Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Pages: [1] 2  All

Author Topic: Nový projekt Brána do budoucnosti  (Read 15264 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Nový projekt Brána do budoucnosti
« on: October 30, 2005, 05:06:41 PM »

Očekávaná hra Stroj času byla změněna. Nový název hry je Brána do budoucnosti. Částečně byl změněn příběh a hlavně vylepšujeme grafiku hry!

Web o týmu a ukázkách ze hry je zde: http://www.tjeststudio.wz.cz
Doufáme že se vám tato hra bude líbit  :)
Logged

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #1 on: October 31, 2005, 11:24:10 AM »

Ahoj,
tak ja tedy zacnu s komentovanim, kdyz se k tomu zatim nikdo jiny nema.
Prvne bych chtela upozornit, ze ve firefoxu se po par sekundach automaticky nespusti vas web:-) Dobre, klikam, to umim. Pak mam malicky problem s odkazy, na ktere vedou "prazdne stranky" stylu: Omlouvame se, ale jeste tu nic neni atd. Nejak mi vzdycky unika smysl techto linku, je to takovy nesvar, nevim proc tak rozsireny:)
Ale radeji se presunu na samotny projekt. Dej neni sice originalni, ale proc ne, me osobne se takovehle veci s casem vzdy libily. Na druhou stranu nazev adventury evokuje hned nekolik proflaknutych veci, namatkou me napada Hvezdna brana, Navrat do budoucnosti (to i dejove, ze:-). Kdyz tak o tom premyslim, tak tenhle namet je opravdu hodne opotrebovany a nevim proc me ted napadl i Čáryfuk:-)
No a ted k obrazkum:
V podstate vidime jeden obrazek natoceny z nekolika stran, jinak osvetleny atd.
Mam jednu pripominku k te lampe, co je nad stolem. Svetlo dopadajici na stul tedy opravdu nevypada jako svetlo. Celkove by si to chtelo pohrat se svetly/stiny v tehle lokaci, coz si myslim ze 3D skvele umoznuje, opravte mne, jestli se moc pletu:)
Celkove je lokace takova malobarevna, coz byl asi ucel, sklep nemuze hyrit barvama chapu, presto ale z obrazku necitim zadnou atmosferu. Napada me primer k Mrtvemu Mestu, kde je atmosfera citit z kazde lokace..tak by to melo byt. Ale verim, ze se s tim da neco udelat:)
Pak je tu obrazek profesora?...rozhodne bych na stranky jako ukazku nevolila postavicku, ktera vypada jako z reklamy na Red Bull:) Ty ruce fakt moc..:-)))
Muj prispevek vyzniva pravda kriticky, ale dle meho nazoru se vsim se da neco delat a vase hra je teprve ve vyvoji, takze muzete predelavat do aleluja (pokud chcete tedy:)

Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

PMLojza

  • Guest
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #2 on: October 31, 2005, 10:47:17 PM »

Čau,

ta hra je supr!!!!!!!!!! Uš se moc tgěším, az to dokončíte. Taky jsem kdysi skousel udělat advetůru ve wme, bylo to pojkracovani Posla smrti, ale nesehnal jsem pak
Logged

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #3 on: October 31, 2005, 10:48:39 PM »

PM Lojza: a Ty jsi taky za NATem? :D
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

zvidacek

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #4 on: November 03, 2005, 08:02:29 AM »

Rozhodl jsem se připojit pár mých poznámek k uveřejněné presentaci. Předně jsem, po předcházející presentaci projektu mladším bráchou, příjemně překvapen uveřejněnými obrázky. Pokud takto bude vypadat celá hra nebude to špatné ( tedy po stránce grafiky).

Pokud chcete pár kritických poznámek, tady jsou ( a přeberte si to jak chcete ).
Obrázek les :
 - podle mne příliš stromů v popředí a suché nekorespondují s pozadím. Trochu bych to proředil dal tam i nějaký menší zelený stromek, přidal nějaký ten mech na kůře popřípadě ozelenil některou spodní větev. Stromy jsou příliš symetrické - čiší z toho kopírování.
 - Tráva nevypadá moc relisticky - do popředí bych dal nějaký hlubší stín ( popřípadě nějakou cestičku - písek se nemusí tak prokreslit)
 - předměty v trávě jsou dost velké ( pokud to byl záměr ) tak větve stromů nejsou v poměru. Při tomto bych v trávě rozeznal i nějaký ten hříbek.

