Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Forum rules - please read before posting, it can save you a lot of time.

Author Topic: MS3D a animace pohybu ust  (Read 7109 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
MS3D a animace pohybu ust
« on: July 24, 2005, 07:17:32 PM »

Zdravim, tak jsem tady zas. Predem bych chtel podekovat za WME 1.5 s podporou videa ve scenach...je to SUPER. Navic doufam, ze se hodne brzy objevi spousta novych plug-inu. Ted ale k veci.

Nechci aby tohle vyznelo jako kritika, protoze to tak neni mysleno. Premyslel jsem jak udelat pohyby ust, tak aby to vypadalo co nejlepe. Nekolikrat jsem se ptal na TalkStances a spoustu dalsich veci. Az ted jsem prisel na to, ze je to vlastne vsechno k nicemu. Vubec nevim, proc jsou k dispozici takove funkce, kdyz stejne animaci udelat nejde, natoz tak presnou, aby pripominala presnou artikulaci. K takove veci by byly zapotreby funkce jako je morphing nebo alespon animace na bazi pohybu vertexu. Jenze ani z techto veci neni pohuzel u formatu ms3d mozna. Jak se tedy da udelat pohyb ust? Pomoci kosti jde udelat jen neco jako podivne mleti a zakriveni, ale to je vse. Udelal uz vubec nekdy nekdo 3D postavu, ktera hybala usty a byla zaroven ve formatu ms3d?? Uz jsem slysel o systemu LIP-SYNC, ktery je myslim WME nejak podporovan, jenze nevim, jak by se mohl pouzivat, kdyz v ms3d nejde pohyb naanimovat.

Jestli tady uz nekolik radek placam hlouposti, tak se moc omlouvam, ale snazime se udelat hru svetove urovne a doufame, ze nam to WME umozni - proto bych nutne potreboval vedet jak tem panakum udelat mluvici tlamu  :o .

Zatim se loucim a predem dekuji za odpoved ci vysvetleni.
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #1 on: July 24, 2005, 09:07:25 PM »

Ahoj,

bohuzel jedine co muzes zatim udelat je klapat hubou naprazdno, takze to vypada jako takove "blablabla" a doufat,
ze to budou lide v zapalu hry ignorovat. Proto je take idealni nedelat hlavniho hrdinu pri hovoru moc v detailu. :-)
Take jsme se s tim prali. LipSync podporovan zatim neni, je to tusim v ToDo listu.
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #2 on: July 24, 2005, 09:48:48 PM »

bohuzel jedine co muzes zatim udelat je klapat hubou naprazdno, takze to vypada jako takove "blablabla" a doufat,
ze to budou lide v zapalu hry ignorovat.

...to je sice moc fajn, ale nam se nedari udelat ani to klapani na prazdno. Jeeee...co ja bych za "blablabla" dal...Diky za tvou odpoved, nicmene to u me nic neresi. Ja potrebuju vedet, jakym zpusobem se da v ms3d udelat to klapani na prazdno.

Ono tech "nedostatku", ktere me pali je vic (nakroceni/dokroceni, nepoznost nastaveni rychlosti pohybu pro jednotlive snimky animace, pohyblivy svetla, lamani stinu, odrazy, ...). Jenze stale mi vychazi mnohem vic kladu nez zaporu a proto WME branim a chci pro nasi hru pouzit. Bohuzel ostatnim clenum tymu to kecani dost vadi, tak nevim jak to dopadne. Uz za sebe doufam, ze dobre a nejak se nam podari tem panakum ty tlamy rozhejbat.

Zatim diky...snad mi nekdo poradi, jak tu tlamu animovat  :-\
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #3 on: July 25, 2005, 08:22:37 AM »

Mno, nekdo me opravte, pokud se pletu, ale mam za to, ze v real-time 3D se pro oblicejove animace kosti normalne pouzivaji. Samozrejme to asi vyzaduje spoustu kosti v te oblasti (Unreal 2, Max Payne 2). Morphing podporuje tak asi Half-Life 2, kterej na tom mel z poloviny postavenej marketing...


