Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Author Topic: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte  (Read 9573 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile
Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« on: January 25, 2007, 05:31:04 PM »

Dobrý den,

už asi před rokem a půl jsem narazila na program Winter Mute Engine.Věřila jsem,že se v něm naučím pracovat... :'(

Nejdřív jsem pracovala s obyčejným GameMakerem :),ale nakonec jsem si stáhla program WME Development Kit a toužila se naučit v něm pracovat.Bohužel bez úspěchu(neuměla jsem v něm pracovat),tak jsem se na to prostě a jednoduše vybodla a program odinstalovala,ale za déle mě začala tvorba adventur zajímat a moc jsem si přála nějakou vytvořit,tak jsem si WME D.Kit stáhla opět,ale nevím co teď :'(...Zkoušela jsem různé možnosti,ale zatím jsem se nějak moc nikoho neptala jak bych se mohla naučit ve WME D.Kitu,protože se to chci naučit ;).Mám ráda adventury a hry a sama si toužím nějakou vytvořit :).Můžete mi prosím poradit jak v něm pracovat...?Mám jen pár zkušeností s HTML kódy,ale Scriptovací jazyk jsem nikdy nepoznala a ráda bych se mu naučila ::)...

Pokud mi někdo budete moct poradit,udělejte to... :'(
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #1 on: January 25, 2007, 09:52:45 PM »

Pro zacatek si treba muzes stahnout tenhle tutorial v cestine, ktery te nauci krok za krokem, jak vytvorit scenu ve WME. Az si osvojis tyhle zaklady, tak uz treba budes mit nejake konretni dotazy, jak udelat to a to.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #2 on: January 25, 2007, 10:31:33 PM »

Pro zacatek si treba muzes stahnout tenhle tutorial v cestine, ktery te nauci krok za krokem, jak vytvorit scenu ve WME. Az si osvojis tyhle zaklady, tak uz treba budes mit nejake konretni dotazy, jak udelat to a to.

Děkuju moc,ten tutoriál vypadá skvěle,snad se díky němu něčemu přiučím...

Ještě bych se chtěla na něco zeptat. :P

Když si ve WMEngine načtu Scene_tutorial,chci se podívat na hru(chodící molly),mno a hra se mi neobjeví a objeví se mi tabulka EROR(parametr není správný),kde a jak ho mám nějak opravit ???
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #3 on: January 25, 2007, 10:37:20 PM »

Když si ve WMEngine načtu Scene_tutorial,chci se podívat na hru(chodící molly),mno a hra se mi neobjeví a objeví se mi tabulka EROR(parametr není správný),kde a jak ho mám nějak opravit ???
Asi jsi preinstalovala WME do jineho adresare, nez kde bylo puvodne. Spust ProjectMan, v menu jdi to Tools->Options. Tady je policko "Path to WME tools", kde je zrejme nejaka spatna cesta. Nalistuj tam adresar, kde mas WME ted nainstalovane.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #4 on: January 25, 2007, 10:40:44 PM »

Když si ve WMEngine načtu Scene_tutorial,chci se podívat na hru(chodící molly),mno a hra se mi neobjeví a objeví se mi tabulka EROR(parametr není správný),kde a jak ho mám nějak opravit ???
Asi jsi preinstalovala WME do jineho adresare, nez kde bylo puvodne. Spust ProjectMan, v menu jdi to Tools->Options. Tady je policko "Path to WME tools", kde je zrejme nejaka spatna cesta. Nalistuj tam adresar, kde mas WME ted nainstalovane.

Já to tam nemám,asi si to budu muset odinstalovat a pak zase znova nainstalovat,mno co se dá dělat,něco jsem tam zřejmě smazala :(

 :D :D :D
Logged

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #5 on: January 26, 2007, 09:54:20 PM »

Když si ve WMEngine načtu Scene_tutorial,chci se podívat na hru(chodící molly),mno a hra se mi neobjeví a objeví se mi tabulka EROR(parametr není správný),kde a jak ho mám nějak opravit ???
Asi jsi preinstalovala WME do jineho adresare, nez kde bylo puvodne. Spust ProjectMan, v menu jdi to Tools->Options. Tady je policko "Path to WME tools", kde je zrejme nejaka spatna cesta. Nalistuj tam adresar, kde mas WME ted nainstalovane.