Obrázek profesora
 - nevím čeho je profesor, ale obecná představa profesora je spíše Einstein - roztržitý, neupravený génius, který pro svou inteligenci se příliš o sebe nestará

Obrázek sklepu
 - není mi jasné odkud pochází zdroj osvětlení sklepu, proč Brána je na nějakém podstavci a je nutné k ní stavět lešení.
 - Obrázek není v poměru (tedy pokud se jedná o sklep.( výška stolu je 75cm, dveře do sklepa jsou široké 60 - 70cm a vysoké 197 cm )
   Výška stropu by podle toho byla někte kolem 4m ( na sklep neobvykle moc) a dekortivní pavučina by měla v pruměru cca 1m.
   
Logged

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #5 on: November 03, 2005, 04:14:48 PM »

Nejsem si také jistý s logikou příběhu: píše se rok 1970, zdědil sklep po rodičích - tito jej asi moc nezkoumaly protože profesor zkoumá a objevuje objevuje bránu po dědečkovi -  kdy asi tak dědeček mohl záhadně zmizet? Mně to vychází někde do  1800 - 1900.
Není sice jasné z čeho a jk Bránu děda vyrobil, ale design je příliš moderní - což také asi nebude rozjíždět mechanismus ve skřínií na pojistku.
No a kdo do sklepa zavedl elektřinu? Pokud někdo z rodičů, tak by o tom profesor musel vědět a ne být překvapen tím co našel.

Hoj..
Ten dědek se taky ztratil kolem roku 1970! A v tomto roku už pojistky a elektřina byla ne?
Takže nejdřív se ztratil ten dědek a ihned potom zemřeli ty rodiče!  
Dobrá řeknu ti že ve hře pak přijdeš na to že dědek zemřel když zkoušel tu bránu do budoucnosti, prostě se ta brána porouchala-proto se ten dědek záhadně ztratil!
A věci z čeho je ta brána si myslím že už taky byly!  ;)



« Last Edit: November 03, 2005, 04:43:44 PM by Stanley (TjestStudio) »
Logged

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #6 on: November 03, 2005, 04:24:03 PM »


 - není mi jasné odkud pochází zdroj osvětlení sklepu, proč Brána je na nějakém podstavci a je nutné k ní stavět lešení.
 - Obrázek není v poměru (tedy pokud se jedná o sklep.( výška stolu je 75cm, dveře do sklepa jsou široké 60 - 70cm a vysoké 197 cm )
   Výška stropu by podle toho byla někte kolem 4m ( na sklep neobvykle moc) a dekortivní pavučina by měla v pruměru cca 1m.
 
 
Zdroj světla sklepu - asi nejspíš jde od té lampy od stolu (nevím jak to grafik myslel)  :-[
Sklep - no tak že tento sklep je speciální (přímo na tu bránu) proto je tak vysoký strop! Sklep je hodně nízko v podzemí  :) :)
Logged

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #7 on: November 03, 2005, 04:33:54 PM »


 - předměty v trávě jsou dost velké ( pokud to byl záměr ) tak větve stromů nejsou v poměru. Při tomto bych v trávě rozeznal i nějaký ten hříbek.


Myslím že ty předměty zas tak velké nejsou  8)
dvě krabice, jedna pneumatika ze předního kola traktoru, a vejfuk (nevím co ti na tom připadá tak velkého ???)
A hříbky tam budou  :)
Logged

zvidacek

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #8 on: November 03, 2005, 11:25:56 PM »


 - není mi jasné odkud pochází zdroj osvětlení sklepu, proč Brána je na nějakém podstavci a je nutné k ní stavět lešení.
 - Obrázek není v poměru (tedy pokud se jedná o sklep.( výška stolu je 75cm, dveře do sklepa jsou široké 60 - 70cm a vysoké 197 cm )
   Výška stropu by podle toho byla někte kolem 4m ( na sklep neobvykle moc) a dekortivní pavučina by měla v pruměru cca 1m.
 