Ono tech "nedostatku", ktere me pali je vic (nakroceni/dokroceni, nepoznost nastaveni rychlosti pohybu pro jednotlive snimky animace, pohyblivy svetla, lamani stinu, odrazy, ...). Jenze stale mi vychazi mnohem vic kladu nez zaporu a proto WME branim a chci pro nasi hru pouzit. Bohuzel ostatnim clenum tymu to kecani dost vadi, tak nevim jak to dopadne. Uz za sebe doufam, ze dobre a nejak se nam podari tem panakum ty tlamy rozhejbat.
Zbytek tymu ma jiste v zaloze nejake genialni aternativni reseni, tak proc ho nepouzit. Kuprikladu Virtools (~$10000) v kombinaci s Bink Video ($5000), na tom si tak do pul roku postavite podporu pro point'n'click adventury a muzete smele konkurovat Still Life.
WME je poskytovano tak jak je, bez zaruky toho, co bude nebo nebude v budoucnu umet.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #4 on: July 25, 2005, 10:01:38 AM »

Diky za typ...o tech odkazech na tutorialy jsem nevedel. Asi to teda udelame pomoci tech kosti.

Mimochodem...zbytek tymu nema v zaloze nic...jen mi budou nadavat, ze ja nic nemam. Ty "nedostatky" co jsem tady vypsal jsou ovsem to jedine co mi na WME vadi a tim padem zbyva spousta kladu. Moji jedinou alternativou byl AGDS engine, ktery se svou "3D podporou" zustal v dobach DX7 a neco jako osvetleni postavy nebo vyskove rozdily ve skryte geometrii vubec nezna. Neberte moji predchozi zpravu jako kritiku...myslim, ze je to spis poklona, protoze WME je neco uzasneho a navic pro spoustu nezavyslych vyvojaru ZDARMA!

PS: stejne moc nechapu, co kazdej vidi na BINK video-jake ma rozdily oproti treba ogg THEORA ?? A Virtools...az budu financovanej jako M2 Microids, tak budu nad tim uvazovat, jenze to se zjevne asi nestane, takze si myslim, ze WME ma skvelou budoucnost.

Fakt bych nechtel, aby ze me nekdo udelal otrapu tohohle fora...neco jako byl "Pitr Boban" na zive.cz! Jsem jen posledni dobou trochu vic nervozni a takhle to pak dopada.

Mnemonicu...jsi dobrej!
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

metamorphium

  • Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 12
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 1511
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #5 on: July 25, 2005, 11:05:17 AM »

Muzu jen podotknout drobnost. Ono je potreba teamu dopredu rict co jde a co nejde. Podle meho nazoru se tyhle problemy setrepou v momente, kdy se hra
prestane tvarit jako prezentace enginu a zacne vypadat jako hra. Pak se totiz koncentrace presune na jine misto a to, jestli dela postava blabla, nebo jestli ma lip sync pres
morph, je uplne jedno. Chapu, ze svoji hru chces perfektni (to my taky) ale musime byt realisticti. Mnemonic nam tady za naprosto bezkonkurencni cenu poskytuje uzasny
nastroj, ktery nema na poli adventurnich enginu obdoby. Navic je navrzen tak, ze se v nem dobre dela. A jak spravne Mnemonic podotknul, pokud chces vic, musis si za
to festovne priplatit. Takze idealni je vysvetlit teamu, jake mate moznosti a vystacit si s nima. Ja muzu rict, ze o nasi hru uz je velky zajem ted, a vyuzivam naprosto stejne moznosti, jake mas k dispozici Ty.
Logged
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

PoselSmrti

  • Guest
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #6 on: July 25, 2005, 11:23:52 AM »

To hanser-> Už asi druhýkrát si napísal o AGDS engine! Ja to nechápem! Tento engine je velmi komerčný a patrí firme Future Games. Je na nom postavený Posel smrti a NiBiRu. Neviem, či ten engine máš, alebo si v tom robil... Autormi su Martin Preisler a Michael Grof, ktorý patria do teamu Unkown Identity, kde sa na grafiku a postavy používa 3ds max... ;)
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #7 on: July 25, 2005, 11:50:44 AM »

Ja bych nerad, aby muj predchozi prispevek vyznel moc arogantne (coz asi vyznel), ale situace je takova, jaka je. Dokud dela engine jeden clovek ve svem volnem case, tak je proste potreba snazit se z mala vytezit co nejvic. MS3D format je jeden z nemnoha verejne dostupnych formatu, podporujicich skeletalni animace, se kterym se dobre pracuje (z hlediska programatora), a ktery lze generovat pomoci programu za mizernych 20 dolaru. Proto jsem si ho vybral. Bohuzel neni v mych silach tvorit vlastni format se vsemi super-duper featurami, jake ma treba Half-Life 2, a pak pro ten format napsat a udrzovat nastroje a exportery pro vsechny mozne a nemozne 3D programy.
Krome MS3D bohuzel moc alternativ stejne neni. Je tu obskurni microsofti .X format, je tu Cal3D se svou LGPL licenci a diskutabilni pouzitelnosti... a dal?

