Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Pages: [1] 2 3  All

Author Topic: New game.....  (Read 33474 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
New game.....
« on: May 19, 2007, 10:31:06 AM »

Ahoj,
rozhodla jsem se že si taky vytvořím adventuru a už mám hotový scénář, dneska večer se chystám pustit i do WME. Bude to adventura o pirátech ( trošku z Karibiku )a chtěla bych se zeptat, co si o tom myslíte.

Popis: Hlavní postava nyní přebývá na lodi kapitána Felonyho, který ho ,,vyzvedl" z jeho potápějící se lodi a od té doby rekvíruje hlavní postava Jack spolu s Felonym. Jednoho dne však dojde Felonymu trpělivost a vysadí Jacka na osamělý ostrov. Jack se z něj rozhodne rychle dostat, zničit Felonyho a získat jeho loď, ale na jeho adventure cestě se objeví spousta komplikací.
prosím pište co si o tom kusu story myslíte.. :)
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: New game.....
« Reply #1 on: May 20, 2007, 09:11:32 AM »

co to prosím znamená rekvírovat? :)

(slovník cizích slov uvádí "zabírat, vymáhat v období nouze, zejm. války", což mi nějak k tomu, co tam spolu dělají nesedí)

Jinak držím palce!
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #2 on: May 20, 2007, 09:59:44 AM »

co to prosím znamená rekvírovat? :)

(slovník cizích slov uvádí "zabírat, vymáhat v období nouze, zejm. války", což mi nějak k tomu, co tam spolu dělají nesedí)

Jinak držím palce!

rekvírovat - krást, loupit... :) a ještě bych chtěla  poprosit jestli byste mi někdo nedoporučil nějaký grafický program, zkouším je a zatím se mi líbí jen PhotoFiltre - na 3D nemám chuť takže Blender asi ne ;D
« Last Edit: May 20, 2007, 10:04:27 AM by Kresli »
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: New game.....
« Reply #3 on: May 20, 2007, 11:43:28 AM »

Pokud nechceš investovat, asi bych doporučil Gimp, ale máme zde na fóru poměrně dobrý thread, ve kterém nalezneš seznam
použitelného software, který je buď freeware nebo shareware.

http://forum.dead-code.org/index.php?topic=998.0
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #4 on: May 20, 2007, 04:52:51 PM »

díky za tip, ten Gimp jsem zkoušela už ráno ale nešel napadlo mně jestli to není protože jsem ho jednou už měla a odinstalovala ale pak blik cvak příjem musím mít ty knihovny či co takže už to funguje díky ::rock
  :)
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Problém s Net Framework
« Reply #5 on: May 24, 2007, 05:07:54 PM »

Prohlížela jsem si složku WME DevKit a narazila jsem na StringTable Manager ale nefungoval a chtěla jsem to tedy přeinstalovat. Na začátku instalace se objevilo abych navštívila stránky NET Framework na stránkách Microsoftu. Musím tam ten program nebo co to je mít? A pokud to WME potřebuje, neudělá tenhle program něco s Windowsama?
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: New game.....
« Reply #6 on: May 24, 2007, 06:02:42 PM »

.NET Framework je platforma primo od Microsoftu, takze s Windowsama by nic udelat nemela :) Dokonce novejsi verze Windows uz ji obsahuji primo v sobe.
Z WME nastroju potrebuje .NET Framework jen String Table Manager a ladici konzola. Ty, jako zacatecnik, se asi bez techhle dvou nastroju obejdes, takze jestli nechces, tak .NET Framework instalovat nemusis (zatim).
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #7 on: May 24, 2007, 08:07:06 PM »

.NET Framework je platforma primo od Microsoftu, takze s Windowsama by nic udelat nemela :) Dokonce novejsi verze Windows uz ji obsahuji primo v sobe.
Z WME nastroju potrebuje .NET Framework jen String Table Manager a ladici konzola. Ty, jako zacatecnik, se asi bez techhle dvou nastroju obejdes, takze jestli nechces, tak .NET Framework instalovat nemusis (zatim).
Takže pokud chci kecací trochu akční středně dlouhou adventuru obejdu se bez toho? :)
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Question..
« Reply #8 on: May 24, 2007, 08:11:42 PM »


Jo a ještě jedna malinká otázka - kolik otázek týdně je pro vás únosných? ;D já jen aby vám ze mně nevstávaly hrůzou vlasy na hlavě? :D
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Postava skript
« Reply #9 on: May 27, 2007, 09:37:58 AM »

Prosím když chci aby se vedlejší postava v intru pohybovala jen doleva a doprava můžu použít tenhle skript?


; $EDITOR_PROJECT_ROOT_DIR$ ..\..\..\

ACTOR {
  NAME = "pirate"
  CAPTION=""
  SCALABLE = TRUE
  INTERACTIVE = FALSE
  X = 400
  Y = 460
  SCRIPT="actors\pirate\pirate.script"

  FONT = "fonts\outline_red.font"
;-------------------------------------------------------------------------------
  WALK {
    SPRITESET {
      LEFT       = "actors\pirate\ll\walk.sprite"
      RIGHT      = "actors\pirate\rr\walk.sprite"
   
    }
  }
}
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: New game.....
« Reply #10 on: May 27, 2007, 11:26:06 AM »

Ano, neni nutne definovat vsech osm smeru pro chuzi, staci aspon jeden. Nicmene asi budes muset taky definovat minimalne jeden smer pro animaci otaceni a stani na miste.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #11 on: May 27, 2007, 07:59:10 PM »

Ano, neni nutne definovat vsech osm smeru pro chuzi, staci aspon jeden. Nicmene asi budes muset taky definovat minimalne jeden smer pro animaci otaceni a stani na miste.
Díky ale to teda bude práce...když si jen přestavím těch postav které kreslím jen tak z ničeho..jsem byla plná optimismu že to stihnu v polovině léta a teď ..:-\
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: New game.....
« Reply #12 on: May 27, 2007, 09:47:40 PM »

musim Te zklamat. Je jen malo cinnosti, ktere zerou cas vic nez vyvoj pocitacove hry. Na druhou stranu to ale stoji za to. ;)
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

Kresli

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: New game.....
« Reply #13 on: May 28, 2007, 01:41:54 PM »

musim Te zklamat. Je jen malo cinnosti, ktere zerou cas vic nez vyvoj pocitacove hry. Na druhou stranu to ale stoji za to. ;)
to věřím  :D rozhodně se do toho pouštím...WME je úžasný program...už to mám docela projetý co a jak (tak nějak přibližně  :)) akorát nemám tušení jak udělám exe soubor a ten pak zabalím do instalace? ???
Logged
Never say something doesn´t work because always an idiot doesn´t know that it doesn´t work and he´ll do it. :D

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: New game.....
« Reply #14 on: May 28, 2007, 07:45:01 PM »

Kdyz chces hotovou hru, musis ji zkompilovat. Na to slouzi v Project Manageru klavesa F7. Ta vytvori v adresari packages hotovou spustitelnou hru. ;)
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet
Pages: [1] 2 3  All
 

Page created in 0.02 seconds with 23 queries.