Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

For WME related articles and tutorials visit WME Resource Center.

Pages: [1] 2  All

Author Topic: [WME] prejmenovani...  (Read 12530 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

xcomex

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
  • ...fatris...
    • View Profile
    • Patagonia ART
[WME] prejmenovani...
« on: August 04, 2004, 11:01:44 PM »

zdravim,
jeden navrh do pripadne dalsich verzi WME:

- nedalo by se pridat moznost prejmenovani jednotlivych polozek z prostredi WME?..osobne bych si to predstavoval nejak podobne, jak funguje Refactoring ve MS Visual Studiu 2005, i kdyz ne primo...proste, jak je moznost smazani treba lokality, tak by tam bylo prejmenovat a to by prejmenovalo ne jen samotnou slozku (coz by ostatne taky nebylo v nejhorsim spatne), ale projelo by to i vazby na toto jmeno a taktez prejmenovalo, tak aby program mohl fungovat...

...vcera jsem blbe vytvoril pojmenovani jedne lokace a (chybelo mi tam jedno pismenko) a vsiml jsem si toho az po te, co v ni bylo dovedeno spousta prace. dalo by se rict jedno pismenko, ale pote me to stale pletlo. ale prejmenovani nedopadlo tak uplne snadno, jak se puvodne zdalo -zabralo mi to asi dalsi hodinu, kdy jsem pote takrka nechapal, co proc mi to hlasi tu a tu chybu a...no byl jsem z toho trosku nestasten  =)

...uvedomuji si, ze pro programatora to bude asi docela nemily zasah do kodu (tak me prosim nekamenuj  =)...ale jiste by to bylo jen ku prospechu samotnemu WME a jeho privetivosti k uzivateli.

----------------------------------------------------------------
- jen jeste drobnost pod carou kdyz uz jsem tady nakousl to MS Visual Studiu 2005, neplanuje se treba pridat do WME i IntelliSense?..pro pripadne neznale, jedna se o funkci, kdy se pristupuje k objektum "pres tecku" za pomoci jakoby vysuvne nabidky...takze kdyz treba potrebujete napsat code Game.StopSound();   ...napisete Game.  -a jak napisete "tecku" vyjede pod kurzorem seznam vsech dostupnych polozek pod timto objektem, staci pak jen vybrat ten, ktery potrebujete...je to neuveritelne uciny nastroj, zrychlujici psani kodu, kde se nemusite otravovat psanim tuny textu a namisto toho se jen soustredite na praci samotnou...

...drobna demonstrace: 
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #1 on: August 05, 2004, 07:16:27 AM »

Co se tyce prejmenovani, ano, je to trochu zapeklite, a asi to nikdy nebude dokonale, ale alespon v nejake omezene mire by to snad melo jit udelat. Minimalne prejmenovani adresare + hlavniho souboru a nasledne nejaky nastroj na kontrolu projektu, ktery projede vsechny soubory a proveri vazby. Nicmene problem bude u skriptu, protoze zjistit, na co se odkazuji, je takrka nemozne..

Co se tyce IntelliSense, je to v planu. Skutecnost je takova, ze ve vyvoji jsou uplne nove nastroje (psane v C#) a soucasti by mel byt i vlastni editor skriptu (postaveny na Scintille), ktery by zvladal jak auto-completion tak call-tips. Uz jsem v tomhle neco podnikl a zatim to vypada dobre.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

xcomex

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
  • ...fatris...
    • View Profile
    • Patagonia ART
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #2 on: August 05, 2004, 08:56:14 PM »

musim priznat, ze jsi mi udelal obrovskou radost, v obou dvou bodech, nedoufal jsem, ze se mi dostane vicemene kladne odpovedi na oboji...

...a jeste konkretne k tem novym nastrojum -jelikoz se ted docela aktivne se C# hraji, tak se nemohu dockati co prinese nova verze...
...na kdy priblizne je naplanovano zverejneni, je-li jiz nejak dan termin?
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #3 on: August 05, 2004, 09:38:44 PM »

Ne, termin zatim zadny neni (when it's done :)) Asi to hned tak nebude, ale je to na dobre ceste.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

xcomex

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
  • ...fatris...
    • View Profile
    • Patagonia ART
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #4 on: August 05, 2004, 11:32:46 PM »

kazda cesta lepsi nez ta, ktera se neuskutecni...drz smer a budu se velic tesit a myslim si, ze nebudu jediny az se to rozkrikne  =)

