Czech forum > Technické fórum

Engine

(1/1)

.::||DEAD||::.Screamer:
Vas engine se mi zda dost dobry, ne ze bych chtel v nem neco delat (ja davam prednost C/C++,bez urazky,nechce se mi totiz ucit nic co vyuziju jen jednou).
Chtel jsem se zeptat jestli jde ve vasem enginu naprogramovat take RPG,
a jestli kdyz pouziva 3d funkce,jestli by zvladl 3d zobrazeni.

Kevinekss:
No ono je wme na syntaxi c++,takze co je za problem?:)Jinak 3dhry ne,ale pokud mluvis rpg,tak bych rekl,ze za jistych okolnosti by to slo.Treba bych rekl,ze takove Brany Skeldalu,cili adventura s prvky rpg,ale hlavne je to spis na adventury.Try it nebudes litovat:)

Mnemonic:

--- Quote from: .::||DEAD||::.Screamer on October 01, 2003, 06:05:14 PM ---Vas engine se mi zda dost dobry, ne ze bych chtel v nem neco delat (ja davam prednost C/C++,bez urazky,nechce se mi totiz ucit nic co vyuziju jen jednou).

--- End quote ---

Jiste, ja to chapu. WME je urceno pro ty, kdo chteji zacit delat hru, soustredit se na vlastni design, aniz by predtim stravili mnoho mesicu/let vyvojem programu, ktery by jim to umoznil. Ale samozrejme to nemusi kazdemu vyhovovat, navic je WME zamereno jen na urcity zanr.



--- Quote from: .::||DEAD||::.Screamer on October 01, 2003, 06:05:14 PM ---Chtel jsem se zeptat jestli jde ve vasem enginu naprogramovat take RPG,

--- End quote ---

RPG je siroky pojem. Vzhledem k tomu, ze je engine urcen primarne pro tvorbu adventur, idealne by se hodil pro adventure/RPG hybridy, typu Quest for Glory. S trochou snahy by se mozna dal vytvorit i krokovaci dungeon typu Dungeon Master, ale na to jiste existuji i vhodnejsi nastroje, jako je Lost Hero (http://losthero.hide.cz)



--- Quote from: .::||DEAD||::.Screamer on October 01, 2003, 06:05:14 PM ---a jestli kdyz pouziva 3d funkce,jestli by zvladl 3d zobrazeni.

--- End quote ---

Do jiste miry. WME obsahuje podporu pro 3D postavy (a la The Longest Journey, nebo Syberia), ale tato funkcnost je zatim hodne experimentalni, takze neni oficialne uvolnena.

Kevinekss:
Presne tak jsem to myslel,na nejake rpg to pujde,ale Diablo nebo Baldurs Gate v tom nepujde:)Ale jak rika Mnemonic,tak Quest of Glory v tom udelas

Navigation

[0] Message Index

Go to full version