Wintermute Engine Forum

Czech forum => Obecné fórum => Topic started by: Tinny on May 31, 2006, 10:49:58 AM

Title: web o adventurách?
Post by: Tinny on May 31, 2006, 10:49:58 AM
ahoj. Koukám, že se tu dějí věci... :-) Tak to trochu odlehčím. Neznáte někdo nějaké dobré weby o adventurách. Rád bych si udělal přehled, jaké hry vznikly a kdy a u koho, jaká měla témata, příběhy, styl atd.

Občas uvažuji nad nějakým příběhem a přemýšlím, jestli by byl pro adventurku vhodný. Znáte třeba pověst o Bruncvíkovi a jeho lvu? Kdysi jsem to viděl i jako animovaný film a v ABC vyšel komix. Je to námět pro adventuru vyloženě jako stvořený.. :-) Taky jsem trochu uvažoval, zda by šel udělat western. Ale nic groteskního s  puberťáckým humorem, ale něco na způsob italských westernů, např. od S. Leoneho... jeví se mi tam přinejmenším jeden problém... no nic.

Tak zatím ahoj. T.
Title: Re: web o adventurách?
Post by: Tinny on May 31, 2006, 01:50:08 PM
dodatek k tomu komixu - vyšel v ABC tak před 10-15 lety (dle netu - ročník 36, č. 16), myslím jako všité "déčko" černobíle pod názvem Erbovní lev. To jen kdyby to někdo fakt hledal...  :D
Title: Re: web o adventurách?
Post by: Mnemonic on May 31, 2006, 02:06:29 PM
Prijde na to, jestli myslis ceske weby, nebo zahranicni. Cesky neznam zadny, zahranicnich je dost nalinkovano ve Wiki (http://wiki.dead-code.org/wakka.php?wakka=Links&v=4ks#h57-9), i kdyz urcite zdaleka ne vsechny :)

Pokud chces databazi vsech adventur, jdi na AdventureArchiv (http://adventure-archiv.com), ale asi se ti z toho mnozstvi protoci panenky ;)
Title: Re: web o adventurách?
Post by: Tinny on May 31, 2006, 02:13:22 PM
dik. To vypadá dobře, přibližně něco takového jsem hledal.
--
škoda, že v češtině a s českými adventurami je to horší
Title: Re: web o adventurách?
Post by: hanser on May 31, 2006, 08:35:16 PM
Mno...pokud ti jde o historii adventure žánru, tak vycházel na bonuswebu opravdu moc pěkně zpracovaný článek (vlastně celkem 3), kde se dozvíš o autorech, technologiích, společnostech, ...

Je toho tam opravdu hodně:
http://bonusweb.idnes.cz/clanky/historie/historieadventure1.html
http://bonusweb.idnes.cz/clanky/historie/historieadventure2.html
http://bonusweb.idnes.cz/clanky/historie/historieadventury3.html