Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Author Topic: Scena z Blenderu do WME  (Read 3548 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

trosa

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 27
    • View Profile
Scena z Blenderu do WME
« on: November 30, 2006, 07:24:43 PM »

Cauves lidi,

  zatim WME vypada dost huste a to o cem jsem dlouha leta snil ze bych udelal, lec volny cas nebyl.... Super prace, jen tak dal.

  A ted k dotazu. Stahl jsem si Blendera a vstrebavam jeho ovladani. Zkusil jsem udelat jednoduchou scenu - proste 2 steny + podlaha. Podlahu jsem pojmenoval "walk_floor" (jak jsem se docetl nekde ve foru), zdi jsem pojmenoval "blk_wall_01", "blk_wall_02". Defaulni kamera se jmenuje "Camera" a sveto jsem prejmenoval na "Light_01". Stahl jsem si ve foru doporucovany exporter a ulozil jako 3DS. Nicmene kdyz to nactu ve scene editoru jako Geometry, tak nevidim nic. Proste nic - nepomuze nastaveni zadnych hodnot.
 
  Pls. poradte jak na to - staci mi jednoducha scena - abych pochopil a rozchodil zaklad.

  Moje scena je ke stazeni na http://todo.mujhosting.com/x/pokoj2.blend , obrazek sceny na http://todo.mujhosting.com/x/Scene01.jpg

Diky za kazdy tip!
Logged

trosa

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Scena z Blenderu do WME
« Reply #1 on: November 30, 2006, 09:59:56 PM »

Tak si odpovim sam - chyba byla

a) s exportnim skriptem - ona uprava na matrix = obj.getMatrix('old_worldspace') - viz jinde ve foru
b) objekty jsou deeeesne mrnave a musi se nastavit par cisilek ala

  Waypoints height = 1
  Near = 1
  Far = -1

a pak pomoci camera FOV lehce poupravit.

Nicmene mam nyni trosku jiny problem - s Blenderem. Exportuje prilis male sceny (zrejmne ma jiny souradnicovy system) a vysledkem je ze kdyz pouziju Trinity z dema, tak je asi 100x vetsi nez by byt mela. A v Blenderu nelze scenu tak dostatecne zvetsit a pak s ni pracovat. Zkusil jsem hackout ten exportni skript, ale bezuspesne (vysledkem je poskozeny 3DS soubor se kterym nelze pracovat).

Prosim poradte par zkusenosti. Dikes!
Logged

Mnemonic

  • WME developer
  • Administrator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Karma: 41
  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 5683
    • View Profile
    • Dead:Code Site
Re: Scena z Blenderu do WME
« Reply #2 on: November 30, 2006, 11:14:29 PM »

Meritko postavy lze (do jiste miry) upravit. V definici 3D postavy (soubor .act3d) je polozka SCALE, coz je meriko v procentech.
Jinak Blender bohuzel neni moje domena, snad se tu vyskytne nekdo povolanejsi.
Logged
Yes, I do have a twitter account
Please don't send me technical questions in private messages, use the forum. ::wave

trosa

  • Lurker
  • *
  • Karma: 0
  • Offline Offline
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Scena z Blenderu do WME
« Reply #3 on: November 30, 2006, 11:47:46 PM »

No, zkusil jsem (protoze samozrejmne zatim nicim prilozene 3D demo) do me nove pridane sceny dat do inicializacniho skriptu radku

actor.Scale = 30;

a to uz funguje. Postava uz vypada tak jak ma vypadat  ;)

Nicmene samozrejmne ze by me to zajimalo jak to exportovat efektivneji. Zkusim jeste vymlatit nejakou postavu z Blenderu, takze snad pak budu mit podobne souradnicove systemy tak to odpadne...
Logged
 

Page created in 0.099 seconds with 24 queries.