Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This forum provides RSS feed. To query recent posts use this url. More...


Author Topic: "Shipicky's LOST" idea a prozba o malu-velku pomoc  (Read 6904 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vj_carloss

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 6
    • View Profile
"Shipicky's LOST" idea a prozba o malu-velku pomoc
« on: June 22, 2006, 12:16:07 AM »

Pozdravujem vas !
Som Slovak zo Srpska. Ale ziuc v tejto zemi nemam bas tem pravi slovnik slovenskeho, ceskeho jazyku. tak sa prepacujem ak pouzijem narecije ktore probuvam preskocit.

Vas forum pozeram a citam uz dost' dlho.
Prihovaram vam sa z ambiciou ktora ma zaobera uz 5-6 rokov a aj viac...
ako vacsina vas, aj ja chcem develop-irat' P&C AVANTURU.
Bez ambici za $$$ ... chem lem vyhodit' tu po mne dobru ideu. A zanahat nieco za sebou. A makar tu hru 10 ludi hralo, ja budem rad.
Skusil som hrbku adventure engine-ov. Prihadzam do WME.
Kazda cest' autoru a vsetkim ktory pomohli v realizacii takehoto verim velmo tazkeho projektu.

Moja idea vznie takto :
Prvu je to FANTASY P&C avantura.
Zamislite ze mate moznost' (traveling time) cestovania casom. Aka ta daleka buducnost bude ?
Mlada studentka arheologyi, Tanya, Odhadza na odych do Egyptu, kukat' piramidi.
V piramide sa odvaja od turistickej grupe, a v lavirinte nahadza tajni vhod do izbe (room, chamber) v ktorej sa nahadza "casovi portal" a tem isti ju prehadzuje do 20006 roku... (toto bi som docarav cut scenou)
znamena ked vynajde tem vhod a uvidi portal strhne si tasku, brocak (bag) ze bi si vybrala lampu abi lepsie pokukala, tu aktivira portal. A v 20006 roku ked za zobudi z bezvedomia, najde sa v istej izbe a edine co je inak je ze je lampa zarydzavieta a taska zaprasena. Ze bi videla kelko je hodim (kedze uz bola bez vedomia) vybera mobilni telefon (skomentaruje ze je prazna bateria) a otvara dvere tj vyhod z iizbe. Ale ked vinde von, najde sa pred nejakim "templ-om", v centre hore. Mobilni telefon ma bateriu na solarnu enegiu, hnedj
dava znake zivota. Tu Tanja zbada ze je nieco zle z datumom, zacudena de sa to nahadza ... a cita poruke ktore jej poslal verenec pred 20000 rokma, poruka sa tipa "Tanja de sa nahadzas?" "Tanja uz ma trapis" ... a tak dalej...

Tanya ani nevie akie dobrodustva a problemi ju ocakavaju kim uskutocni ciel abi sa vratila do svojho casu.... spozna novie civilizacie, novie vrsty zvierat a rastlin (morski Kit keri leti a ma velkie kridla :))) obrovskie stromi a take nieco...)

Ja som hru pocal robyt sam. Celi scenario som napisal, sketche nakreslyl.
Pomocu WME-a zhotovil som demo, ktory je na srpskom ale este v dialogach sa nic neroby tak ze skoro tie dialoge sa lem ako test.
Hcel by som aby hra bola na slovenskom, srpskom a anglickom jazyku (vel'a by som chcel :) a ? )
Problem my je v character design tu som slaby.
Ak niekto ma vol'u my pomoct' zhotovit' charactera bi som bol velmo stastny a bi som to vynahradil.
No ciel' mi je vam zvestovat' ze aj zo Srpska jesto entuziastou a zalubenih do dev. Avanturou, a aj chcem sa vas opitat .... Co vravite za ideu ?
ak ste ma  vobec rozumeli z mojou vyslovnost'ou ... :(
Hra ma mat' meno "LOST".
-------
Screenshoti



--------
A demo sa moze stiahnut' tu http://www.megaupload.com/?d=EM1A8TLP
25mb
« Last Edit: June 22, 2006, 12:44:47 AM by vj_carloss »
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: "Shipicky's LOST" idea a prozba o malu-velku pomoc
« Reply #1 on: June 22, 2006, 08:49:10 AM »

