Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Latest WME version: WME 1.9.1 (January 1st, 2010) - download

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - zvidacek

Pages: [1]
1
Technické fórum / Re: Všechno nejlepší hanser
« on: January 07, 2006, 09:41:55 PM »
Připojuji se ke gratulantům. Přeji hodně zdraví a zdravého sebevědomí a ctižádosti, které ti zajistí úspěch ve všem co budeš chtít dosáhnout.

2
Technické fórum / Re: chyba
« on: December 05, 2005, 08:17:16 AM »
Zkusím trochu poradit jen tak z placu. (Tedy jak bych asi hledal já).

Objevení se věci na začátku - nutno ¨zkontrolovat všechny možnosti jak se na tuto věc dá dostat. Možná jsi zapoměl na nějká vrátka.

Kombinace věcí - věci se dají kombinovat 1 a 2  nebo také 2 a 1 . Máš toto ošetřené ?

No a co se týká dětí. To je známé již několik let a některé firmy berou děti jako řešitele problémů. Děti nejsou zatížené žádnou zkušeností  nemají vytvořené bariéry dospělých - 'to nejde'. Veškerý pokrok byl zálůežitostí dospělých, kteří vlastně zůstali dětmi a slovo to nejde (např. létat) nebrali v potaz.

Přeji hodně štěstí při hledání

Pro jnsfbi : mne nejvíc dostala ta makovice. Věděl jsem sice, že potřebuji něco červeného, ale nemohl jsem ji oběvit.

3
:-\ musim tady říci že se opravdu špatně vyjadřuju a mám s tím i značné potíže,při uvodu coš je pravda sem napsal že nehledám začátečníky ale pokročilý.Jenomže sem ti nemislel lidi na urovni .... hansra,mnemonica,stanleye atd...  myslel sem ti lidi co WME znaj tak něak že vědí o co jde a né že si to jdou instalovat.Také vím že je všude 13,14,15 letých nadšencůů něco udělat a dokázat,sanží se o to například že si udělají obyčejný web a tím se chlubí,proto mě napadlo že takoví lidi jako já který se sanží něco udělat a mít za něco hrdý,prostě něco dokázat co chtějí.
 :-\vím že jsem amatér ale mám snahu a každý jednou začal a né každý stejně,každý začíná jinak,každý si vybere svojí cestu.
Je mi taky jásný že se mi nikdo neohlásí po pár rozhovorech v tomto forum.
K tomu teamu:kdybych tu vidilel takový odkaz určitě bych se ohlásil(sem nadšenec na takovýhle věci)prostě sem hledal pár lidí který dokážou načmárat obrázek a poskládat něakou tu obyčejnou hudbu nebo jí někde free stáhnout.
 
  předem se omlouvám za pravopisné chyby,diktát je pro mě to nejhoší z učiva a jak sem už řekl po písmenech kde kdo "prd" pochopí

Jsem rád, že se začínáš trochu učit. Hanser sice říká "neber si to osobně", ale já ti řeknu "toto si ber osobně". Podle toho co jsi napsal jsem pochopil, že jsi dost mladý. Teď máš tedy podle mě šanci se zastavit a přemýšlet.... to co píšeš je sakra důležité a tady již několikrát Mnemonic vícero lidem říkal dobře si rozmyslete co chcete napsat a ještě si pro jistotu dejte "Prewiew" a zkontrolujte si co jste napsali. Představ si, že podobným způsobem, jako se tady prezentuješ, tak jednou budeš žádat někoho ať tě veme do práce a dá ti za to peníze, které budeš mít na živobytí... Teď si přečti ještě jednou co jsi napsal a zamysli se, zda by tě někdo takto zaměstnal.... Teď jde opravdu o prd, ale až to bude na ostro....

