Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - MartyB

Pages: [1]
1
Technické fórum / 3D geometrie
« on: March 03, 2013, 04:09:15 PM »
Zdravím,

chtěl bych se optat na pár věcí, jelikož nejsem v tom příliš zběhlý tak snad bude někdo tak hodný a poradí :)

1. Vytvořil jsem si v Blenderu 3D scénu a vyrenderoval image jako pozadí, který jsem vložil do WME, ale nyní bych potřeboval vytvořit 3D geometrii kvůli pohybu postavy, ale nevím jak na to.
2. V Blenderu jsem vytvořil jednoduchý model, ale při exportu do *.3DS mi nefunguje kamera... (resp. když vložím geometrii do WME tak na záložce 3D si přidám onen soubor, ale nedá mi to na výběr kameru.

Poradí mi prosím někdo...?  :'(

Za všechny rady či názory předem moc děkuji...

2
Technické fórum / Jak vytvořit okno s nastavením hry...?
« on: December 31, 2012, 06:00:33 PM »
Zdravím příznivce adventurek,

chtěl bych poprosit kohokoliv, kdo by my mohl pomoci... potřebuji v hlavním menu vytvořit po kliknutí na tlačítko "setup" okno kde by se dala nastavit hlasitost zvuků a hudby, popřípadě zapnutí a vypnutí titulků. Jelikož absolutně nevím jak na to, tak bych uvítal jakoukoliv radu...

Za případné rady či návody předem mnohokrát děkuji :)

3
Technické fórum / WME 2
« on: December 19, 2012, 09:08:42 AM »
Zdravím všechny příznivce WME a autora Mnemonica  :),

můj dotaz bude směřovat nejspíš k autorovi tohoto skvělého nástroje...

1. chtěl bych se zeptat, někde jsem se dočetl, že je v plánu WME 2.0, kdy je naplánováno jeho vydání a jestli bude free jako doposud starší verze...

2. bude k WME 2.0 i český manuál... (nejsem tak zběhlý v angličtině  )

3. co bude nabízet nového a zda-li je pravda jak jsem se dočetl, že bude vhodný i pro neprogramátory...

Za případnou odpověď předem děkuji. (Ať žijou adventury  ;))

4
Technické fórum / Rada s inventářem
« on: January 27, 2012, 01:16:52 PM »
Zdravím,

na úvod bych chtěl napsat, že začínám s Wintermute enginem (mimochodem je vážně skvělej nástroj) a potřeboval bych trochu poradit. Už jsem zkoušel pár věcí a také jsem shlédnul všechny tutoriály na YouTube od "ahedov" a tak nějak chápu jak na to v podstatě to není ani tak moc složité. Zkouším si vytvořit pro začátek takovou menší adventurku a chtěl bych mít vše vyladěné. Ale co se týká mého problému s inventářem, "chtěl bych mít inventář podobný jako je v poslovi smrti 2 a 3", jedná se tedy o toto:

1. chtěl bych mít průhledný pozadí inventáře (to jsem udělal ve Photoshopu jako černý pruh a 50% průhledností ve formátu *.png, což mi ve hře funguje) tak snad jsem to udělal dobře, nebo existuje nějaký jiný způsob...?

2. co se týká rolovacích šipek inventáře, rád bych aby se zobrazily (zaktivovaly) až při přesáhnutí počtu předmětů které se vejdou na obrazovku, pokud předmětů bude méně aby šipky nebyly viditelné. Jak na to...?

3. mám vytvořené předměty, také ve formátu *.png, ale problém je v tom, že když je předmět úzký (např. tužka) tak kurzor myši v inventáři zaktivní až když najedu na předmět, což u slabé tužky je celkem problém, musím najet kurzorem přesně na daný úzký pedmět. Otázka zní zda-li je možné aby byl kurzor aktivní už při najetí na dlaždici předmětu v inventáři...? Popřípadé na najetí na tuto dlaždici se předmět o trochu zvětšil...?

Za odpovědi... popřípadě nějaké to řešení předem moc děkuji, a držím palce všem co dělají adventury, však jsou to nejlepší hry  :) a hlavně velký dík Mnemonicovi za skvělý engine  :)

Pages: [1]

Page created in 0.02 seconds with 18 queries.