Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: Herní projekt  (Read 5862 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cador Games

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 3
    • View Profile
Herní projekt
« on: October 25, 2006, 05:15:50 PM »

Zdravím všechny! jsem začátečník, scriptovat neumím, ale přesto si tvrdě jdu za tím, že si vytvořím hru. A chci si vytvořit vlastní adventuru, jejíž námět i scénář mám v hlavě okolo jednoho roku, tak sem to už sepsal, začal jsem psát dialogy a co je už napsané, tak jsem začal i dabovat a schánět ostatní na dabing. DLouho jsem hledal engine, který by byl nejvhodnější, našel jsem jich mnoho. Visionaire, Adventure maker, AGS a hlavně WME. Můj původní plán byl takový, že hru naprogramuju ve Visionaire. Jenomže jsem pozorně nečetl licensi a tak jsem projekt nemohl uložit, jako .exe. Což bylo naprosto vyloučené. To samé platilo o AM - tam jsem sice sehnal plnou verzi, AM však bylo nevhodné a jeho možnosti nebyly takové, jaké jsem potřeboval. AGS a WME tedy zůstali jako poslední šance. na AGS se mi nelíbilo rozhrání a tak jsem se v něm nezorientoval. Po pár pokusech to bylo lepší, ale tak nějak to nebylo ono. Tak jsem zkusil WME, zkoušel jsem vytvořené v něm, a došel jsem k závěru, že právě WME bude to pravé pro mě. JENOMŽE - jak jsem řekl, scriptování mi nikdy moc nešlo ( nějaký hoodně jednoduchý stránky bych možná udělal ), ale jinak jsem naprostý neprogramátor a tak. Ale každopádně se moji volbou stal wintermute, protože se mi z těch všech ostatních zamlouval nejvíce. Teď jen trošku studovat ten script. Budu se to učit, resp. snažit pochopit během kreslení grafiky. Jak nejlépe se to dá naučit kromě toho, že budu řádně zkoumat demogame? začal jsem pročítat help, který se mi stáhl i s WME. Snad se do toho programování někdy dostanu. Jakmile budou nakresleny pvní lokace a postavy, zveřejním je, abyste dostali obraz o mých grafických kvalitách. Zatím vás všechny zdravím a obdivuju ty, kteří už s WME něco vytvořili ( off studio, Nihilis a všichni ostatní ) no a nakonec chci vzdát obdiv Mnemonicovi, protože naprogramoval určitě skvělý editor. Teď nemluvím z vlastní zkušenosti, ale podle her, které byly vytvořeny v něm soudím, že to tak asi bude.
Logged

Tinny

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Herní projekt
« Reply #1 on: October 30, 2006, 09:44:33 AM »

Ahoj. Tak přeji výdrž a hodně štěstí. Budeme rádi, když nám potom ukážeš něco se své tvorby.

P.S. já mám v hlavě (a částečně na papíře) už 5 let asi 3 různé příběhy, přičemž dva z nich mají dokonce dva díly. Ovšem zřejmě to nikdy nezrealizuji :)
Logged

Cador Games

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Herní projekt
« Reply #2 on: October 30, 2006, 03:01:47 PM »

jo díky za popřání, určitě se budu pekelně snažit. Vzhledem k tomu, že na tom všem pracuju sám, ukázky grafiky budou až za hodně dlouho. Momentálně se zaměřuju na ten HELP a taky na webové stránky našeho, resp. mého týmu. Jinak jestli máš tolik příběhů a dokonce i na papíře, určitě by si něco z toho mohl zrealizovat  ;D, nejhorší je, že už teď mám v hlavě kupu nápadů a dokonce i námětů na další hry, to není moc dobré. Taky se může stát, že z tohoto projektu sejde na udělám něco žánrově někde úplně jinde :-\
Logged

NaRCo

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 38
    • View Profile
    • NaRCoNoMiCOn
Re: Herní projekt
« Reply #3 on: November 16, 2006, 01:54:28 AM »

Však ono tě to časem přejde  ;). Nadšení a tlaky v mozku v podobě nápadů se časem vytratí a ty zjistíš, že tvorba gamesek není zas až taková sranda a vykašleš se na to, jako hromada podobných nadšenců. Ale doufám, že nějaký čas vytrváš a alespo
Logged

Cador Games

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Herní projekt
« Reply #4 on: November 18, 2006, 10:16:51 AM »

hm, já teda moc dobře vím, že tvorba gamesek není žádná sranda a tlaky v mozku z nějakech nápadů už postoupili na konkrétní věc...nejsem jeden z mnoha nadšenců, až takové nadšení z toho nemám, jednoduše už to postoupilo dál a já to teď nehodlám vzdávat nebo ukončovat...
Logged

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz
Re: Herní projekt
« Reply #5 on: November 18, 2006, 07:05:50 PM »

A to je spravne! drzim palce:)
Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her
 

Page created in 0.043 seconds with 21 queries.