No a s těmi lidmi do teamu.... nadšení opravdu nestačí, je sice důležité ale je to málo. No a také si vem co energie a času musí všichni členové teamu dát do projektu - no a tak se nediv, že já se ptám co nabízíš? Máš příběh? Hurá tak jej nasti

4
Pirko7: Podívej se myslím si, že lidi tady jsou nadšenci, kteří jsou maximálně zapálení pro věc a tak dávka pokory neškodí. Vzpomě

5
Technické fórum / Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« on: November 04, 2005, 02:24:21 PM »

Pokud bys zmenšil předměty v trávě - nemusíš vykreslovat tak detaily trávy a bude to podle mne víc realistické..... Něco ve smyslu oddálení zoomu u foťáku......
Hele nemůžeš čekat od toho grafika něco extra - dá se říct že je to začínající grafik  ;)

Hi
já samozřejmě nic od tvého grafika neočekávám, ale ty asi ano.... Jinak tyto mé připomínky ber spíše jako pohled nezaujatého člověka. V žádném případě nic nezhazuji a grafika nevypadá špatně a jelikož má šanci být lepší ( dle mého názoru jednoduchými úpravami  ) tak proto tyto mé bláboly.

6
Technické fórum / Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« on: November 03, 2005, 11:28:15 PM »

 - předměty v trávě jsou dost velké ( pokud to byl záměr ) tak větve stromů nejsou v poměru. Při tomto bych v trávě rozeznal i nějaký ten hříbek.


Myslím že ty předměty zas tak velké nejsou  8)
dvě krabice, jedna pneumatika ze předního kola traktoru, a vejfuk (nevím co ti na tom připadá tak velkého ???)
A hříbky tam budou  :)


Pokud bys zmenšil předměty v trávě - nemusíš vykreslovat tak detaily trávy a bude to podle mne víc realistické..... Něco ve smyslu oddálení zoomu u foťáku......

7
Technické fórum / Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« on: November 03, 2005, 11:25:56 PM »

 - není mi jasné odkud pochází zdroj osvětlení sklepu, proč Brána je na nějakém podstavci a je nutné k ní stavět lešení.
 - Obrázek není v poměru (tedy pokud se jedná o sklep.( výška stolu je 75cm, dveře do sklepa jsou široké 60 - 70cm a vysoké 197 cm )
   Výška stropu by podle toho byla někte kolem 4m ( na sklep neobvykle moc) a dekortivní pavučina by měla v pruměru cca 1m.
 
 
Zdroj světla sklepu - asi nejspíš jde od té lampy od stolu (nevím jak to grafik myslel)  :-[
Sklep - no tak že tento sklep je speciální (přímo na tu bránu) proto je tak vysoký strop! Sklep je hodně nízko v podzemí  :) :)


Předně nechtěl jsem tě nijak popudit..... to že dědeček zmizel bránou jsem se samozřejmě doftípil - dá se pak onen děda použít i v nějaké lokaci jako pomocník v nějakém problému popřípadě spojenec - pokud jste jej nenechali opravdu umřít.

Osvětlení sklepu nepochází z lampy na stole na to je moc malá a má úzké světlo. Opravdu bych ještě více potemněl scénu a nechal působit jen osvětlení některých částí ... například sklepní okénko vrhá celkem pěkné světlo....
Toto ale berte jen jako můj názor a nemusíte jej vůbec akceptovat

8
Technické fórum / Re: Nový projekt Brána do budoucnosti
« on: November 03, 2005, 08:02:29 AM »
Rozhodl jsem se připojit pár mých poznámek k uveřejněné presentaci. Předně jsem, po předcházející presentaci projektu mladším bráchou, příjemně překvapen uveřejněnými obrázky. Pokud takto bude vypadat celá hra nebude to špatné ( tedy po stránce grafiky).

Pokud chcete pár kritických poznámek, tady jsou ( a přeberte si to jak chcete ).
Obrázek les :
 - podle mne příliš stromů v popředí a suché nekorespondují s pozadím. Trochu bych to proředil dal tam i nějaký menší zelený stromek, přidal nějaký ten mech na kůře popřípadě ozelenil některou spodní větev. Stromy jsou příliš symetrické - čiší z toho kopírování.
 - Tráva nevypadá moc relisticky - do popředí bych dal nějaký hlubší stín ( popřípadě nějakou cestičku - písek se nemusí tak prokreslit)
 - předměty v trávě jsou dost velké ( pokud to byl záměr ) tak větve stromů nejsou v poměru. Při tomto bych v trávě rozeznal i nějaký ten hříbek.

