Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

IRC channel - server: waelisch.de  channel: #wme (read more)

Author Topic: Píšem scenár k hre, ale nechce sa mi hru vyrábať - chcete sa toho niekto chytiť?  (Read 4349 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mona

• Lurker
  • *
    • View Profile

Kedysi som si z nudy v robote písala také paródie na detektívky. Podarilo sa mi napísať 3 časti. Ale to nie je až také podstatné. Práve som dohrala Dirty Split a spomenula som si na tie svoje príbehy. Predstavujem si ich takto pekne spracované, že by to bolo úplne super. Teoreticky by som mohla pomôcť aj pri tvorbe grafiky ku hre, lebo kresliť viem a tuším sa tým aj živým, len mi treba povedať, čo mám spraviť a ako, aby sa to dalo použiť.

Zatiaľ som do scenárovej podoby napísala iba intro, ale na ukážku myslím stačí. Ak máte záujem, napíšte mi.

Obrazovka počítača. Okno programu WordPad, v ktorom sa postupne objavuje tento text:
"Kde bolo tam bolo, bol raz jeden súkromný detektív. Ako to už pri súkromných detektívoch býva, aj ten náš bol kedysi dávno v službách policajného zboru..."

Strih prelínaním. V tejto chvíli sa dej zo spisovateľkynej mysle stáva skutočnosťou. Aby však bolo jasné, že ide o dej minulý, obraz je čiernobiely. Záber na mosadznú menovku na akomsi pracovnom stole s nápisom "Mjr. Augustín Pojar". Vedľa nej zrazu dopadne ťažká päsť. Zatrasie sa obraz, poskočia všetky predmety uložené na stole. Kamera sa posúva od päste nahor, končí pri rozzúrenej tvári policajného šéfa.
"Ako ste ho mohli nechať na hajzloch bez dozoru!?" kričí. "A to sa vám nezdalo podozrivé, že tam serie už dve hodiny?"

Záber na celú kanceláriu. Ponurá v štýle Major Zeman, zelené steny. Dominuje drevený stôl. Na stene obraz prezidenta a znak PZ SR. Pred stolom sú dve stoličky a na nich sa krčia dve postavy v uniformách, otočené kamere chrbtom. Nad nimi sa vypína postava rozzúreného šéfa polície: "Ste neschopní darebáci. Zmiznite z mojej kancelárie! Máte padáka!"

Strih prelínaním. Od tejto chvíle sa dej odohráva opäť na monitore počítača.
"...však neprekonateľné rozpory s nadriadeným, ktorý nedokázal oceniť brilantné schopnosti nášho hlavného hrdinu, vyústili v jeho odchod z polície."

Strih prelínaním. Čierna obrazovka, biely text.
"Canceled production uváza"

Strih prelínaním. Obraz je čiernobiely. Záber na ošarpané dvere. Ruka klincom pribíja ceduľku s nápisom: "Július Rázny - súkromný detektív". Keď je ceduľa pribitá, kliniec sa posunie a ceduľa sa nakloní na jednu stranu.

Strih prelínaním. Čierna obrazovka, biely text.
"napínavú detektívnu hru, v ktorej nielenže nebudete vedieť, kto je vrahom, ale ani kto je obeťou"

Strih prelínaním. Obraz je čiernobiely. Detektív si sadá do kresla za stolom. Kamera je umiestnená za kreslom a siaha len po detektívove plecia, takže mu nevidno na tvár. Vidíme jeho pracovný stôl, kde nie je vôbec nič a trochu ďalej dvere - vchod do kancelárie.

Strih prelínaním. Obraz je čiernobiely. Čierna obrazovka, biely text.
"pretože v nej naozaj nikto nezomrie"
Neskôr pribudne dodatok:
"...teda nikto dôležitý"

Strih prelínaním. Obraz je čiernobiely. Kamera stále za detektívovou stoličkou. Dvere sa prudko otvoria a do tmavej kancelárie svieti svetlo z chodby. Detektívove kreslo sa prepadne o kúsok dolu, takže detektív vykoná zmätený a vyplašený pohyb. Dnu vchádza nejaká žena v čiernom. Nevidíme zatiaľ jej tvár. Žena si sadá na stoličku oproti detektívovi. Detail na tvár a ramená. Má čierny klobúk s čiernym závojom. V jednej ruke cigaretu na špičke. Druhou si odhrnie závoj. Detail na jej tvár (vyzerá ako Marlen Dietrich).
"Peniaze nie sú problém," povie a koketne potiahne z cigarety, vyzerá to na vážny prípad z amerických detektívok. Ale potom dodá:
"Nájdite mi môjho psa."

Vyfúkne dym. Konečne záber na detektíva za stolom. Rozpačitý pohľad, od prekvapenia a dymu mu zabehne, rozkašle sa.

Strih. Čierna obrazovka, logotyp hry: "Detektív Rázny a prípad strateného psa"
Spodnou časťou obrazovky prebehne malý biely psík (dáka čivava) a dvakrát zašteká.

« Last Edit: July 13, 2008, 07:45:08 PM by mona »

metamorphium

• Global Moderator
  • Addicted to WME forum
  • *
  • Vampires!
    • View Profile
    • CBE  software s.r.o.

Zcela vážně míněno: Od tohoto postu by se leckteří mohli učit. Takhle si představuji korektní uvedení se!  ::thumbup

Ještě, pokud píšeš, že děláš grafiku (živíš se jí), nebylo by vůbec na škodu sem poslat pár náčrtů, jak si vizuálně představuješ to intro. Stačí cca. dva obrázky jen pro ilustraci výtvarného stylu. Věřím, že se pro spolupráci určitě někdo najdeš a držím palce.
J.U.L.I.A. Enhanced Edition, Vampires!, J.U.L.I.A., J.U.L.I.A. Untold, Ghost in the Sheet

iVirus

• Lurker
  • *
    • View Profile
    • Undying team

Máš maila ;)
WME: Bez peněz do hospody nelez, Život je boj, Povídka o opilém santovi, Kingdom Wars, Kingdom Wars 2: New Age

jnsfbi

• Regular poster
    • View Profile
    • offstudio.cz

Pěkné Mono, ale hned jak jsem docetla naskocilo mi - Adela jeste nevecerela:)

Co se tyce scenaristickych vizi, vzpomnela jsem si na soupisky nejmenovaneho scenaristy:
scenarista psal neco jako:

no a po tehle akci obrazovka zhasne, potom na vterinu zezelena, z praveho horniho
rohu vyleti svetelny blesk, cela zem se zatrese, kamera se presune na zcela vydeseny oblicej
postavicky, ktera se diva i dost prekvapene na to, co se to vlastne udalo."

ja na to: no a nebo tam proste dam cernou obrazovku s napisem "po chvili" :-)

Ale zpet k pribehu Mony: chci dalsi cast!:-)

Olga Fabry - jnsfbi
http://offstudio.cz
http://helgagame.com
http://jns.offstudio.cz/blok2/ - blok nejen o vývoji her

Page created in 0.167 seconds with 22 queries.