Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

For WME related articles and tutorials visit WME Resource Center.

Author Topic: Chyba při nastavení průhledné barvy spritu. "VY  (Read 5265 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pirko7

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 166
    • View Profile
Chyba při nastavení průhledné barvy spritu. "VY
« on: July 13, 2009, 10:44:42 AM »

Ahoj, před týdnem jsem se setkal s problemem kdy jsem postavě nastavil jako pruhlednou barvu ve spritu klasickou ružovou. Barvy se perfektně schodovaly, ale růžová byla furt ružovou a né průhlednou. Myslel jsem si, že jsem hold použil o kapku jinou barvu ikdyž na oko to bylo celkem dobře shodný. Dnes jsem se s problemem setkal znova, když mi jiný grafik (animator), poskytnul zase tu klasickou ružovou. Zase se nedala nastavit na pruhlednou a to jsem skusil snad všechny růžový. Je chyba u mě nebo je možná chyba WME?
« Last Edit: August 04, 2009, 10:09:31 AM by pirko7 »
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Chyba při nastavení průhledné barvy spritu.
« Reply #1 on: July 13, 2009, 11:17:50 AM »

Kazdej lepsi grafickej editor ti dokaze zobrazit RGB barvy. Tak se podivej, jestli je to opravdu 255, 0, 255. Od oka se to fakt zjistovat neda.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

dream

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Chyba při nastavení průhledné barvy spritu.
« Reply #2 on: July 13, 2009, 01:36:45 PM »

Ahoj, před týdnem jsem se setkal s problemem kdy jsem postavě nastavil jako pruhlednou barvu ve spritu klasickou ružovou. Barvy se perfektně schodovaly, ale růžová byla furt ružovou a né průhlednou. Myslel jsem si, že jsem hold použil o kapku jinou barvu ikdyž na oko to bylo celkem dobře shodný. Dnes jsem se s problemem setkal znova, když mi jiný grafik (animator), poskytnul zase tu klasickou ružovou. Zase se nedala nastavit na pruhlednou a to jsem skusil snad všechny růžový. Je chyba u mě nebo je možná chyba WME?

Ahoj,

kedysi sme mali rovnaký problém, ako riešiš ty. Grafik mal 3D model, ktorý vyrenderoval s pozadím ružovej farby. Keď som to dal do WME, zobrazovali sa mi okolo celej postavy ružové okraje.

Najjednoduchšie riešenie, čo sme vtedy našli bolo, že sme prešli na iný formát (z bitmapy) a to na .png, kde sme používali klasický Alpha kanál. Okrem iného, existuje viacero hĺbok .png formátu, takže si máte naozaj z čoho vybrať:).

Len ako perličku, ak si hral Nibiru (stačí demo), v tej druhej kapitole, ako sa otvára závora, vidieť tiež ružový okraj:) To je len jedna z viacej chýb, čo som v tej hre našiel:)).

Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Chyba při nastavení průhledné barvy spritu.
« Reply #3 on: July 13, 2009, 02:13:56 PM »

Pouzit misto pruhledne barvy alpha kanal je urcite dobre reseni, ktere stoji za zvazeni.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

pirko7

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Chyba při nastavení průhledné barvy spritu.
« Reply #4 on: July 13, 2009, 02:58:34 PM »

Ano to je pravda, proto jsem mu dneska řekl ať mi uděla barvu světle zelenou přesně na toto čislo kterou jsem použil, myslím že to bylo zrovna 0,255,0 obrazek byl v *.JPG a stale zustavala barva kolem. Je šance , že JPG s tím muže mít komplikace?
Logged

dream

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Chyba při nastavení průhledné barvy spritu.
« Reply #5 on: July 13, 2009, 03:00:37 PM »

Ano to je pravda, proto jsem mu dneska řekl ať mi uděla barvu světle zelenou přesně na toto čislo kterou jsem použil, myslím že to bylo zrovna 0,255,0 obrazek byl v *.JPG a stale zustavala barva kolem. Je šance , že JPG s tím muže mít komplikace?

Tak to je zvláštne. Na takéto veci by som .JPG nepoužíval:)) A skúšali ste aj výstup z iného programu?
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Chyba při nastavení průhledné barvy spritu.
« Reply #6 on: July 13, 2009, 03:03:08 PM »

NIKDY nepouzivej jpg pro sprajty s pruhlednosti. Diky ztratove kompresi barevna plocha na jpg obrazku nikdy neni jednolita.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

dream

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Chyba při nastavení průhledné barvy spritu.
« Reply #7 on: July 13, 2009, 03:06:15 PM »

NIKDY nepouzivej jpg pro sprajty s pruhlednosti. Diky ztratove kompresi barevna plocha na jpg obrazku nikdy neni jednolita.

Tak presne niečo také som chcel povedať:) Mnemonic, ak sa nemýlim, máš to aj napísané v dokumentácii, že .jpg je najlepšie iba na pozadia. Všetko ostatné riešim cez .png :).
Logged

pirko7

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Chyba při nastavení průhledné barvy spritu. "VY
« Reply #8 on: July 14, 2009, 03:23:52 PM »

Ano děkuju vám oboum, dám si na to už pozor. :-) Já jinak používám Png, akorad tohle mi dal nový animator a né náš grafik.
« Last Edit: August 04, 2009, 10:09:18 AM by pirko7 »
Logged
 

Page created in 0.051 seconds with 20 queries.