SYSENG0027/) je psan standadnim outline_white.fontem a nedokazu to zmenit.

Já ti asi moc nepomůžu - tohle je spíš pro Mnemonica... Jen mě tak napadlo: Ty stíháš ten nápis "Loading" přečíst?! Já tedy nevím co máš za stroj, ale já sem ten nápis neviděl nikdy dýl jak cca 1s a to bylo na poměrně dost staršim PC. Myslím, že pokud si WME nezačne přednačítat nějaká další data, tak nemá smysl řešit "Loading screen" - příjde mi to zbytečné ::)

To ostatní je asi problém, ale já jsem zatím ani jeden ze jmenovaných neřešil. Nicméně mě napadá, jestli by u těch slotů pro ukládání nestačilo po vymazání obsahu jednoho slotu, všechny znovu načíst - nejsem si tím jistý, ale mohlo by to pomoct. I když, abych se přiznal - tak tohle mi příjde taky zbytečné řešit. Proč mazat slot s uloženou hrou?! Nestačí prostě přepis?

Ale to jsou jen moje názory ;)

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15

Page created in 0.029 seconds with 19 queries.