Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

For WME related articles and tutorials visit WME Resource Center.

Author Topic: Hledám spolupracovníky pro 2D adventuru (bližší info uvnitř)  (Read 3802 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mihulik

  • Occasional poster
  • **
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 71
    • View Profile

O co vlastně jde?
XY(hra ještě nenese žádný název) je klasická point-click 2D adventura. Těžištěm hry je silný příběh, který je podáván syrovým, mrazivým způsobem. Příběh obsahuje řadu alegorických prvků. Cílem příběhu je, aby hráče vtáhl do děje, dýchal atmosférou, a hlavně, aby hráč po dohrání (nebo během něj)  přemýšlel, co vlastně bylo podstatou a snahou díla.
   Se samotnou tíživou atmosférou díla jde ruku v ruce i grafické ztvárnění děje. Hra je ztvárněna strohým černobílým noir stylem. Výjimkou je ztvárnění postav, které jsou na rozdíl od prostředí ve kterém se pohybují, plně prokreslené a barevné. Cílem grafiky není složitě prokreslovat nejrůznější detaily scény. Naopak-cílem výtvarného pojetí je navodit patřičně depresivní náladu hráče. Zvolené grafické pojetí ovšem nesvádí k pocitu odfláknutí. Naopak-grafika má být pojata minimalisticky, ale se zachycením všech důležitých detailů, aby prostředí dýchalo svým temným životem.
   Zvuková/hudební stránka díla je pojata v duchu zbytku, a tudíž by zvuky/hudba neměli hráče rušit, pouze udržovat patřičnou atmosféru. Hráč by si po skončení hraní neměl "broukat" hudební melodii ze hry, naopak by měl přemýšlet, co to tam vlastně hrálo. Zkrátka zvukový/hudební doprovod by měla být jen jakási kulisa v pozadí, která plní svůj účel, ale nic víc se od ní nečeká.
   Ovládání hry probíhá pouze pomocí myši. Levým tlačítkem hráč pohybuje postavou a případně použivá/mluví s aktivním předmětem. Pravým tlačítkem myši dochází k bližšímu ohledání/prozkoumání předmětu.
   V průběhu hry potká hráč několik zajímavých postav, navštívá rozličná místa a vyřeší řadu hlavolamů. Zárove
« Last Edit: October 05, 2008, 08:21:36 PM by Mihulik »
Logged
 

Page created in 0.017 seconds with 20 queries.