Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - hanser

Pages: [1] 2 3
1
Obecné fórum / First Reality na nové adrese...
« on: August 28, 2006, 11:04:39 AM »
Zdravím všechny a mám to potěšení oznámit, že internetová prezentace First Reality ne nachází na nové doméně: www.firstreality.cz
ps: a je tam i něco navíc ::)

2
Technické fórum / Export 3D postav do DirectX formátu - postup ;)
« on: August 01, 2006, 09:16:29 PM »
Zdravím všechny ;D

Docela často se ptáte, jak exportovat do Direct.X formátu z jiných 3D editorů, než je 3ds MAX, kde funguje námi všemi oblíbený Panda exportér. Pro nás v týmu byl export z XSI dlouhou dobu nepřekonatelný problém, až to teď!

Zde je postup:

1) Nejdříve si ze stránek společnosti Autodesk stáhněte exportně-importní plug-in pro FBX formát http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?siteID=123112&id=6839916 pro váš software (zde najdete pro XSI a Maya - pro jiné musíte hledat bohužel jinde) a pro 3ds max (poslední verzi)

2) Nainstalujte plug-iny. V XSI je nutné doinstalovat ručně, přímo ve spuštěném programu.

3) Pluginy obsahují generické kostry, které musí být použity při rigovaní postav. Taktéž musí být vypnuté všechny!! rozšiřující volby daného programu. Kostry je možné libovolně upravovat - obsahují všechno potřebné pro plnohodnoutnou animaci.

4) Po narigovaní a naanimování postavy je nutné vytvořit klíčový snímek na každém kloubu, který se pohybuje (nezávisle na kinetice kostry - musí být na všech, co se pohybují). Toho docílíme takzvaným plottováním animace.

5) Nyní postavu vyexportujte do formátu FBX. V nastavení exportéru ponechte vše v základních volbách, kromě: neexportujte kamery a světla a nepovolujte rozšířené možnosti (např. XSI)

6) Následně importujte postavu ve formátu FBX do 3ds MAX s nastavením importéru:
  • Geometries -> Skin -> More -> Skin modifier (nepodařilo se mi použít Physique)
  • Neimportujte kamery a světla
  • Zaškrtněte Markers
  • ...ostatní volby ponechte základní

7) Pokud je vše v pořádku, tak už je export klasický, jako při použití samostatné Pandy ;)


Tento postup je 100% funkční na Softimage XSI 5.0 Advanced a 3ds MAX8 SP3. Na ostatním software by však neměl nastat žádný větší problém. Soubory FBX lze navíc velmi dobře editovat přímo v Motion Builder - zřejmě vůbec nejlepší aplikaci na tvorbu animací.

Způsob exportu jsme pilovali více než 4 měsíce, ale vždy jsme narazili na nějaký problém. Až teď se nám poštěstilo - snad vám to bude k užitku!

POZOR UPDATE!
Při importu FBX formátu se občas vypne (nevím proč) v nastavení importéru funkce Rescale - ta MUSÍ být aktivní!

3
Technické fórum / Widescreen monitory
« on: June 14, 2006, 08:43:01 PM »
Zdravím  ;)

Tak mám zase po dlouhé době jednu technickou. Mám teď pár dní doma na vyzkoušení širokoúhlý LCD monitor (na filmy fakt bezva :o ), ale specielně u WME me mrzí, že nemá podporu pro širokoúhlá rozlišení. Možná by bylo dobré, kdyby v dialogu nastavení byla možnost povolit widescreen a na scénách ten zbytek dokreslit nějakým obrázkem, který by šel měnit pomocí skriptů.

Je to jen nápad, ale widescreen LCD se pomalu a jistě rozmáhají a je určitě škoda, když hráči musí vidět scénu mázlou do stran ::)

4
Obecné fórum / Všechno nejlepší B-i-g-b-o-s-s !!
« on: June 07, 2006, 12:21:21 PM »
Tak ti teda přeju všechno nejlepší k tvým narozeninám! Pořádně si je užíj!