Ja samozrejme nasloucham uzivatelum, sleduji, s cim maji problemy a zpravidla se to snazim resit, ale ne vsechno se da resit okamzite a dokonale. Jsem si vedom toho, ze WME neni dokonaly system a tezko kdy bude, ale obavam se, ze tu neni jina moznost, nez postupne vylepsovani v ruznych oblastech, krucek po krucku.

Abych se vratil k tematu, ted jsem si zkusmo pustil Still Life a demo Nibiru, a ani jedna z her nema nijak zazracnou mimiku obliceju postav. V Nibiru demu toho neni moc videt, ale z dalky to vypada vylozene jako to "blabla" klapani (nebo snad jen zmena textury?), Still Life se omezuje na hodne otevrenou pusu, malo otevrenou pusu a vycenene zuby (+ mrkani).
Zmenu/animaci textury modelu bych byl schopen do WME dodelat velice snadno, pouzival to treba Gabriel Knight 3 nevypadalo to tak uplne nejhur.
« Last Edit: July 25, 2005, 11:52:42 AM by Mnemonic »
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

PoselSmrti

  • Guest
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #8 on: July 25, 2005, 12:05:21 PM »

Mno...ja som hral demo NiBiRu poviem Ti, že tie postavy tam, čo sa týka kecania, nie je žiadna sláva! Ja  osobne Ti dakujem za WME! Mne sa to može hovorit lahko, ked mám len 15 rokov a nejde mi o krk, ako trebars ostatným!  >:( Ešte sa vrátim k tomu NiBiRu. Miestami sa mi normálne zdalo, že sa prehrával dabing, ukazovali sa titulky, ale postava? ústa? Nič! Proste sa neotvárali... :(
Logged

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #9 on: July 25, 2005, 01:06:39 PM »

to PoselSmrti -> o AGDS enginu vim proto, ze v soucasnosti tvorime prezentacni demo pro FutureGames a v pripade nutnosti by nam byl zrejme nabidnut jako alternativni reseni k WME. Proti AGDS vlastne nic moc nemam, jen se mi zda WME jako lepsi a kvalitnejsi reseni.  8)

to Mnemonic -> tvoje situace ohledne tvorby enginu a moznosti pouziti ruznych 3D formatu je mi zcela jasna. Pro vetsinu lidi je WME pouze jako freeware a tim padem si nemuzes dovolit kupovat drahe licence renomovanych spolecnosti. I pres to vsechno jsi dokazal udelat neco hodne kvalitniho. Navic pro komercni ucely za bezva cenu. Jinak by bylo moc fajn, kdyby sly u postav animovat textury. Gabriel Knight 3 sice neznam, nicmene mi to prijde jako dobry reseni. Kdyz jeste navic pises, ze by to nebylo slozite.  >:D

to All -> V NiBiRu ani Still Life se s pohybem ust taky moc nepiplali. Jejich hlavni vyhoda je, ze hlava je nezavysly objekt na zbytku tela (neco jako md3) a proto muze byt snadno animovana nezavysle na pohybu tela - nevim jestli to tak opravdu je, ale myslim si to, takze to berte s rezervou. Ostatne me vubec nejaka synchronizace typu LipSync nepali. Me by uplne stacilo, aby proste postava jen obycejne klapala tlamou. Pak uz se tam da doanimovat spousta dalsich prvku pripominajicich mimiku (ruzne pohazovani rukou, hlavou, naklaneni, ...) - takhle se da docilit moc pekneho efektu a nam stoji v ceste jen to klapani tlamou.  :o

Jinak...mozna jste si vsimli, ze u her Posel Smrti nebo NiBiRu bylo v technických specifikacích napsáno: efekty mlhy a blesku. Kdyz se poradne zadivate na nektere sceny v NiBiRu, tak urcite zjistite, jak jednoduse to bylo vyrobeno. Zadna programova magie v tom neni a ve WME je to za par minut.  ;)
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: MS3D a animace pohybu ust
« Reply #10 on: August 02, 2005, 07:41:07 PM »

Tady jsem vystrachal jeden post na MS3D foru, kde nekdo nalinkoval hlavu s kostmi (sice v MDL formatu, ale do MS3D se to da naimportovat). Da se tak animovat pusa, oci a oboci. Treba to nekomu pomuze: http://www.swissquake.ch/chumbalum-soft/forum/showthread.php3?threadid=10617
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave
 

Page created in 0.041 seconds with 23 queries.