Obrázek profesora
 - nevím čeho je profesor, ale obecná představa profesora je spíše Einstein - roztržitý, neupravený génius, který pro svou inteligenci se příliš o sebe nestará

Obrázek sklepu
 - není mi jasné odkud pochází zdroj osvětlení sklepu, proč Brána je na nějakém podstavci a je nutné k ní stavět lešení.
 - Obrázek není v poměru (tedy pokud se jedná o sklep.( výška stolu je 75cm, dveře do sklepa jsou široké 60 - 70cm a vysoké 197 cm )
   Výška stropu by podle toho byla někte kolem 4m ( na sklep neobvykle moc) a dekortivní pavučina by měla v pruměru cca 1m.
   

9
Obecné fórum / Re: Desatero adventury
« on: October 07, 2005, 03:03:51 PM »
Hezky jste to rozjeli, tak zkusím také přispět svojí zkušeností z tvorby scénářů pro loutkové divadlo. Myslím si, že  toto by mohlo být platné i pro advetury.

4.Postupuj od celku k detailům

 
  • Hra by měla mít nějakou myšlenku, kterou chci ve hře předat
  • Zvolím nejvhodnější prostředky k přenosu myšlenky (Fantasi, Sci-Fi, Detektivka ap.)
  • Dokud nemám hotový příběh a pak lokace, tak se nezabývám detaily řešení toho či onoho. Toto si myslím, že pak zdržuje a bere pozornost.
  • Plně platí bod 3. Nevracet se již k hotovému

10
Obecné fórum / Desatero adventury
« on: October 06, 2005, 07:17:01 AM »
Ahoj jsem nováčkerm v WME a tak se zájmem se pročítám tímto fórem a snažím se pochytit něco také z těchto diskuzí.
Při tomto čtení mne napadlo, že by asi bylo dobré, kdybyste vy zkusenejší se pokusily vytvořit jakési desatero tvorby. Myslím tím dát trochu nástin toho, co taková hra by měla obsahovat a na co nezapomínat. Tímto by se mohly nováčci jako já vyhnout zbytečným slepým uličkám, které jste jistě dostatečně prošlapaly. A nebo také by se vyjasnily základní pojmy a tak by třeba nedocházelo k nedorozuměním jako u dotazu na "mezihry"

11
Obecné fórum / Re: další náměty na diskuzi
« on: September 22, 2005, 09:48:03 AM »
Podle me ma tenhle system minimalni sanci na uspech, hlavne kvuli obrovskemu nepomeru mezi jednotlivyma specializacema. Je tu spousta "scenaristu", ale jenom minimum grafiku. Vzhledem k tomu ze grafika je na hre ta nejnarocnejsi cast, neni mozne aby grafik pracoval naplno na vice nez jedne hre, nehlede k tomu, ze i grafici maji casto sve scenare.

 ??? asi mas pravdu. Myslel jsem ze by se takto mohla oblast grafiku rozsirit o lidi z venku. Na internetu jsem videl vcelku dost slusnych grafik pro knizky, prospekty ap. Byla tam i dobra volna tvorba grafiku.... treba by to nekoho oslovilo a zapojil se ....

12
Obecné fórum / další náměty na diskuzi
« on: September 21, 2005, 09:06:48 AM »
Ještě pár zvídavých námětů.... pokud se někdo rozhodnete na toto reagovat....

předem upozor

13
Technické fórum / Rozlišení hry
« on: September 21, 2005, 08:46:14 AM »
Ahoj všichni. Objevil jsem WME díky hře Pět kouzelných amuletů - v recenzi odkaz na home page WME. Nadchlo mne to tak, že jsem se rozhodl rozšířit vaše řady. Jaký máte kdo názor na rozlišení. Ve WME se dá nastavit v podstatě jakkoli  ( přednastaveno 800x600 - při new scene) a toto dodržuje i již zmíněná hra 5KA. Není to již dnes málo? Rád si přečtu vaše názory ..... díky

Pages: [1]

Page created in 0.068 seconds with 19 queries.