Czech forum > Obecné fórum

Desatero adventury

<< < (2/3) > >>

jnsfbi:
Premyslela jsem, co bych do tohohpo threadu napsala.  Zatim se zde zcela mohu ztotoznit jen s prispevkem od Mnemonica.
Nepopiram, ze ty dalsi prispevky jsou uzitecne, ale jak asi mnoho lidi vi, amulety vznikaly naprosto odlisnym stylem (nejprve obrazky, pak scenar atd:-)
Takze i kdyz jsem porusila vsechna zazita "pravidla" tvorby adventur, myslim, ze nejdulezitejsi je vytrvalost :-)
Ale libi se mi i posledni prispevek od Zvidacka, s tim se take v podstate mohu ztotoznit, az tedy k bodu 3. Nevracet se k jiz hotovemu.
To si myslim, ze je problem zejmena u grafiku, protoze tim, jak se vyvoj vlece povetsinou grafik ziskava vice zkusenosti, postum casu maluje lepe a tudiz je s obrazky, ktere stvoril pred rokem logicky nespokojen a jde je predelat. Sama tohle znam, obrazky jsem behem tech 3 roku upravovala hodnekrat a co jsem sledovala ostatni grafiky tvorici jinou hru, rekla bych, ze tento "nesvar" je docela bezna vec.
Asi jde tomuto tezko zabranit, pokud tedy nemate v tymu vyspeleho grafika majici uz svuj styl anebo takoveho, ktery drzi porad svuj styl a nikam se neposunuje:) Tot muj nazor

NaRCo:

--- Quote from: jnsfbi on October 09, 2005, 10:33:40 AM ---Nepopiram, ze ty dalsi prispevky jsou uzitecne, ale jak asi mnoho lidi vi, amulety vznikaly naprosto odlisnym stylem (nejprve obrazky, pak scenar atd:-)
Takze i kdyz jsem porusila vsechna zazita "pravidla" tvorby adventur, myslim, ze nejdulezitejsi je vytrvalost :-)
Ale libi se mi i posledni prispevek od Zvidacka, s tim se take v podstate mohu ztotoznit, az tedy k bodu 3. Nevracet se k jiz hotovemu.
To si myslim, ze je problem zejmena u grafiku, protoze tim, jak se vyvoj vlece povetsinou grafik ziskava vice zkusenosti, postum casu maluje lepe a tudiz je s obrazky, ktere stvoril pred rokem logicky nespokojen a jde je predelat. Sama tohle znam, obrazky jsem behem tech 3 roku upravovala hodnekrat a co jsem sledovala ostatni grafiky tvorici jinou hru, rekla bych, ze tento "nesvar" je docela bezna vec.

--- End quote ---

Jakoze souhlas...Z vlastni zkusenosti vim, ze system nejdriv grafika, pak scenar opravdu nekdy funguje  :D ...mrtve mesto, který jsem kdysi davno spachal, v podstate nikdy zadny scenar nemelo, veskere texty a dialogy jsem vymyslel a psal tzv. za pochodu primo pri skriptovani akci a na hre je to taky poznat  :) ....nicmene se jednalo o velmi kratkou a primitivni hru a podobny pristup by u komplikovanejsích a delsich projektu proste nefungoval...jinak s tim neustalym vylepsovanim grafiky je opravdu potiz, pac krute zdrzuje cely vyvoj, ale jinak to asi nejde....pokud chce byt clovek s tou hrou na konci vyvoje alespon trochu spokojeny... ;)

sorrow:
Tak v tomhle s Tebou Narco musím absolutně souhlasit a musím ještě k tomu říct že i když jsi to psal při scriptování tak je to nejlepší adventura co jsem kdy hrál !!!
Já ted vyvíjím taky adventuru a díky tobě jí dělám v podobným duchu jako je mrtvé město
ještě se toho budu muset dost naučit třeba jak se dělají konverzace to je pro mě uplně neznámá
Jinak příběh taky vyvíjím při scriptování
A jako už mnohokrát musím i tak opakovat už to co jsem o Narcovi a jeho mrtvém městu řekl v diskuzích
a na forech mrtvé město je nejlepší projekt a tobě Narco : Opravdu škoda že neděláš mrtvé město 2
tvoje mrtvé město by se nemuselo stydět ani mezi komerčníma adventurama,
a mohu říct kdyby se někde vyskytlo mrtvé město 2 neváhal bych a klidně bych si ho i koupIL :)
jak to zakončit?  O0
ASI TAK že by jsi měl ještě popřemýšlet jestli se vrátit ke kreaci  protože kam se hrabe na tvoje dílko
třeba doktor bohuš nebo jak se to jmenuje  ;D i když není to nejhorší ale já prostě mam rád
adventuru z pohledu prvního.:)
                                                                scorpion

pirko7:
5. Není to práce, je to zábava.

Pokud se všichni budem držet tímhle mottem, bude se nám hra vyvíjet dobře. Ano určitě to pak třeba opadne, ale já pracuju mnohem víc efektivně, když mě do toho nikdo nenutí, když vím, že si ten čas na to rád udělám. Pak mě to furt táhne něco tvořit. Musí mě to bavit, to je můj základ.  ;)

tony sawer:
6. Klást si vyšší cíle (s rozumem)
Určitě neplatí při prvních pokusech vůbec vytvořit první hru. Později to ale má své výhody, když se rozhodnete oslovit zručnější tvůrce (grafiky, hudebníky,...) a nenabízíte jim finance. Nepodce

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version