Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: Lokalizace II  (Read 4666 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Lokalizace II
« on: July 03, 2005, 09:39:28 AM »

Zdravim, chci se zeptat, jak se resi celkova lokalizace hry. Je mi jasne, ze se veskere texty nacitaji ze souboru .tab, ale uz mene je mi jasne, jak se v tom nekdo muze vyznat. Mam hotovych jen nekolik malo scen bez dialogu a soubor string.tab je uz poradne dlouhy. Napadlo me udelat pro kazdou scenu zvlastni lokalizacni .tab soubor a ten vzdy nacist, jenze pak jsem ji uvedomil, ze nejak musim lokalizovat i predmety v inventari a hlasky k nim - to bych musel do kazdeho toho soouboru zahrnout i toto??!!

Jak se toto resi? Fakt moc diky!
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Lokalizace II
« Reply #1 on: July 04, 2005, 09:22:39 AM »

Podle meho nazoru je nejlepsi lokalizaci behem vyvoje neresit, a teprve kdyz je hra hotova, tak vyexportovat vsechny texty do string table (mam na to takovou quick&dirty utilitu). Tu potom muze nejaky zasveceny clovek trochu usporadat, okomentovat atd., aby meli prekladatele snazsi praci. Udrzovat tabulku behem vyvoje mi prijde jako silena prace, jelikoz se texty vetsinou casto meni.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Lokalizace II
« Reply #2 on: July 04, 2005, 12:31:17 PM »

(mam na to takovou quick&dirty utilitu)
Tak jestli je tou quick&dirty utilitou myslen WME Talk scaner co udelal Mac, tak jsem ho nejak nepochopil. Jak muzu potom vyexportovat vsechny texty vcetne popisu predmetu, nadpisu, napisu na tlacitkach, ... Vzdyt bych se z toho musel zblaznit! Jinak jsem zatim pochopil to, ze se asi opravdu pouziva na celou hru jedna tabulka...tak to bude peknej soubor...cca 2500 radek (ne-li jeste vic). Mam sice udelanej takovej pritulnej programek (WME TABeditor  ::) -dobrej nazev, ne?), ale porad to neni to prave orechove.

Mozna to moc resim, ale stejne me to zere  :-\
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Lokalizace II
« Reply #3 on: July 04, 2005, 12:47:30 PM »

Tak jestli je tou quick&dirty utilitou myslen WME Talk scaner co udelal Mac, tak jsem ho nejak nepochopil.
Ne, myslel jsem jiny programek, ktery ale zatim neni verejne dostupny (momentalne neni moc user-friendly, musim ho trosku upravit, aby se dal zverejnit).

Jinak jsem zatim pochopil to, ze se asi opravdu pouziva na celou hru jedna tabulka...tak to bude peknej soubor...cca 2500 radek (ne-li jeste vic). Mam sice udelanej takovej pritulnej programek (WME TABeditor  ::) -dobrej nazev, ne?), ale porad to neni to prave orechove.
No ano, je to mineno tak, ze vsechny texty budou v jednom souboru. Teoreticky by sly rozdelit do vic tabulek a pak je "rucne" nahravat pres Game.LoadStringTable(), ale proc to delat?
Tabulka v Peti kouzelnych amuletech mela bezmala 7000 radku a pracovalo se s ni normalne v textovem editoru, jak preklad, ceske korektury, tak anglicke korektury.
Proc myslis, ze v tom bude problem?
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Lokalizace II
« Reply #4 on: July 04, 2005, 05:58:32 PM »

Ja nevim...mam 6 hotovych scen a string.tab uz ma 255 radek - bez dialogu a popisu predmetu, da se rict, ze zatim jsou tam jen hlasky, tlacitka, captions a par dalsich drobnosti. Kdyz k tomu pridam popisy a dialogy, dostanu se k cislu kolem 450. To znamena, ze kdyz planujeme 125 scen bude mit string.tab neco kolem 9400 radek. Ja teda nevim, ale uz ted se v tom spatne orientuju. No nic, no - asi zkusim dodelat ten programek (zatim je user-friendly, ale ne moc quick&dirty  ::) ). Nepadlo me, ze kdyz uz jsem to zacal delat, tak bych ti to moh poslat abych znal nazor profesionala  ;) . Pripadne bych mohl udelat nejake upravy, aby to aspon k necemu bylo, kdyz uz se s tim s*ru  ;D
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Lokalizace II
« Reply #5 on: July 05, 2005, 09:20:43 AM »

Nepadlo me, ze kdyz uz jsem to zacal delat, tak bych ti to moh poslat abych znal nazor profesionala  ;) . Pripadne bych mohl udelat nejake upravy, aby to aspon k necemu bylo, kdyz uz se s tim s*ru  ;D
Jasne, rad se mrknu. Mam taky jakous-takous predstavu, jak by mel takovy editor vypadat, tak si muzeme ty predstavy zkonfrontovat :)
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

B-i-g-b-o-s-s

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Lokalizace II
« Reply #6 on: August 08, 2005, 05:47:36 PM »

A kdy plánuješ že bude ta utilitka dosupná pro veřejnost?
Logged

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Lokalizace II
« Reply #7 on: August 08, 2005, 07:45:13 PM »

A kdy plánuješ že bude ta utilitka dosupná pro veřejnost?
...nevim jak Mnemonic, ale kdyz se k tomu ja dokopu a udelam to nejak tak pouzitelny i pro nekoho jinyho nez pro me, tak urcite  ::)
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Lokalizace II
« Reply #8 on: August 08, 2005, 08:08:03 PM »

Ja beru novy nastroje pomerne z gruntu, takze to bude trvat asi dlouho. Ale makam na tom.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave
 

Page created in 0.045 seconds with 23 queries.