Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Author Topic: Sprite  (Read 3580 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kracho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
    • View Profile
Sprite
« on: March 16, 2005, 03:59:42 PM »

Moc sa ospravedlnujem, ak o mojom probleme bolo pojednane,ale potrebujem poradit. Ide o to ze neviem ako mam vytvorit nejaky obrazok, trebars postavu, aby sa zobrazila bez pozadia (teda iba obrazok objektu) a aby som ju potom mohol pouzit u sprite.  diky moc
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Sprite
« Reply #1 on: March 16, 2005, 07:10:39 PM »

Nejjednodussi je pro pruhlednou barvu pouzit ruzovou, RGB(255, 0, 255). Pak bude pruhlednost fungovat sama od sebe. Jinak lze pouzit libovolnou barvu, ale ve SpriteEditu se musi tato barva zvolit (policko "transparent color").
Nejlepsi je ale asi pouzit obrazek s alfa kanalem, protoze pomoci neho se da urcovat i stupen prusvitnosti v ruznych castech obrazku.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

kracho

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Sprite
« Reply #2 on: March 18, 2005, 02:55:17 AM »

Super ten transparent color mi funguje krasne. Akurat mi okolo objektu zostava trosicka z toho pozadia, akoby nejaky obrys, coz dava dojem ako by bol objek vystrihnuty. Verim ze to moze vyriesit ten alpha kanal. Ked som to ale skusal, trebars pre tu ruzovu farbu, a nastavil som pruhlednost trebars na 0, zmizol mi cely obrazok a nie len ta farba. V com je problem? Pre objekty pouzivam blender. S obrazkami sa potom hram v Corel draw 11. Je to treba nastavit tam alebo vo WME?? diky za rady.
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Sprite
« Reply #3 on: March 18, 2005, 12:50:08 PM »

Myslim, ze v Blenderu by mel jit objekt vyrenderovat uz rovnou s alpha kanalem, ale s tim ti bude muset poradit nejaky blenderista.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave
 

Page created in 0.035 seconds with 23 queries.