Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Latest WME version: WME 1.9.1 (January 1st, 2010) - download

Author Topic: Mám několik dotazů  (Read 3115 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Mám několik dotazů
« on: March 18, 2005, 11:55:17 PM »

Předem by jsem chtěl poděkovat, že za něco tak úžasného a zdarma  ::) jako je WME.

Mám takovéto dotazy:
1) Jak skrýt inventář, resp. jak udělat aby se v některých scénách nezobrazoval?
2) Jde udělat animovené tlačítko?
3) Jak uložit globální nastavení pro příští spuštění nezávisle na uživatelském uložení (např. hlasitost hudby, zvuků, ...)
4) Jak zobrazovat veškeré titulky v dolní číásti obrazovky (jako v Mrtvém městě, ale i s postavami)
5) Jak donutit postavu, aby mluvila dokud se přehrává dubing, aniž by byly zobrazovány titulky

...vím že toho je dost, ale nějak na to nemůžu přijít. Za odpověď opravdu moc děkuji.  O0
ps: příklady by nebyly od věci, ale drobný popis samozřejmě také postačí
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Mám několik dotazů
« Reply #1 on: March 19, 2005, 04:31:35 PM »

1) Jak skrýt inventář, resp. jak udělat aby se v některých scénách nezobrazoval?
Ve scripts\game_daemon.script je kousek kodu, zodpovedny za zobrazeni inventare:

Code: [Select]
  // display the inventory window
  if(Game.Interactive && Game.MouseY < 45 && !Game.ResponsesVisible && !WinMenu.Visible) Game.InventoryVisible = true;

Nejjednodussi zpusob je upravit tuto podminku, aby testovala, jaka je aktivi scena. Takze napr. pokud nechci inventar ve scene "menu", napisu:

Code: [Select]
  // display the inventory window
  if(Game.Interactive && Game.MouseY < 45 && !Game.ResponsesVisible && !WinMenu.Visible && Scene.Name!="menu") Game.InventoryVisible = true;


2) Jde udělat animovené tlačítko?
Ano. Tlacitka maji sadu obrazku (normalni, zamacknute, atd.) a kazdy z techto obrazku muze byt sprite, tj. animace. V podstate temer kdekoliv ve WME kde lze pouzit staticky obrazek, tam lze pouzit i animaci.


3) Jak uložit globální nastavení pro příští spuštění nezávisle na uživatelském uložení (např. hlasitost hudby, zvuků, ...)
Moznosti je vicero, ale lze hodnoty zapisovat do windowsiho registru pomoci Game.RegWriteString() a Game.RegWriteNumber() a zase je zpatky nacitat pres Game.RegReadString() a Game.RegReadNumber(). Detaily o parametrech jsou v dokumentaci.


4) Jak zobrazovat veškeré titulky v dolní číásti obrazovky (jako v Mrtvém městě, ale i s postavami)
Kazda postava ma sadu vlastnosti, ktere ovlivnuji pozici titulku. Do skriptu dane postavy nekam na zacatek dej neco jako:

Code: [Select]
// chceme absolutni pozici titulku na obrazovce
this.SubtitlesPosRelative = false;

// titulek bude siroky 800 pixelu
this.SubtitlesWidth = 800;

// a bude nekde dole na stredu obrazovky
this.SubtitlesPosX = 400;
this.SubtitlesPosY = 500;
Konkretni hodnoty budou samozrejme zaviset na rozliseni hry a na designu obrazovky.


5) Jak donutit postavu, aby mluvila dokud se přehrává dubing, aniž by byly zobrazovány titulky
Pokud prikaz Talk() dostane odkaz na zvukovy soubor, postava mluvi automaticky tak dlouho, dokud zvuk hraje. Titulky lze vypnout globalne pomoci

Game.Subtitles = false;
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave
 

Page created in 0.043 seconds with 23 queries.