Nejsou tam žádný obrázky,jakto???Je tam napsáno např.je to přesně tak jak je vidět an obrázku,ale jak je vidět na tom obrázku,když tam neni??? :D
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #6 on: January 26, 2007, 10:03:40 PM »

Obrazky tam rozhodne jsou, asi se ti to spatne rozbalilo.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #7 on: January 26, 2007, 11:00:50 PM »

Obrazky tam rozhodne jsou, asi se ti to spatne rozbalilo.

Díky moc,jj,špatně se mi to rozbalilo,už je vidim ;)
« Last Edit: January 27, 2007, 12:49:09 AM by Diviska »
Logged

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #8 on: January 27, 2007, 08:27:09 PM »

Obrazky tam rozhodne jsou, asi se ti to spatne rozbalilo.

Můžete mi pls ještě poradit,jak bych mohla změnit design window(v menu)???Přeložila jsem to do češtiny,ale potřebovala bych změnit design...např.na barevný(třeba různé vzory atd.),jestli jsem to špatně popsala,můžu upřesnit ;)

Ještě jestli byste mi mohl/a/i poradit,jaký je BUTTON pro novou hru...

Mno já nevim,např.:
  BUTTON
  {
    TEMPLATE = "ui_elements\template\but.button"
    NAME = "..."
    TEXT = "Nová hra"
    X = 10
    Y = 35
    WIDTH = 250
    HEIGHT = 40
  }

(P.S.tušim že to mám blbě,můžete mi říct co bude na místo teček???)
« Last Edit: January 28, 2007, 01:22:19 AM by Diviska »
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #9 on: January 28, 2007, 09:42:46 AM »

Design okna zmenis tak, ze premalujes obrazek, ktery tvori pozadi okna. Napriklad ve WME demu jsou ty obrazky ulozeny v adresari "ui_elements", a tam je win.bmp.

Misto tecek muze byt cokoliv. Vlastni spusteni hry je stejne realizovano az ve skriptu, ktery je pripojen k oknu. Pokud misto tecek napises treba "novahra", tak pripojeny skript bude obsahovat neco jako:

on "novahra"
{
  Game.ChangeScene("cesta\prvni_scena_hry.scene");
}
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Diviska

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nemám žádné zkušenosti,prosím poraďte
« Reply #10 on: January 28, 2007, 08:05:53 PM »

Design okna zmenis tak, ze premalujes obrazek, ktery tvori pozadi okna. Napriklad ve WME demu jsou ty obrazky ulozeny v adresari "ui_elements", a tam je win.bmp.

Misto tecek muze byt cokoliv. Vlastni spusteni hry je stejne realizovano az ve skriptu, ktery je pripojen k oknu. Pokud misto tecek napises treba "novahra", tak pripojeny skript bude obsahovat neco jako:

on "novahra"
{
  Game.ChangeScene("cesta\prvni_scena_hry.scene");
}

Jo a když mám Menu:Pokračovat ve hře,Nahrát,Uložit a Konec hry???

Jak tam můžu dát i Nová hra a zároveň,když se hra zapne,tak se nebude ukazovat Pokračovat ve hřeNahrát a Uložit,jen když se bude chtít ukončit hra...ale když zapnu hru,menu se mi tam vůbec neukáže :(

Jak tam můžu přidávat další položky,pls poraďte,nevím si rady,nová okna už mi stejně nejdou vytvořit,jen otázky a to nepotřebuju :(

Jo a taky jsem zjistila kvůli čemu se tam objevuje to parametr není správný...Kvůli tomu,že já byla u ségry na stránce,mno a mně WME nejde na ostatních stránkách,jen u mě...:D

Pokud bude něco nejasné,můžu to vysvětlit...

« Last Edit: January 29, 2007, 06:02:23 PM by Diviska »
Logged
 

Page created in 0.044 seconds with 24 queries.