Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

For WME related articles and tutorials visit WME Resource Center.

Author Topic: Scollovani sceny ve 3D  (Read 2948 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Scollovani sceny ve 3D
« on: October 02, 2005, 12:07:19 PM »

Jsem zpet a se mnou dalsi dotaz  ;)

Zkousim jen tak udelat 3D scrollovanou scenu a mam problem s geometrii sceny. Pozadi ma rozmery 1024x768, geometrie 1024x768 a rozliseni hry je 800x600. Vsechno funguje; scena se posouva podle toho kde je actor, vsechny regiony funguji, ale geometrie jakoby nefungovala, nebo byla posunuta...nevim.

Co s tim? Jo...a jeste...kdyz se scena scrolluje v Y-ose, tak se docela seka, resp. posun je trhany. Mam tak pomaly pocitac ::) nebo se to da nejak odstranit?
EDIT: jeste mi tu zbyva jeden problem. Kdyz actor mluvi, tak je relativni pozice titulku nejak divne posunuta nahoru. Vubec nevim, jak to opravit.

Diky!
« Last Edit: October 02, 2005, 12:22:46 PM by hanser »
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Scollovani sceny ve 3D
« Reply #1 on: October 02, 2005, 12:52:38 PM »

Pozadi ma rozmery 1024x768, geometrie 1024x768 a rozliseni hry je 800x600.
Kamera by mela byt nastavena jen na ten 800x600 vysek. Pri skrolovani se pak jakoby ten vysek posouva v ramci cele geometrie. Ale je pravda, ze skrolovani z principu nikdy nebude dokonale, a cim vic je scena odskrolovana, tim vic se geometrie deformuje vuci predrenderovanemu obrazku, proto pokud muzu radit, spis bych se skrolovacim scenam snazil vyhnout.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

PoselSmrti

  • Guest
Re: Scollovani sceny ve 3D
« Reply #2 on: October 02, 2005, 02:44:45 PM »

Teda ja neviem, ako ty, hanser, ale ja súhlasím s Mnemonicom, a radšej by som sa vyhýbal scrolovaniu scén v 3D (kedze je tam ta geometria, je to trocha iné, ako pri vrstvách vo 2D :)). Len taký príklad, pokial viem, napríklad v Poslovi smrti bola asi jedná jediná scéna (možno sa pletiem), kde bolo scrolovanie, a to bolo Fara Warmhill ;). Mne osobne sa moc nepáčia scény, ktoré sa scrolujú... (táto odpoved vobec ničomu nepomohla, ale názor hádam zapadol...);
Logged
 

Page created in 0.036 seconds with 19 queries.