Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Author Topic: Vyhlazené CZ fonty ???  (Read 3317 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

janCZek

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 4
    • View Profile
Vyhlazené CZ fonty ???
« on: April 25, 2005, 12:45:36 PM »

Ahoj Mnemonicu,

koukám se na ten tvůj engine a líbí se mi čím dál víc. Teď jsem ovšem narazil na problém s fonty. Chtěl bych si udělat vlastní a vyhlazené písmo. Jenže při vygenerování BMP programem BitmapFont Builder se font v enginu zobrazuje divně. I když jsem postupoval podle návodu z fóra, tak se mezi písmeny dělaly mezery nebo tečky. Když udělám písmo nevyhlazené v tomtéž programu vše je ok. Jak mám udělat fonty vyhlazené i s českými znaky? Také by mě zajímalo, jakým způsobem byly fonty udělané ve hře Project Joe, kde jsou znaky vyhlazené i u dialogů postav (na různobarevném pozadí).

Díky moc zdar  ;)
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Vyhlazené CZ fonty ???
« Reply #1 on: April 25, 2005, 12:57:15 PM »

Nejlepsi je, zapnout si v grafickem programu grid a podivat se, jestli nektera pismena neprelezaji do vedlejsi bunky (coz je s nejvetsi pravdepodobnosti pricina tech mezer/tecek). Je dost mozne, ze pri zapnutem vyhlazovani se cast pismena ocitne mimo vymezenou oblast, coz se pak musi rucne poopravit. Taky doporucuju pouzivat jiny format, nez BMP, protoze ten nepodporuje alfa kanal, coz je pro vyhlazene hrany dulezite. Lepsi je pouzit TGA nebo PNG (ted z hlavy nevim, ktere formaty umi Font Builder generovat).

Project Joe ma fonty delane v programu FONText, ktery ale bohuzel nedokaze pracovat se stredoevropskymi fonty.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

hanser

  • Regular poster
  • ***
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Life is yet simple - over and over...
    • View Profile
    • First Reality developers studio
Re: Vyhlazené CZ fonty ???
« Reply #2 on: April 27, 2005, 04:10:51 PM »

Rozhodl jsem se pomoci take svou troskou do mlyna. Toto forum mi hodne pomaha a tak Vam tady davam k dispozici svoje OSOBNI a tezce vyrobene CZ fonty. Fonty jsou vyhlazene pomoci alpha blendingu, ktery zaruci vysokou kvalitu vyhlazeni i na ruznobarevnem pozadi. Jsou tam sice jen 2 ve 4 barvach, ale i tak si myslim, ze je to dobry.

Stahnout si je muzete tady: http://multisofth.wz.cz/4wme/as_fonts4wme.rar

pri problemech nebo pripominkach piste na hanser@napismi.cz

Snad Vam budou k uzitku  ;D

ps: moje anglictina neni zrovna vyborna, ale klidne to nekdo prelozte a upozornete i necesky mluvici kolegy
Logged
Dobri umelci kopiruji, ti nejlepsi kradou.
- mj. Steve Jobs & Bill Gates

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Vyhlazené CZ fonty ???
« Reply #3 on: April 28, 2005, 09:21:40 AM »

Vyborne, diky. Postnu upozorneni v goodies sekci :)
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave
 

Page created in 0.044 seconds with 20 queries.