 ::beer

5
Obecné fórum / First Reality má nový web (konečně)!
« on: April 16, 2006, 07:34:12 PM »
Zdravím celou WMA, všechny co název WMA neznají, i ty co se k WMA nehlasí ::) !!

Dnes jsem konečně nahrál na web novou verzi naší týmové prezentace. Moc informací tam zatím není, ale nějak se začít musí - alespo

6
Obecné fórum / Co si myslite o adventurach => diskutujme + anketa
« on: October 26, 2005, 10:17:52 PM »
Zajimalo by me jaky nazor mate vy vsichni na omni styl adventure her. Me osobne nevyhovuje a krome Post Mortem od legendarnich Microids (at je jim lehka zem) jsem nedohral zadnou takovou (a tuhle jsem hral jen kvuli velkemu jmenu a fajn zpracovani).

Me nejvice sedi bud pekna 2D grafika ve stylu 5 zenichu a 1 navic nebo kvalitne provedene 2.5D. Ikdyz takovy Broken sword mel jako uplne 3D take svuje kouzlo.

Jaky je Vas nazor na soucasne styly adventur a co si myslite o zanru celkove? Nezda se Vam, ze i pres velky pocet titulu na scene zanr upada?

7
Technické fórum / Export 3D animovanych objektu do MS3D, zn.: efektivne
« on: October 16, 2005, 06:20:17 PM »
Zdravim,
tentokrat se nebudu na nic ptat...dnes budu prispivat svoji troskou do mlyna  ;)

Mozna jste si nekdo uz vsiml drobnych problemu pri exportu postav v maxu do ms3d pomoci primeho exporteru. Musel se pouzivat skining modifier tools, kosti casto nesouhlasily, tak jak mely, pohyby panve do stran ci nahoru a dolu se musely dodelavat rucne v Milkshape, ...a dalsi neprijemnosti

...tomu vsemu je mozna konec!

Neni potreba MS3D exporter, ani skining modifier tools a dokonce ani Milkshape! Vsechno co potrebujete je .X file exporter, ktery si muzete podle navodu na MSDN sami zkompilovat nebo stahnout z teto adresy:

http://www.andytather.co.uk/Panda/directxmax_downloads.aspx

a pak uz jen staci jakykoli editor, ktery umi soucasne .X i .ms3d soubory...me se osvedcil fragMOTION:

http://www.fragmosoft.com.

Jedine na co muzete narazit je nastaveni exporteru. Problemy se zobrazenim modelu kosti pres asmotny model postavy. Nezoufejte... First Reality labs. to uz vyresilo :) Spravne nastaveni je zde:

3DS Max Objects: vse zaskrtnout krome Flip normals, u Optimized mesh zvolid "Optimized"
Animation: oznacit Matrix, 3DS Max ticks a frame rate...nevim jestli ma nejaky vliv na rychlost ve wme, ale ja mam 24
Texture & .fx files: podle vaseho uvazeni, ja ponechal zakladni
X File Settings: zalezi na vlastnostech editoru, ale ja nic nemenil

Snad to nekomu pomuze stejne jako me. Kdyz prijdete na lepsi zpusob, tak napiste...to same plati o problemech.

Zatim!

8
Obecné fórum / Zabava z jineho soudku
« on: October 13, 2005, 10:23:42 PM »
Tak me napadlo, ze by mozna nebylo od veci tady cas od casu zverejnit taky neco jineho nez otazky, problemy, atd... Proto jsem se rozhodl sem dat odkazy na dle meho nazoru bezva flashova videa. Mozna (asi urcite) je budete mnozi znat, ale stejne si myslim, ze to stoji za tech par minut:

Cow song - http://www.wimp.com/cowsong/
More sex - http://www.wimp.com/more/
...doporucuju se podivat az do konce  >:D
ps: bohuzel jsou obe v anglickem jazyce, ale myslim, ze pointa kazdemu dojde

Prijdejte taky sve prispevky, at je nejaka sranda!