Screenshoty vypadaji skvele, demo si stahnu, az budu doma. Co se tyce pribehu, ta navozena situace ma jiste velky potencial, ale byl bych hodne opatrny ohledne roku. Myslim, ze posun o 18000 let je trosku moc, a ja osobne bych si vubec netroufl odhadnout, jak bude v te dobe nas svet vypadat.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: "Shipicky's LOST" idea a prozba o malu-velku pomoc
« Reply #2 on: June 22, 2006, 08:51:01 AM »

Ad postavy, co treba posledni zachrana vsech, kdo nedovedou vymodelovat vlastni postavy, tedy Poser? :)
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

jnsfbi

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Female
  • Posts: 238
    • View Profile
    • offstudio.cz
Re: "Shipicky's LOST" idea a prozba o malu-velku pomoc
« Reply #3 on: June 22, 2006, 09:10:17 AM »

Zdravim:-)

screenshoty se mi moc libi, ale k pribehu mam tuhle otazku:

Jaky by to musel byt asi mobilni operator, ktery vydrzi na trhu cca 20 000 let ??? ! Zrejme nejaky velice uspesny:-)))
Ale nasla jsem na celou tu vec vysvetleni: Hlavni hrdinka se nenechazi 20 000 let v budoucnosti, po tezkem alkoholickem dychanku prospala pouhe tri dny a protoze usnula v e velkem Safari, mysli si, ze se takhle zmenil cely svet. Na konci hry dojde sms od operatora, ze se omlouvaji za spatny casovy udaj, ktery byl zapricineny zavirovanym softwarem...

jen zertuji:)))
Logged
Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

vj_carloss

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: "Shipicky's LOST" idea a prozba o malu-velku pomoc
« Reply #4 on: June 22, 2006, 12:30:10 PM »

Raduje ma ze ste si pozreli na projekt. :)

ale byl bych hodne opatrny ohledne roku. Myslim, ze posun o 18000 let je trosku moc, a ja osobne bych si vubec netroufl odhadnout, jak bude v te dobe nas svet vypadat.
Zmanshim potom time jump na 5.000 ? :)


Ad postavy, co treba posledni zachrana vsech, kdo nedovedou vymodelovat vlastni postavy, tedy Poser? :)
Mislish Poser, tem jeden jedini Meta Creations - Poser ??? ... a to nejaka starshia verzia vshak ? Ktora ?
Prosim ta vysvetli mi ....


Jaky by to musel byt asi mobilni operator, ktery vydrzi na trhu cca 20 000 let ??? ! Zrejme nejaky velice uspesny:-)))
:) , zle som sa vyjadril ... mobilni telefon teda v tejto buducnosti ma 20 000 let (vom bol v "bag", "taski" tak ze necestoval cez cas vom ostarel) a smske prijal v 2006 roku :) Dobri je to mobil ...

Ale nasla jsem na celou tu vec vysvetleni: Hlavni hrdinka se nenechazi 20 000 let v budoucnosti, po tezkem alkoholickem dychanku prospala pouhe tri dny a protoze usnula v e velkem Safari, mysli si, ze se takhle zmenil cely svet. Na konci hry dojde sms od operatora, ze se omlouvaji za spatny casovy udaj, ktery byl zapricineny zavirovanym softwarem...

jen zertuji:)))
:D to bi bol pripad :)
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: "Shipicky's LOST" idea a prozba o malu-velku pomoc
« Reply #5 on: June 28, 2006, 02:24:23 PM »

Quote
Mislish Poser, tem jeden jedini Meta Creations - Poser  ... a to nejaka starshia verzia vshak ? Ktora ?
Prosim ta vysvetli mi ....
Tak beru zpet. Ja jsem puvodne myslel, ze pouzivas 2D postavy, ale po stazeni dema jsem zjistil, ze jsou to 3D postavy, a pro ty je Poser nepouzitelny.. Tak to budes asi muset opravdu najit nejakeho 3D modelare/animatora.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave
 

Page created in 0.019 seconds with 21 queries.