 
Zdroj světla sklepu - asi nejspíš jde od té lampy od stolu (nevím jak to grafik myslel)  :-[
Sklep - no tak že tento sklep je speciální (přímo na tu bránu) proto je tak vysoký strop! Sklep je hodně nízko v podzemí  :) :)


Předně nechtěl jsem tě nijak popudit..... to že dědeček zmizel bránou jsem se samozřejmě doftípil - dá se pak onen děda použít i v nějaké lokaci jako pomocník v nějakém problému popřípadě spojenec - pokud jste jej nenechali opravdu umřít.

Osvětlení sklepu nepochází z lampy na stole na to je moc malá a má úzké světlo. Opravdu bych ještě více potemněl scénu a nechal působit jen osvětlení některých částí ... například sklepní okénko vrhá celkem pěkné světlo....
Toto ale berte jen jako můj názor a nemusíte jej vůbec akceptovat
Logged

zvidacek

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #9 on: November 03, 2005, 11:28:15 PM »


 - předměty v trávě jsou dost velké ( pokud to byl záměr ) tak větve stromů nejsou v poměru. Při tomto bych v trávě rozeznal i nějaký ten hříbek.


Myslím že ty předměty zas tak velké nejsou  8)
dvě krabice, jedna pneumatika ze předního kola traktoru, a vejfuk (nevím co ti na tom připadá tak velkého ???)
A hříbky tam budou  :)


Pokud bys zmenšil předměty v trávě - nemusíš vykreslovat tak detaily trávy a bude to podle mne víc realistické..... Něco ve smyslu oddálení zoomu u foťáku......
Logged

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #10 on: November 04, 2005, 08:24:34 AM »



  Předně nechtěl jsem tě nijak popudit..... to že dědeček zmizel bránou jsem se samozřejmě doftípil - dá se pak onen děda použít i v nějaké lokaci jako pomocník v nějakém problému popřípadě spojenec - pokud jste jej nenechali opravdu umřít.


Hi
No dědek se ztratil do nějakého jiného roku a ne do roku do kterého jdeš ty (hl. postava)!  :)
Ale najdeš v té hře jeho pomocníka (on mu pomáhal s tou bránou)  ;)
Logged

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #11 on: November 04, 2005, 08:27:27 AM »


Pokud bys zmenšil předměty v trávě - nemusíš vykreslovat tak detaily trávy a bude to podle mne víc realistické..... Něco ve smyslu oddálení zoomu u foťáku......
Hele nemůžeš čekat od toho grafika něco extra - dá se říct že je to začínající grafik  ;)
Logged

zvidacek

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #12 on: November 04, 2005, 02:24:21 PM »


Pokud bys zmenšil předměty v trávě - nemusíš vykreslovat tak detaily trávy a bude to podle mne víc realistické..... Něco ve smyslu oddálení zoomu u foťáku......
Hele nemůžeš čekat od toho grafika něco extra - dá se říct že je to začínající grafik  ;)

Hi
já samozřejmě nic od tvého grafika neočekávám, ale ty asi ano.... Jinak tyto mé připomínky ber spíše jako pohled nezaujatého člověka. V žádném případě nic nezhazuji a grafika nevypadá špatně a jelikož má šanci být lepší ( dle mého názoru jednoduchými úpravami  ) tak proto tyto mé bláboly.
Logged

PMLojza

  • Guest
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #13 on: November 05, 2005, 07:10:45 PM »

A mně se ted les teda lýbí! je husteJ! Zvlást ta pneumatika!!!!!
Logged

Stanley

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 61
    • View Profile
    • http://www.tjeststudio.cz
Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« Reply #14 on: November 05, 2005, 10:39:04 PM »

A mně se ted les teda lýbí! je husteJ! Zvlást ta pneumatika!!!!!

dík!
Logged
Pages: [1] 2  All
 

Page created in 0.221 seconds with 24 queries.