9
Technické fórum / Zalomeni radku
« on: October 10, 2005, 10:10:58 PM »
Zdravim, resim ted takovy problem. Potrebuju v textu nacitanem ze string.tab zalomit v urcitem miste radek. Primo ve scriptu se mi to podarilo pomoci ASCII znaku pro novy radek, ale pokud se posim to same pouzit v tabulce textu, tak cele WME spadne, resp. se vubec nespusti. Je nejaka jina moznost?

Diky!

10
Obecné fórum / Vse nejlepsi kiro!
« on: October 07, 2005, 06:41:01 PM »
Ted jsem si vsimnul, ze ma dnes kiro narozeniny (15). Tak ti preju vsechno nejlepsi, hodne uspechu, jeste vic holek a at ti vyjde vsechno do ceho se pustis (...a tim nemyslim jen adventrury  ;) )

 ::beer ::thumbup ::beer ::thumbup ::beer ::thumbup ::beer ::thumbup ::beer

11
Technické fórum / Scollovani sceny ve 3D
« on: October 02, 2005, 12:07:19 PM »
Jsem zpet a se mnou dalsi dotaz  ;)

Zkousim jen tak udelat 3D scrollovanou scenu a mam problem s geometrii sceny. Pozadi ma rozmery 1024x768, geometrie 1024x768 a rozliseni hry je 800x600. Vsechno funguje; scena se posouva podle toho kde je actor, vsechny regiony funguji, ale geometrie jakoby nefungovala, nebo byla posunuta...nevim.

Co s tim? Jo...a jeste...kdyz se scena scrolluje v Y-ose, tak se docela seka, resp. posun je trhany. Mam tak pomaly pocitac ::) nebo se to da nejak odstranit?
EDIT: jeste mi tu zbyva jeden problem. Kdyz actor mluvi, tak je relativni pozice titulku nejak divne posunuta nahoru. Vubec nevim, jak to opravit.

Diky!

12
Technické fórum / PlayAnimChannel
« on: September 27, 2005, 06:17:57 AM »
Zdarec...uz dlouho jsem se na nic nezeptal, ale ted bych potreboval neco objanit. Jak funguje PlayAnimChannel ? Ja jistou predstavu mam, ale chtel bych vedet k cemu presne je urcena, co dela a co potrebuje pro funkcnost.

Diky!

13
Game announcements / New project ALTERNATIVA
« on: September 03, 2005, 09:37:31 PM »
Now, we have finished web of our team and presentation of our project. Some information are on WME Wiki and then on our web http://firstreality.ic.cz where are also pictures.

I hope, that you will like ALTERNATIVA, but there are only some pictures and text :)

14
Technické fórum / Novy projekt ALTERNATIVA
« on: September 03, 2005, 09:21:56 PM »
Ted jsme dokoncili stranky naseho teamu a prezentace naseho projektu. Nejake informace neleznete jednak ve WME Wiki a pak na nasich strankach http://firstreality.ic.cz kde je i nekolik obrazku.

Doufam, ze se Vam bude ALTERNATIVA libit, ikdyz zatim jen z obrazku a nekolika radku textu :)

15
Technické fórum / Alpha mapa u textur 3D actoru
« on: August 19, 2005, 01:06:18 AM »
Zdravim, tak jsem narazil na dalsi, pro me "neprekonatelnej" problem. Zajimalo by me jestli lze u textur 3D actoru pouzit alpha mapu nebo alespon transparentni barvu. To by se nam strasne moc hodilo pro tvorbu realistickych vlasu. Pokud to neni mozne, tak by me zajimalo, jestli to nahodou nebude mozne v budoucnu a pokud ani to se mi nesplni...vymyslime to jinak  :(

Diky  8)

Pages: [1] 2 3

Page created in 0.038 seconds with 16 queries.