------------------------------------
pripadne, kdyz uz si budes hrat s kodem WME nechce se ti pridat klavesove zkratky na Add Point / Remove Point kdyz se tvori Region Entity?..je docela nepohodlne behat s mysi po cele obrazovce, kdyz vytvaris nejaky slozitejsi region o hodne bodech (konkretne nyni muj pripad)
« Last Edit: August 05, 2004, 11:38:36 PM by xcomex »
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #5 on: August 06, 2004, 06:48:56 AM »

pripadne, kdyz uz si budes hrat s kodem WME nechce se ti pridat klavesove zkratky na Add Point / Remove Point kdyz se tvori Region Entity?..je docela nepohodlne behat s mysi po cele obrazovce, kdyz vytvaris nejaky slozitejsi region o hodne bodech (konkretne nyni muj pripad)
Ony uz tam jsou, akorat to jaksi asi neni v dokumentaci :-[ Slouzi k tomu klavesy plus a minus na numpadu.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

xcomex

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
  • ...fatris...
    • View Profile
    • Patagonia ART
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #6 on: August 06, 2004, 06:32:49 PM »

super, potesils =)

...jen me tak napada, z osobniho hlediska, nedalo by se to dat i nekam na "levou stranu" klavesnice?..pokud mam v prave ruce mys, tak se mi dosti nepohodlne pouziva prave + / -  na Num...pripadne co takle dat do nastaveni moznost navoleni vlastnich klavesovych zkratek, jelikoz se asi neda zavdecit vsem -ale to je jen navrh
Logged

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #7 on: August 06, 2004, 06:48:00 PM »

Z osobniho hlediska si myslim, ze by bylo nejlepsi, kdybys byl levak...pripadne si poridil i druhou krysu na levou stranu, popripade si vyrobil sam klavesnici pro levaky:))
Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

xcomex

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
  • ...fatris...
    • View Profile
    • Patagonia ART
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #8 on: August 06, 2004, 11:14:23 PM »

Z osobniho hlediska si myslim, ze by bylo nejlepsi, kdybys byl levak...pripadne si poridil i druhou krysu na levou stranu, popripade si vyrobil sam klavesnici pro levaky:))

no Ty se divcino smejes, ale opravdu me to napadlo =)

...nerad bych abys to Mnemonicu bral jako doternost (stale neco =), i kdyz se to tak muze jevit -pouze verejne publikuji sve osobni poznatky, ktere nemusi byt  tak zcela v poradku ani vseobecne nejlepsi, ciste osobne -tak se pripadne nehnevej  =)
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #9 on: August 07, 2004, 08:03:53 AM »

Hehe ;D Ja to tak neberu, ale taky to nepovazuju za zadnou fatalni chybu a momentalne se snazim do starych toolsu uz prilis nezasahovat. Takze mozna v novych na to budu myslet ;)
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

xcomex

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 22
  • ...fatris...
    • View Profile
    • Patagonia ART
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #10 on: August 07, 2004, 12:37:04 PM »

fatalni -v zadnem pripade =)  ...je drobnmost a bylo to vicemene tak cileno -> "do budoucna az na to sahnes, tak si vzpomen na me"  =)
Logged

Noga

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #11 on: August 10, 2004, 10:22:58 PM »

super, potesils =)

...jen me tak napada, z osobniho hlediska, nedalo by se to dat i nekam na "levou stranu" klavesnice?..pokud mam v prave ruce mys, tak se mi dosti nepohodlne pouziva prave + / -
Logged

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #12 on: August 10, 2004, 11:48:52 PM »

Kdyz se tak pekne smejes levicaku, tak si davej pozor na pravou polovinu tvare, mohl by ti nejaky pravak napravit mineni:)))
Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #13 on: August 11, 2004, 02:44:20 PM »

Vida, sikovne umistena klavesova zkratka muze klidne i vyvolat flamewar mezi pravaky a levaky >:D
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz
Re: [WME] prejmenovani...
« Reply #14 on: August 11, 2004, 03:48:53 PM »

Vsadim se, ze jsi to od pocatku planoval! ...v pripade opravdove flamewar jsem mela pripraveny argument: Za to muze ale Mnemonic a jeho WME! :) To je mile, ze? :))
Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her
Pages: [1] 2  All
 

Page created in 0.022 seconds with 24 queries.